![]() |
Daca vreti sa vedeti cum se misca la hayabusa acul de la vitezometru la fel de repede ca la masini turometrul :D urmariti filmul asta si numarati secundele de la 0 la 210 km/h.
:shock: Plecare de la semafor cu Suzuki GSX 1300R Hayabusa. La 210 km/h schimba din treapta a 3-a in a 4-a si o lasa in relanti. :) http://zahei.vh.ro/Christian-Hayabusa-0to210km.mpg |
1. Vot pt Suzuki (posed una asa ca...)
2. \"Ducati\" stiu k se scrie cu un singur \"t\" 3. Am acasa un film cu o Hayabusa... Cine vrea sa mi-l ceara pe un cd: plecare usor d p loc, de la 2okm/h o ridica pe o roata si-o duce asa (cu tot cu schimbat viteze) - pana printr-a 4-a la vreo 25okm/h, apoi continua pana la 35okm/h (unde se blocheaza vitezometrul) de unde se vede clar cum turatia mai creste putin - ~12.oooture. Viteza finala ~ 36o-37okm/h. Toate cele de mai sus in cateva secunde... 4. Nu aberez-cereti filmul. 5. Senzatia de pe un motor n-o sa suporte niciodata comparatia cu cea dintr-o masina (nici macar decapotabila). 6. Cine poseda o astfel de masinarie trebuie sa fie impacat cu gandul k sansele de a muri acasa in pat sunt mai mici de 5% PACE :!: p.s. am aberat putin - doar PUTIN! |
Suzuki este supe tare. Pe doi ar fi Honda. Nici Yamaha nu e chiar departe. Succesul pe care il are Ducatti, mi-l explic doar datorita curselor la clasa 500 cmc, si nu datorita modelelor de strada ...
|
Nu, nu, nu-cele mai tari motociclete le fac cei de la Honda. Pe bune!
|
Votat cu Honda. Si Suzuki imi place mult ( GSX R 1000 , Hayabusa )
Ducatti Sux |
1 Attachment(s)
Mda..si motoarele sunt marpha.. :wink:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:06. |
- Copyright 2026 4Tuning