![]() |
GTSpec Rear Strut Bar
1 Attachment(s)
Am dotat-o p'asta mica si cu o bara de rigidizare spate GTSpec ! Cred ca mai am loc de doua posete si o umbrela in portbagaj...
|
Re: 2004 RX-8
Salut,frumoasa foc masinuta,sa te stapaneasca sanatoasa,spune-mi si mie mai multe despre ea,ce motor,cat consuma cat te-a costat,de unde ai luat-o,ma rog nu vreau sa te deranjeze toate intrebarile astea dar sunt curios,si pe mine m-ar tenta una intr-un viitor mai indepartat dar am o teama de motarele astea rotative,am auzit ca n-ar fi foarte fiabile,nu stiu poate gresesc,da aia insa te si intreb,poate esti mai bine documentat.In rest masina arata foarte bine,sunt o gramada de piese de tuning ce pot fi montate pe ea,bani sa ai...
|
Re: 2004 RX-8
Am luat-o cu 64000 de km la 13500 EUR acum un an si un pic din parcul nostru de masini recuperate (lucrez la o societate de leasing).
Nu trebuie sa-ti fie teama de motorul rotativ, foarte important este cum il intretii si cum te comporti cu el in trafic. Datorita constructiei acestuia, garniturile rotorului au tendinta de a se uza mai repede decat la motoarele conventionale. Dar exista RX-uri cu peste 200000 de km care nu au acuzat nici o problema la motor. |
Slotted Rotors
1 Attachment(s)
Discuri fata dublu ventilate instalate ! Acum cand franez parca mi se lasa mai mult botul in jos. Ce inseamna asta ? Ca imi trebuie niste arcuri mai tari :twisted:
|
Rear Wing
3 Attachment(s)
Intr-un final am pus si eleronul pe japoneza !
|
Re: 2004 RX-8
super masina
ce motor are? |
Re: 2004 RX-8
Wankel cu 2 rotoare de 650 cc 231 cai.
|
Re: 2004 RX-8
bravo frate!!!asta da motor!!! multi km fara probleme
|
Re: 2004 RX-8
Una dintre masinile mele preferate.Imi place.Si mama(si ea obsedata de masini sport) are tot un rx8,tot din 2004.Seamana foarte mult cu a tau.
Sa o stapanesti sanatoasa,masina e frumoasa si putenica. |
Re: 2004 RX-8
arunca turbinele imputite pe ea sa mearga corespunzator :)
|
Re: 2004 RX-8
Nu-s eu in stare sa scot totul din ea asa stock, ce naiba sa fac cu niste turbine :lol:
|
Re: 2004 RX-8
ah...pai lasa ca o sa cresti atunci si o s-o inveti mai bine ;)
|
Re: 2004 RX-8
superba mașina ta :shock::shock::shock::shock:
|
Re: 2004 RX-8
eleronul ala vine de minune
bravoo... keep it up! :) |
Re: 2004 RX-8
salut,ce sa zic superba masina,felicitari!In ultimul timp ma tot uit dupa asa ceva,as fi interesat in viitor sa achizitionez una!ti-as fi recunoscator dak imi poti da si mie niste detalii pls...consum,intretinere(cva in plus la tipul acesta de motor fata de motoarele normale)si m-ar interesa cat te duce asigurarea pe an pt ea?
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:03. |
- Copyright 2026 4Tuning