Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX ) (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/86711-masina-mea-opel-astra-nt-23-vlx.html)

VaLeX 07-08-08 22:42

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by dragos002 (Post 1684531)
Sa o sapanesti sanatos si fara evenimente neplacute ! Cat te-a ajuns in Germania ?

ms. doar masina m'a ajuns 1300 :)

Quote:

Originally Posted by Sonny (Post 1684741)
S-o stapanesti sanatos! Felicitari! :D

ms , asa sa fie :D
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 1684746)
ba mie-mi place ....si o sa-mi cam lipseasca aventurile noastre cu dacia :(( ...numa noi 2 stim c distractie a fost! ;)

stai calm ca o sa ne mai dam cu dacia , poate cu daciile :D tot trebuie sa dam liniuta aia pana la urma :D nu scapi asa usor ...

VaLeX 10-08-08 14:44

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
4 Attachment(s)
nici nu mi'a ajuns masina acasa si deja incep sa strang lucruri sa bag in ea

pentru inceput am luat o statie ( ms Ciosmi :X ) Sony Xpload
marti dau comanda un difuzor pentru tunul de bass (care miercuri'l foliez probabil) si tot miercuri imi iau cablaj.

trafy-vr6 10-08-08 14:48

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
valex daca ai nevoie de piese ( orice ) imi zici ca iti fac rost ieftin..nou sau SH, cum vrei

VaLeX 10-08-08 15:26

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
ms trafy :) mai vorbim pe mess despre asta :) o sa fiu interesat de unele chestii de exterior ...iti spun pe mess , 10x again ! :D

Scarto 12-08-08 14:04

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 1684271)
Aham , mersi de informatii , probabil am sa'i fac si eu un test sa fiu sigur ce si cum. Oricum am sa fiu linistit , insa e bine sa ai caii acolo sub capota ca la o depasire , o iesire din intersectie s'ar putea sa ai nevoie de ei. In general , am un mers destul de "crazy" , prietenii mei nu mai vor sa mearga cu mine'n masina :| nu stiu de ce , ca l'am aruncat de pe un drum pe altul ? ca am tras frana de mana in intersectie ? sau poate ca am intrat cu fata masinii pe trotuar ? ...ce'ti sunt si prietenii astia , no fun at all :(

Scuze ca-ti zic, dar asta nu se numeste soferie, ci mai degraba teribilism. Eu sa fiu in locul celui "care l-ai scos de pe drum", veneam dupa tine si te bagam sub masina :D Sa fereasca Dzeu sa dau peste unu din asta pe drum si sa faca figuri, ca-i arat eu figuri :)

VaLeX 12-08-08 15:20

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by Scarto (Post 1692086)
Scuze ca-ti zic, dar asta nu se numeste soferie, ci mai degraba teribilism. Eu sa fiu in locul celui "care l-ai scos de pe drum", veneam dupa tine si te bagam sub masina :D Sa fereasca Dzeu sa dau peste unu din asta pe drum si sa faca figuri, ca-i arat eu figuri :)

nu era drum public, stai`n darm , probabil stii cimitiru de sus de la releu , pe drumurile alea , era iarna , + ca era in masina cu mine si e unul dintre cei mai buni prieteni , nu e terebilism , era pentru distractie :) , stiam ce fac si nu s'antamplat nimic grav , decat o mica palpitatie ... pe drumuri publice nu fac eu d'astea , conduc agresiv , zic unii insa prudent :) asa ca stai linistit ca de mine nu ai de ce sa te feresti'n trafic :)

buddy_lexx 12-08-08 20:36

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
s`a inteles gresit postul... valex nu-i un sofer problema de care tre sa te feresti... at au fost mai multe seri la rand iesiri pt distractie...si chiar a fost fain..

VaLeX 14-08-08 13:17

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
4 Attachment(s)
am fost ieri si mi'am foliat subwooferul , a costat ceva mai mult decat ma asteptam insa a facut treaba buna , ieri trebuia sa'mi ajunga si difuzorul pt el, poate astazi. Mi'am mai dat comanda de niste stroboscoape , care sper sa ajunga pe luni ...

si niste poze cu sub'ul foliat :)

VaLeX 14-08-08 22:20

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
4 Attachment(s)
mi'a ajuns si difuzorul , 2-3 poze montat :) multumit cum decurg lucrurile pana acum , insa mai am multe de facut :)

buddy_lexx 15-08-08 23:11

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 1696791)
mi'a ajuns si difuzorul , 2-3 poze montat :) multumit cum decurg lucrurile pana acum , insa mai am multe de facut :)

bubuie dragutz..chiar daca`i lil Subwoofer :)

Sonny 16-08-08 13:56

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Mai bine iti faceai o incinta normal, calculata dupa difuzor. Cu tun-ul nu scoti decat 60-70% din puterea dif-ului.

VaLeX 16-08-08 14:07

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by Sonny (Post 1699260)
Mai bine iti faceai o incinta normal, calculata dupa difuzor. Cu tun-ul nu scoti decat 60-70% din puterea dif-ului.

Aveam incinta (subu') si pe moment partea audio nu e pe primul plan (sunt multumit oricum cu ce am , dupa ce am testat aseara subwooferu' , 10x Buddy :* ) , sunt alte lucruri mult mai importante precum inmatricularea , benzina pentru plimbari lungiii luuuuunnnngggiiiiii :D , poate in viitor am sa investesc mai multi bani in audio , dar pana atunci ...ramane cu ce am :)

buddy_lexx 17-08-08 21:19

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by Sonny (Post 1699260)
Mai bine iti faceai o incinta normal, calculata dupa difuzor. Cu tun-ul nu scoti decat 60-70% din puterea dif-ului.

si eu i`am zis acelasi lucru...dar..daca`i incapatanat..eu ce sa`i fac?:D ..oricum e ok pt ce vrea el.. ;)

ronnaldinho 18-08-08 21:50

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
ce an e masina?sa o stapanesti sanatos!!!

raduku 18-08-08 22:10

Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]
 
Felicitari pentru achizitie,arata foarte bine masina.Imi place tare mult modelul asta de masina,simpla dar fiabila si confortabila.La cati mai multi km fara incidente.


All times are GMT +2. The time now is 12:18.

- Copyright 2024 4Tuning