Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Amplficator in casa (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/86592-amplficator-casa.html)

aleyx_oltcit 27-06-09 17:59

Re: Amplficator in casa
 
1 Attachment(s)
e dala care se baga in priza...redresor se cheama ma scuzati de confuzie

SKR* 27-06-09 18:00

Re: Amplficator in casa
 
Cred ca voia sa zica redresor, ca in cazul meu :lol:


Later edit: asa e :twisted:

valitataye 27-08-09 23:10

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by SKR* (Post 2442449)
Cred ca voia sa zica redresor, ca in cazul meu :lol:


Later edit: asa e :twisted:

si caty Ah are?
:cry:

aleyx_oltcit 28-08-09 08:29

Re: Amplficator in casa
 
a meu are siguranta da 12 A ...cam putin pt amplificator

valitataye 28-08-09 11:04

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by aleyx_oltcit (Post 2591712)
a meu are siguranta da 12 A ...cam putin pt amplificator

eo am alta improvizatie:twisted::twisted:


mult mai mare:lol:

aleyx_oltcit 28-08-09 11:05

Re: Amplficator in casa
 
uimeste'ne

valitataye 28-08-09 14:39

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by aleyx_oltcit (Post 2592050)
uimeste'ne

poi sa incep...

redresor 12V 10 Ah
Baterie Rombat 12 V si 55 Ah 450 A in scurtcircuit parca:rolleyes2
borne de fonta:))))nu am gasit pe moment alceva
statie KOAN 2*40W rms !*80 in punte pe 8 ohm
subwoofer BM 2*50 watt RMS 12" +cutie facuta de mine
si nijte cabluri de curent groase:twisted:gasite prin casa

aleyx_oltcit 28-08-09 14:43

Re: Amplficator in casa
 
poti face o poza cum ai legat redresoru-bateria-amplificatoru?

valitataye 28-08-09 14:45

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by aleyx_oltcit (Post 2592680)
poti face o poza cum ai legat redresoru-bateria-amplificatoru?

am sa incerc mai tarziu nui cv bestial dar deocamdata imi ajunge:twisted::twisted:

valitataye 28-08-09 15:01

Re: Amplficator in casa
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by valitataye (Post 2592693)
am sa incerc mai tarziu nui cv bestial dar deocamdata imi ajunge:twisted::twisted:

scz ptr claritate:oops::oops:

aleyx_oltcit 28-08-09 15:59

Re: Amplficator in casa
 
deci is conectate in paralel ..toate

valitataye 28-08-09 16:14

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by aleyx_oltcit (Post 2592891)
deci is conectate in paralel ..toate

da!daca bag redresorul cu bateria in serie fac 24 V si risc sa ard amp:rolleyes2
vreau sa fac un upgrade la curent cu un alternator de dacie stie cineva daca se merita am aproape tot ce imi trebuie fara alternator care urmeaza sa il procur

saxo 28-08-09 20:24

Re: Amplficator in casa
 
Si alternatoru cine il invirte ?

aleyx_oltcit 28-08-09 21:03

Re: Amplficator in casa
 
Quote:

Originally Posted by saxo (Post 2593490)
Si alternatoru cine il invirte ?

cu pedale:workout:

saxo 28-08-09 21:08

Re: Amplficator in casa
 
Ma gindeam io.....:lol:


All times are GMT +2. The time now is 02:40.

- Copyright 2026 4Tuning