Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   B7 A4 2.0T Quattro (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/87942-b7-a4-2-0t-quattro.html)

viel 02-11-08 21:30

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
Te astepam acasa.. Cand ajungi daca te intereseaza ornamente din carbon pentru A4 da-mi de veste.

baghdava 11-11-08 22:30

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
Am ajuns de cateva saptamani si ieri am scos in sfarsit masina sa vada asfalt romanesc. M-a rugat sa pun benzina de 100 de la Petrom. Este ceva ce ma intereseaza si anume un DVD de navigatie cu Europa.

blowwind 12-11-08 10:49

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
Quote:

Originally Posted by baghdava (Post 1858204)
Am ajuns de cateva saptamani si ieri am scos in sfarsit masina sa vada asfalt romanesc. M-a rugat sa pun benzina de 100 de la Petrom. Este ceva ce ma intereseaza si anume un DVD de navigatie cu Europa.

99 de la Petrom ... doar la OMV au 100 dar nu ti`o recomand :P( 100 vine de la cantitatea de apa din ea ) .. Benzina de la Petrom e super buna si e cam cea mai ieftina de pe piata ...

P.S. Welcome Home :D:D

alan26 29-01-09 19:02

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
frumoase masinutele, imi pare rau ca trebuie sa le faci cunostinta cu drumurile de romanica :( , ai grija de ele ;)

BOOST-PRO 29-01-09 19:10

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
good luck man , si bine ai venit si eu am stat 9 ani in Altanta

bulldog_cox 13-02-09 06:40

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
Beton...frumoase foc:) sai ai parte de ele fara evenimente neplacute.

1.9Diesel 22-12-09 12:30

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
cat de frumoase sunt :X

baghdava 22-12-09 12:46

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
Multumesc. GTI-ul e sub prelata, pe zapada asta.
Audi-ul face minuni cu Quattro.

1.9Diesel 03-01-10 21:03

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
am o intrebare....cam care sunt cheltuielile cu transportul + taxele vamale , etc...pentru o masina adusa de acolo ?

Bogdan.IS 03-01-10 21:32

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
Bine ai revenit in pe drumurile patriei :D . Meseriase masinile , imi plac foarte mult :-) .

am si eu aceeasi intrebare ca 1.9 Diesel , ca nu mi-ar strica si o treaba ca asta in viitor , o masina din USA

baghdava 04-01-10 07:42

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
Cheltuielile mele au inclus 2 masini intr-un container de 40 ft. + mobila si lucruri personale.
Containerul a costat cam 5000 USD din fata casei in US pana in Constanta. Sunt si alte metode de a aduce o masina:

1. Container mic pana in Constranta, in care incape doar o masina. Daca duci masina acolo, in port, e cu atat mai ieftin, ca nu se mai pune containerul pe truck. Sa zicem sub 2000 USD cu totul.

2. RO-RO (Roll-on - Roll-off) Masina se transporta direct in vas dar Constanta nu poate primi astfel de masini.. nu are portul amenajat pentru descarcarea lor. Cel mai ieftin este pana in Bremerhanen, sa zicem sub 1000 USD daca duci masina intr-un port de pe costa de est in US. Binenteles se mai adauga vreo 200 EUR la destinatie + combustibil pana in Ro.

Sper ca v-am ajutat cu ceva. Un an nou fericit!

1.9Diesel 04-01-10 14:39

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
Quote:

Originally Posted by baghdava (Post 2944207)
Cheltuielile mele au inclus 2 masini intr-un container de 40 ft. + mobila si lucruri personale.
Containerul a costat cam 5000 USD din fata casei in US pana in Constanta. Sunt si alte metode de a aduce o masina:

1. Container mic pana in Constranta, in care incape doar o masina. Daca duci masina acolo, in port, e cu atat mai ieftin, ca nu se mai pune containerul pe truck. Sa zicem sub 2000 USD cu totul.

2. RO-RO (Roll-on - Roll-off) Masina se transporta direct in vas dar Constanta nu poate primi astfel de masini.. nu are portul amenajat pentru descarcarea lor. Cel mai ieftin este pana in Bremerhanen, sa zicem sub 1000 USD daca duci masina intr-un port de pe costa de est in US. Binenteles se mai adauga vreo 200 EUR la destinatie + combustibil pana in Ro.

Sper ca v-am ajutat cu ceva. Un an nou fericit!

Un an fericit si tie ! multumesc foarte mult pt informatii . O sa ma mai interesez in legatura cu taxele vamale si apoi voi lua legatura cu o ruda din state , poate imi cauta ceva ..

1.9Diesel 17-02-10 18:12

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
Hey ce se mai aude de audi ?

B88VXL 19-02-10 09:41

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
superba culoarea gti-ului.. sa le stapanesti sanatos:) si fara incidente

URSU_DEEA 19-02-10 10:55

Re: B7 A4 2.0T Quattro
 
super masinile pacat ca au ajuns pe asfaltul ROMANESC


All times are GMT +2. The time now is 12:52.

- Copyright 2026 4Tuning