Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volkswagen tuning (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning.html)
-   -   am un golf 1 ce fac DIn el (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/9046-golf-1-fac.html)

B05LAD/cristi 24-11-05 14:16

salut , cine are sa-mi dea si mie sau sa imi recomande de unde sa iau o pereche de praguri si cam la ce preturi pentru golfu meu.multam
:oops: :oops:

sharky-vw 16-07-06 10:19

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
3 Attachment(s)
uite ce am facut eu din un mk1...lucrez de 2 ani la el....motor absolut totul nou,frane brembo+lucas,evacuare borla , si in curand 4 carburatoare :D ....vopsea klar,trei starturi de lac,praguri noi,,,aduse din cehia...

tristan 23-07-06 22:49

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
arata bine :)

geo2002 25-07-06 08:51

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
Frumoasa foc si masina.Culoarea criminala.Singurele care ar trebui schimbate ar fi jantele.Unele mai mari cu cauciucuri inguste

sharky-vw 26-07-06 23:36

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
jantele sunt pe 15.....mai mari nu cred ca este prea sanatos...sincer...deja deranjeaza si la franare....directie....pe fata am 195/50 iar pe spate 195/65.mototrul este original...1.1..adica 1.100, are 70 cai acum....dar urmeaza 4 carburatoare,posibil si o turbina...:D ...mai are frane brembo+lucas,evacuare inox 5 cm diametru, bujii+fise bujii de competitie,supape marite etc....

tristan 27-07-06 08:41

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
Jentzi mai mari nu cred ca e cazul...eventual cauciucuri mai mici... dar nici aia nu cred ca gasesti mai mici de 195/50...in locul tau as trece pe 14 ptr o acceleratzie mai buna :)

BULLETTT 27-07-06 08:56

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
lasa carburatoarele si treci la un g60..chiar daca ii mai costisitor..merita.

geo2002 27-07-06 09:29

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
Nu cred ca rezista motorul la o turbina.Mai bine cauti sati iei un motor de GTI sau G60.

bodyspeed 29-07-06 19:22

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
Quote:

Originally Posted by geo2002
Nu cred ca rezista motorul la o turbina.Mai bine cauti sati iei un motor de GTI sau G60.

sigur nu va rezista mai bine.. un alt motor ori de golf 2 gti. stiu un prieten care a pus asa ceva pe un golf 1 si e marfa

BULLDOG 29-07-06 20:45

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
www.dubmodder.com...intra si fatzi golfuletzu cum vrei...un car customizer pt vw...

bulldog_cox 29-07-06 20:58

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
http://www.mobile.de/SIDIc8Glozr2RxX...1111218450320&

si asta poti face cu o caruta de bani:)

dubmaniacks 02-08-06 11:01

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
lasa tu jentile asa cum sunt ... iar cat despre motor ... G60 sau GTI=respect

f.reusit paintjob`ul :)

vopseaua de unde a fost cumparata si ce marca ?

sharky-vw 02-08-06 21:42

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
vopseaua este KLAR, lacul este 3M, primerul si blenderul tot 3M ...

sharky-vw 17-08-06 14:16

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
4 Attachment(s)
poze mai noi

Turbo110 17-08-06 17:28

Re: am un golf 1 ce fac DIn el
 
foarte frumos sa ai parte de el


All times are GMT +2. The time now is 12:03.

- Copyright 2026 4Tuning