Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Daewoo Cielo 1.6 (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/8819-daewoo-cielo-1-6-a.html)

Kent8 21-08-06 09:06

Re: Daewoo Cielo 1.6
 
da 100 mergi cu 2 lejer la cielo-u normal la fix 100 se plafoneaza daca-i dai ala la 800 merge umpicut peste 800
si daca vrei ca motoru de 1.5 de cielo sa mearga 110 cu 2, te joci umpic cu un fir prin computer, daca-i faci scurt pe picioaru 8 cu 23 si 4 cu 11 parca, iti urca plafonaju in 7500rpm nu in 6500, si poti duce masina in 110
asta ca fapt divers
da ai castigat ceva dintre 1500 si 1600?
cielo-u meu normal are 77 de cai, asta de vectra cati cai are?
cat ai castigat in schimbarea motorului, sau ce ai castigat?
de ce n-ai pus un motor de kadett de 1.8 ce 120 de cai, ca acolo chiar se simtea, si lasa-i cutia de cielo ca-i buna, ii lunga
cat te-o costat investitia? ce diferente ai simtit?

MaTzA 21-10-06 01:33

Re: Daewoo Cielo 1.6
 
scuze k pun intrebarea asta..mai...oricum...eu pe cielo am acelasi motor...adik..nush cum sa-ti zic...arata la fel k al tau...(cielo-ul meu e luat de curand si nu am apucat sa ma uit la specificatii) banuiesc , ca ai schimbat motorul...sau e cel din fabrica?

maru 05-01-07 02:31

Re: Daewoo Cielo 1.6
 
as vrea sa stiu si eu daca ai probleme la inspectie daca schimbi motoru la cielo cu unu de vectra?daca se poate omologa?

artistu' 07-01-07 19:52

Re: Daewoo Cielo 1.6
 
am si eu o intrebare dak ma poate ajuta cineva..am cielo si uneori nu sta la relantee..si mi se opreste motoru dak iau picioru de pe acceleratie..vreau sa va datzi cu parerea...sa vad dak e de la ce cred eu..ms si astept pareri


All times are GMT +2. The time now is 01:05.

- Copyright 2026 4Tuning