Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 320i '94 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/90492-e36-320i-94-a.html)

ocaruntu 15-09-08 00:35

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 1753808)
poi nici eu nam buton si nu intervine nimic ;) s-ar putea sa nu ai :-)

si totusi cand plec in 6000 ture(liniute) nu scartaie absolut deloc.

laurentiu_tim 15-09-08 00:44

Re: E36 - 320i '94
 
poate iti pleaca in patinare,adica lasi mbreiaju cum nu trebe si patineaza sau poate ai ASC dar nu prea cred ;)

ocaruntu 15-09-08 00:52

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 1753836)
poate iti pleaca in patinare,adica lasi mbreiaju cum nu trebe si patineaza sau poate ai ASC dar nu prea cred ;)

pai si cum altfel iti explici faptul ca plec cat de tare pot si nu patineaza absolut deloc indiferent de situatie ... exceptand pietrisul si probabil zapada

ANM 15-09-08 02:48

Re: E36 - 320i '94
 
da masina knd pleaca te baga in scaun??? s-ar putea sa ai ambreiajul dus daca se comporta ca o automata...;)

ocaruntu 15-09-08 20:32

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ANM (Post 1753982)
da masina knd pleaca te baga in scaun??? s-ar putea sa ai ambreiajul dus daca se comporta ca o automata...;)

ma baga bine in scaun :) nu simt nici o problema la ambreiaj
am desfacut consola de bord si nu am nici un fir care sa fie pentru ASC - asa cum am vazut la alta masina spre ex.

ANM 15-09-08 20:42

Re: E36 - 320i '94
 
atunci...pune si tu nishte roti de tico...sa vezi ce patineaza...altii cauta aderenta si tu nu stii ce sa faci cu ea??

ocaruntu 15-09-08 21:07

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by Skillzu (Post 1750864)
scoate-i firele de la led-urile alea proaste de sub angeleyes pe pozitii ca strica tot.

am incercat treaba asta, DAR .. nu prea am cum ca totul e capsulat si nu as vrea sa desfac farul.

@ANM: eu nu am zis ca vreau sa o invart ... mi s'a zis spor la invartit si am zis ca nu am cum asa cum reiese din cele discutate mai sus.

Skillzu 16-09-08 00:57

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 1753863)
pai si cum altfel iti explici faptul ca plec cat de tare pot si nu patineaza absolut deloc indiferent de situatie ... exceptand pietrisul si probabil zapada

daca pe pietris patineaza atunci nu ai ASC.ASC-ul cand intra trebuie sa se aprinda in bord,si trebuie sa aiba buton.
probabil nu trage masina in toate mintile si cu rotile astea...nu poate sa dea scartz.vezi pe ud cum e.daca pe ud derapeaza atunci asta trebuie sa fie.asc-ul daca intra,trebuie sa intre indiferent de conditiile de pe jos.

ocaruntu 16-09-08 19:53

Re: E36 - 320i '94
 
deci NU am ASC :-w ... pe apa ma intorc :) ... pe pietris ma intorc ... pe asfalt nu.

ocaruntu 18-09-08 23:03

Re: E36 - 320i '94
 
si se poate si burnout :evil:

ar_66_rau 24-09-08 11:27

Re: E36 - 320i '94
 
la faza cu permisuu...:(....deja stau de 2 luni si jumatate...mai am o luna si jumatate...ceea ce ai spus tu e super buna idee dar nu a avut cine sa imi dea sfatul cand a trebuit....ms oricum....iar in legatura cu nasul....foarte foarte simplu se da jos.....e prins doar in cleme....si eu atunci am incercat prima data....asta nu pot sa iti explic dar vezi la fata locului....sigur te descurci ;)...si apropo...si masina ta e brici...sa ai grija de ea si spor la modificari...numai bine

ocaruntu 24-09-08 20:15

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ar_46_rau (Post 1773029)
la faza cu permisuu...:(....deja stau de 2 luni si jumatate...mai am o luna si jumatate...ceea ce ai spus tu e super buna idee dar nu a avut cine sa imi dea sfatul cand a trebuit....ms oricum....iar in legatura cu nasul....foarte foarte simplu se da jos.....e prins doar in cleme....si eu atunci am incercat prima data....asta nu pot sa iti explic dar vezi la fata locului....sigur te descurci ;)...si apropo...si masina ta e brici...sa ai grija de ea si spor la modificari...numai bine

din fericire pentru mine nu prea mai am ce modifica ... in afara de motor(la anul) si faruri(vreau cu fundal negru), in rest imi place asa cum e.

ocaruntu 25-09-08 18:46

Re: E36 - 320i '94
 
1 Attachment(s)
noutati:
- nasucul.

urmeaza numere si faruri.

ocaruntu 03-10-08 21:40

Re: E36 - 320i '94
 
6 Attachment(s)
news ... @providenta ...

DJSeba 04-10-08 10:36

Re: E36 - 320i '94
 
alta viatza frate cu poze ziua....:)) arata altfel parca e mai la locu ei....:D sa ai grija de ea


All times are GMT +2. The time now is 16:48.

- Copyright 2026 4Tuning