![]() |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Te astepam acasa.. Cand ajungi daca te intereseaza ornamente din carbon pentru A4 da-mi de veste.
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Am ajuns de cateva saptamani si ieri am scos in sfarsit masina sa vada asfalt romanesc. M-a rugat sa pun benzina de 100 de la Petrom. Este ceva ce ma intereseaza si anume un DVD de navigatie cu Europa.
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Quote:
P.S. Welcome Home :D:D |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
frumoase masinutele, imi pare rau ca trebuie sa le faci cunostinta cu drumurile de romanica :( , ai grija de ele ;)
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
good luck man , si bine ai venit si eu am stat 9 ani in Altanta
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Beton...frumoase foc:) sai ai parte de ele fara evenimente neplacute.
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
cat de frumoase sunt :X
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Multumesc. GTI-ul e sub prelata, pe zapada asta.
Audi-ul face minuni cu Quattro. |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
am o intrebare....cam care sunt cheltuielile cu transportul + taxele vamale , etc...pentru o masina adusa de acolo ?
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Bine ai revenit in pe drumurile patriei :D . Meseriase masinile , imi plac foarte mult :-) .
am si eu aceeasi intrebare ca 1.9 Diesel , ca nu mi-ar strica si o treaba ca asta in viitor , o masina din USA |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Cheltuielile mele au inclus 2 masini intr-un container de 40 ft. + mobila si lucruri personale.
Containerul a costat cam 5000 USD din fata casei in US pana in Constanta. Sunt si alte metode de a aduce o masina: 1. Container mic pana in Constranta, in care incape doar o masina. Daca duci masina acolo, in port, e cu atat mai ieftin, ca nu se mai pune containerul pe truck. Sa zicem sub 2000 USD cu totul. 2. RO-RO (Roll-on - Roll-off) Masina se transporta direct in vas dar Constanta nu poate primi astfel de masini.. nu are portul amenajat pentru descarcarea lor. Cel mai ieftin este pana in Bremerhanen, sa zicem sub 1000 USD daca duci masina intr-un port de pe costa de est in US. Binenteles se mai adauga vreo 200 EUR la destinatie + combustibil pana in Ro. Sper ca v-am ajutat cu ceva. Un an nou fericit! |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Quote:
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Hey ce se mai aude de audi ?
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
superba culoarea gti-ului.. sa le stapanesti sanatos:) si fara incidente
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
super masinile pacat ca au ajuns pe asfaltul ROMANESC
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:52. |
- Copyright 2026 4Tuning