Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Capri (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/8503-ford-capri.html)

Lupy 05-10-05 10:47

AJUTOR !!!
 
Sunt cel mai mare ghinionist de pe planeta :cry: :cry: l-am sunat pe proprietarul unui Capri ca sa-i spun ca ma duc sa-l iau si la vandut aseara :cry: :cry: VA ROG din tot sufletul ..... anuntati-ma si pe mine daca gasiti vreun anunt ....pls !!!

codrin44 05-10-05 23:06

e un opel manta de vanzare in BC(vrea 2000 dar cred ca-l iei cu 1,7)
are motor de 2.0 16v injectie multipunct-(de pe calibra sau gen calibra)
e negru si asteapta un pasionat sa o reconditioneze.
e singura masina care as pune-o langa un capri....undeva mai in spate :lol:

Lupy 06-10-05 00:40

O sa ma gandesc la varianta asta , dar slabe sanse pt. ca inca sunt in stare de soc,ca am pierdut Capri-ul ala.... si parca nu as vrea alta masina.... vezi poate gasesti unul .

codrin44 06-10-05 12:42

1 Attachment(s)
e un capri de vanzare in BC dar...proprietarul vrea prea mult,nu stiu cat exact dar ultima data cerea 6-7mii euro :shock:
acum ce sa zic,masina e reconditionata complet,desi se putea mai bine,motor V6 2.0-90CP.oricum e genul de masina care te urci ii dai keie si pleci,dar la banii astia ti-o faci cum vrei tu.
mai e viviesp care vinde fordul-2.8i si un anunt de pe net cu poza,cred ca e poza anuntului in cauza
vand ford capri 1977, stare buna de functionare, rosu, itp 2006 noiembrie, cd jvc, telefon:0743695507-VARIANTE

Lupy 07-10-05 00:05

mersi mult , l-am sunat pe cel cu Capriul din 77 si o sa ma duc sambata sa-l vad .... ureaza-mi noroc si tine-mi pumnii ........ ca sa nu-l pierd si pe asta :)

florin_cars 09-10-05 20:33

bil1706 cred k ai inteles gresit ce ti-am zis eu pe alt forum...DascaluGabriel si-a pus pe mot de Sierra 2000, carb de 1.6 care zicea el e gigea cu cel de 2.0 dar nivelul plutitorului difera, deci el si-a adus nivelul plutitorului de la carbul de 1.6 la specificatziile celui de 2.0 si merge belea...sa dam cifre...195km/h vit maxima intr-un Capri MK I, prima treapta dk nu gresesc a prin 80-90km/h :shock: ...motorul totusi putzintel bricolee :lol: :twisted: :lol: :lol:


Lupy un Consul/Granada Mk I nu te intere?? ..vruuumm.........2 mototare de 2.0 un V6 original si un OHC de Sierra la numai 980E, fata de preturile ce le-ai gasit pana akum...eu zic k merita.. :roll:

EDIT: uite un link cu descriere mai ampla si pozne :wink:
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=11539

Lupy 16-10-05 12:21

viitoarea mea masina :lol:

florin_cars 16-10-05 17:14

what under za hood?
what prais?

i bet it doesn't have electric windows and mirrors :lol: :lol: :twisted:

arata bine totusi..pt un capri :shock: :D

Lupy 16-10-05 17:38

2000 , 4 linie , cutie in 5 trepte ..... destul de simplu . Nu are decat cutia schimbata , in rest este cum a lasato mama ei :D

codrin44 16-10-05 20:47

hai tata in familie! cat vrea pe el?

Lupy 16-10-05 22:44

Nu este facut de alergat , dar macar sa stiu ca-l am ca restul se rezolva
Vb dupa ce o sa-l am , ca sa dau mai multe detalii despre el.

DASCALUGABRIEL 19-10-05 23:40

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"bil1706\"
bre DASCALU GABRIEL tu nu prea stii sa citesti frate ???
Uitete bine sa vezi ce am scris ( in general masinile frumoase sunt urate ) nu tzi se pare un text scris la misto ?
Hai breee te credeam baiat cum erau baietii odata :))

Acu lasand gluma, ia ziiiiiii si mie ca am auzit ca tziai pus carb de 2000 pe motor de 1600 ( sper ca e vorba de motor de taunus iar carb e dublu corp WEBER 32/36 )
Daca da,spune-mi si mie pls cum merge motoru cu carb ala si cat consuma ?
BAFTA
astept raspuns de la tine

primo:am mot de 2000,iar carbu se potriveste de pe 1600,singura diferenta fiind la reglajul nivelului din camera de nivel constant!consum in oras 11-11,6 la suta

bil1706 20-10-05 19:26

ohoooo
 
salutare salutare
in sfarsit mi-ai raspuns si mie bre...
auzi ...??? de unde si la ce bani fac si eu rost de un set de jicloare+ garnituri ( ma intereseaza si bucsile de la ax )
ce carb de 1600 ai pus ??? e dublucorp ???

DASCALUGABRIEL 20-10-05 19:30

CARB
 
carbu e dublucorp cu socul automat,32/36 DGAV 8A!sfat prietenesc:ia o gioarsa de carb de pe vre-o sierrescu si ai toate piesele de schimbiar de pret inca nu te pot incurca!de abia marti pot da un rasp clar :!:

bil1706 20-10-05 21:11

ok
 
ok ok
merci si astept pretzurile
ai facut o pauza ( de postat ) destul de lunga de ce ????
sper ca acu sa vb mai des
am gasit un weber 32/36 progresiv cu soc automat ( caruia vreau sa-i \" inventez\" un soc manual ) > daca cumva ai fro idee baga mare
Bafta pana la urmatoarea vizita


All times are GMT +2. The time now is 09:04.

- Copyright 2026 4Tuning