Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte cluburi (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi.html)
-   -   dubmaniacks (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi/89228-dubmaniacks.html)

Blondu_206 02-09-08 21:47

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1729124)
@ blondu_206

prea tare masina ta, desi pare un pic ciudata asezarea cunductelor d admisie...si am impresia ca 2 coturi nu prea sunt asezate bine.
tare sunt curios c sunet are komresorul d mercedes... ;)


asta e a mea:


super tare mititik !!! dai ai dreptate mai am un pic de munca la ea !!! ai vazut bine !! dra nu-i nik se remediaza !!!

Blondu_206 02-09-08 21:51

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by Rebel_Boy (Post 1729212)
Este foarte inghesuit motorul sub capota chiar daca e doar un 1,8, din cauza kompresorului montat ulterior si al intercoolerului foarte mare spatiul pt coturi este foarte mic... mai exact: cotul dintre kompresor si intercooler este putin opturat pt k atingea in fulia de la servo, iar cotul dintre kompresor si admisie sta asa k ar lovi in capota daca ar sta normal :-) ... It`s my work :oops:

nu-i nik oricum maine o duc sa imi puna si mie urmatoarle : injectoarele de G60 , softul , evacuarea(cu tot cu serpi) , pompa de benzina de G60 , si alt regulator de presiune , o sa va dau miane mai multe detalii despre aceasta "operatiune":-):-):-)

Rebel_Boy 02-09-08 22:50

Re: dubmaniacks
 
Incearca sa o termini pana sambata .. te astept la Buzau :D

Blondu_206 02-09-08 23:59

Re: dubmaniacks
 
nu cred ca o termin pana la buzau !!! imi pare rau !!!

dubmaniacks 03-09-08 00:55

Re: dubmaniacks
 
ok.o sa va rog sa mentineti discutiile ONTOPIC. Aveti messenger :)

- mai sunt cativa prieteni care vor sa se inscrie ...

Blondu_206 03-09-08 01:07

Re: dubmaniacks
 
sco211 cred ca ar fi ok dak ti-ai reconditiona jantele !! ar arata mult mai bine !! oricum deocamdata numai masini cu gust !!! imi place pana acum !! bafta in continuare !!!!

sco211 03-09-08 14:35

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by Blondu_206 (Post 1729698)
sco211 cred ca ar fi ok dak ti-ai reconditiona jantele !! ar arata mult mai bine !! oricum deocamdata numai masini cu gust !!! imi place pana acum !! bafta in continuare !!!!

sunt ok jantele...numai ca se murdaresc imediat ca nu mai am discuri bune.
imi e cam rusine sa fac poze cu ea acu ca e lovita p partea soferului, dar o sa o repar si sper sa n vdm mai toti ca se pare ca mai multi dintre noi aveam nevoie de asta.

p.s.: io nu m-as supara sa scrii detalii despre masina in continuare aici :lol:

ruller 03-09-08 21:17

Re: dubmaniacks
 
3 Attachment(s)
fericit sa fiu prezent cu golfuletul meu :D ... 1.8 8v cate mici modificari.... :)

dubmaniacks 04-09-08 01:41

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by ruller (Post 1731179)
fericit sa fiu prezent cu golfuletul meu :D ... 1.8 8v cate mici modificari.... :)

Bine Ai venit !

F.curand o sa`mi prezint si eu masina. Max 10 ani :D

sco211 04-09-08 11:45

Re: dubmaniacks
 
aaa...pai zii ma asa...nu stiam ca vrei sa ai masina de epoca...

szrobik 04-09-08 14:08

Re: dubmaniacks
 
1 Attachment(s)
Masina mea... Nu este "original", dar cred k se incadreaza in "cult".:rolleyes2

vdub 04-09-08 15:08

Re: dubmaniacks
 
sa-ti faci freza in ele de jante........

dubmaniacks 04-09-08 19:09

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by szrobik (Post 1732277)
Masina mea... Nu este "original", dar cred k se incadreaza in "cult".:rolleyes2

Stii ce parere am despre masina ta . Nu mai e nevoie sa-ti spun.E belea rau.CULT LA SANGE 8)

Quote:

Originally Posted by rac3mast3r (Post 1732414)
sa-ti faci freza in ele de jante........

O sa am si eu :rolleyes2

sco211 04-09-08 22:52

Re: dubmaniacks
 
zibere...vezi ca iti mai trebuie un "=" in semnatura...naibii...sau e lovita? :lol:

dubmaniacks 04-09-08 23:09

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1733319)
zibere...vezi ca iti mai trebuie un "=" in semnatura...naibii...sau e lovita? :lol:

inca e ... sapt viitoare , sau peste 2 sapt ma apuc sa lucrez.


All times are GMT +2. The time now is 05:22.

- Copyright 2026 4Tuning