Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - andrew 46 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/89719-machete-lucru-andrew-46-a.html)

andrew 46 11-09-08 10:04

Re: machete in lucru-andrew 46
 
2 Attachment(s)
roof scoop nu am mai fac pentru ca m-am gandit ca nu se potriveste
la fel ca si aerisire in capota


am adaptat rotile pentru caroserie
si am facut praguri:-)

andrew 46 11-09-08 10:05

Re: machete in lucru-andrew 46
 
am si eu o intrebare;cum fac boxele,din ce?
si cum finisez barile ca sa nu se vada urat la vopsire



parerile si sugestiile sunt binevenite:D

Darius DMS 11-09-08 10:14

Re: machete in lucru-andrew 46
 
finisezi cu kit auto.................boxele,:?????:nu stiu....daca ai o pereche de boxe nefolositoare...le scoti toata plasticaraia si ai boxele ...tai acele fire le pui in portbagaj si...finish...poate faci si lambo doors

2fast4u_DK 11-09-08 11:15

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Boxele le faci din casti :D..bafta;)

Darius DMS 11-09-08 11:20

Re: machete in lucru-andrew 46
 
asta am zis si eu...

andrew 46 11-09-08 15:24

Re: machete in lucru-andrew 46
 
aha
am inteles ,voi incerca
multumesc

andrew 46 12-09-08 10:19

Re: machete in lucru-andrew 46
 
ce culoare imi recomandati voi?
m-am gandit la alb cu capota de carbon,plafon si capota porbagaj negre
sau portocalie?

Andrei1994 12-09-08 12:13

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Rosie :twisted: Sa fie un Ferrari adevarat.:D

cipy_2peu 12-09-08 12:33

Re: machete in lucru-andrew 46
 
rosie si eventual cu capota de carbon.....dar si rosu simplu ar da bine ca doar e ferrari:D

W Y P 12-09-08 12:45

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by cipy_2peu (Post 1748555)
rosie si eventual cu capota de carbon.....dar si rosu simplu ar da bine ca doar e ferrari:D

da....asa zic si eu :-P

Dark Side 13-09-08 00:28

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Un Rosso Corse i-ar prinde bine,fara parti de carbon,parerea mea.

andrew 46 13-09-08 10:24

Re: machete in lucru-andrew 46
 
eu ma gandeam si la carbon\
asa e prea simpla
carbon pe capota si eventual pe porbagaj si eleron
body kit-ul este gata
trebuie sa-l finsez si voi pune poze,dupa care il voi vopsi

Dark Side 13-09-08 11:25

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Oricum ar fi,cred ca ar fi misto rosu,una din nuantele ferrari.
-Rosso Maranello;
-Rosso Fiorano;
-Rosso Corse.

andrew 46 13-09-08 11:55

Re: machete in lucru-andrew 46
 
cum sunt culorile astea,imi poti arata diferenta dintre ele?>
eu stiu de rosu ferrari

andrew 46 20-09-08 20:32

Re: machete in lucru-andrew 46
 
3 Attachment(s)
azi am mai facut un pas in tuningul pentru machete
am terminat bara fata 90% urmand sai pun intercoolerul
si pragurile finisate si ele:D


All times are GMT +2. The time now is 19:10.

- Copyright 2026 4Tuning