Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   achizitie masina in limita de 8000euro (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/89078-achizitie-masina-limita-8000euro.html)

life=car 01-09-08 21:59

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
aaaaa si sa nu uit de mg zr 160...e o masina f puternica si nici nu consuma mult insa nu cred k la noi in tara se merita sa iti iei o masina care e mai putin cunoscuta si mai ales k compania a dat faliment( am inteles k a fost cumparata de o firma chineza...si masinile chinezesti sunt vai de lume) si piese se gasesc destul de greu.....plus k interiorul nui deloc rafinat

ionut_cluj 01-09-08 22:06

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
Quote:

Originally Posted by life=car (Post 1727384)
sincer intrun timp ramasesem la citreon c4.......dar parca nush ce sa zic de fiabilitatea ei mai ales k majoritatea le gaseam la peste 70-80 000 km in bord.Bn k si un bertone il gasesc peste 100 000 km maj cam pe la 125 dar parca e altceva

Nici nu ai ce sa spui de fiabilitatea ei. In general, masinile frantuzesti, ca si orice alta masina inafara de cele nemtesti, sunt vai de ele. Inca n-am reusit sa inteleg de ce se mai fabrica, si de ce se vand atat de bine.
P.s. Cum mama dracu Peugeot 308 e cea mai bine vanduta masina din Germania in 2008?

Ciuby 02-09-08 01:46

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
Gandesti ca un adevarat indoctrinat. Persevereaza...

_anaconda_ 02-09-08 03:09

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
ionut era sarcastic, insa nu prea vad legatura dintre un peugeot si un C4....

am uitat sa mentionez, bertonele ala 2.0 turbo 192 CP a fost cumparat ~40 000 km de la un bosorog din italia :-)...

ionut_cluj 02-09-08 04:12

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
Peugeot e tot masina de-aia de c*cat, frantuzeasca...

Sindrom 02-09-08 20:12

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
306, 1.6hdi, masina frumusica, motor fiabil, consum mic, depinde cum mergi cu ea.

life=car 03-09-08 18:50

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
deocamdata inca raman la ideea opel astra bertone....arati si chiar e mult mai sportiva decat peugeot sau citroen c4

life=car 03-09-08 18:52

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
si ciuby gandesc mai rau decat un indoctrinat.....pt mine masinile inseamna enorm de mult.....si imi place sa stiu cat mai multe despre ele.iar masina mea va beneficia de tot ce inseamna modificari in viitor(bn atat cat o sa imi permita bugetu)

Ciuby 03-09-08 19:13

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
vorbeam cu nenea ionut, pt care nu exista decat masini "nemtesti domn'le, ca e bune"

ionut_cluj 03-09-08 19:41

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
Ciuby: uita-te la semnatura mea.

Ciuby 04-09-08 02:41

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
sa inteleg ca erai ironic? nu m-am prins, scuze :)

PS: si doar iti citisem semnatura de vreo 2-3 ori =))

ionut_cluj 04-09-08 11:45

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
eram ironic:)

life=car 05-09-08 15:29

Re: achizitie masina in limita de 8000euro
 
am ajuns deja la o decizie care va ramane in picioare.....opel astra bertone...nu o voi achizitiona acum ci prin noiembrie-decembrie..dak lucrurile merg bine.......prin urmare threadu poate fi inchis


All times are GMT +2. The time now is 01:36.

- Copyright 2026 4Tuning