Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

Alcibiade 29-09-05 19:45

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:

Originally Posted by \"Alcibiade\"
d-le sebastian ati declarat la topicul provocari ca masina dvs are putin peste 300cp.Cum se poate afirma ca e cea mai tare cu numai putin peste 300cp?

:lol: Am sa te rog sa fi atent la ce spun. Nu-mi amintesc sa fi declarat undeva ca are putin peste 300cp si vad ca esti unul din cei care-mi mananca timpul cu ineptii, dacaq totusi am spus \"putin peste 300cp\" a fost o eroare.
Cu siguranta are ceva peste 300cp.

ok,bos :lol: fie ca tine :lol:

SEBASTIAN 29-09-05 22:38

Va rog sa va concentrati asupra subiectului topicului!

Ce vreti sa spun de putere? Nu am masurat si nici nu am unde sa o fac, in plus nu ma intereseaza cati cai are important e cum merge masina.
Eu nu urmaresc numarul de cai fac ce trebuie facut bine acolo unde stiu si efectele vin de la sine.

INSAne 29-09-05 22:55

Sebastian, daca nu e secret, cam cat scoti pe sfertul de mila?

SEBASTIAN 29-09-05 22:56

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"INSAne\"
Sebastian, daca nu e secret, cam cat scoti pe sfertul de mila?

sub 13 :D

cioli17 30-09-05 17:55

[b]la un wrx sti , 4x4 si putstramb , vezi sa nu-ti pice :no: , in rest e ok :)

luca 30-09-05 18:03

Sub 13 secunde ar putea insemna si 10 secunde pt care ar fi nevoie de mult mai mult decat 350 Cp. Dar asa e Seby nu ne spune nimik concret \"peste 300\" \"sub 13\" etc. Dar mi se pare corect, daca ar spune s-ar duce tot farmecul de la curse. :wink:

SEBASTIAN 30-09-05 19:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"cioli17\"
la un wrx sti , 4x4 si putin golit in interior , un timp de ''sub 13 secunde'' ar insemna maxim 350 de cai deci nu mai are 600 ? :)

ps : imi place ca de la o vreme ai invatat sa folosesti smileurile ( zambaretii aia din dreapta ) , este ca-i treaba cu ei ? :lol:

si intercularu ala sta a dracului de stramb , vezi sa nu-ti pice :no: , in rest e ok :)

Cred ca nu ai vazut masina si judeci dupa poze. E perfect drept, erau umbre.

SEBASTIAN 30-09-05 19:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"luca\"
Sub 13 secunde ar putea insemna si 10 secunde pt care ar fi nevoie de mult mai mult decat 350 Cp. Dar asa e Seby nu ne spune nimik concret \"peste 300\" \"sub 13\" etc. Dar mi se pare corect, daca ar spune s-ar duce tot farmecul de la curse. :wink:

Ce sa spun?
Eu nu am harti scoase la imprimanta cu cifre pe ele.
Merge bine nu merge se face sa mearga, eu sunt multumit, incantat de fapt si m-am saturat de discutii interminabile asa ca pot spune fara sa gresesc ca are peste 300 si scoate un timp mai bun de 13 secunde pe 400m.
Cand spuneam mult erau discutii cand spun putin sunt discutii, cifra exacta nu o stiu nici eu.
Va pot spune ca din prima prezentare ere vorba de un stagiu pe care l-am dezvoltat serios si am mai crescut inca o etapa foarte mare.
Astept masinile puternice la start si o sa speculati voi dupa pe unde e puterea si eu poate va mai dirijez in directia buna.
E bine asa?

SEBASTIAN 07-10-05 16:26

https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...asc&highlight=

Spot 26-10-05 13:59

am vazut astazi Subaru si am ramas :shock: :shock: eu eram cam la 200 M si auzeam ceva zgomot si nu stiam ce e...si de-odata apare Sebi cu Subaru de m-am *** pe mine cand am auzit-o cum urla si fugea misto rau de tot!

topser 30-10-05 18:42

domnu SEBASTIAN nu credeti ca ati cam impopotonat masina cu abtibilde ? ce e mult strica !
cat despre motor ...de ce nu puneti masina pe dyno ? sa vedem si noi daca e asa cum ati zis , sau poate va e frica ca nu va iesi asa cum v-ati asteptat ?

B 68 VLD 30-10-05 20:26

Quote:

de ce nu puneti masina pe dyno ? sa vedem si noi daca e asa cum ati zis , sau poate va e frica ca nu va iesi asa cum v-ati asteptat ?
Putina atentie nu ar strica! :wink:

Quote:

si nici nu am unde sa o fac

orlando 31-10-05 09:35

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"topser\"
domnu SEBASTIAN nu credeti ca ati cam impopotonat masina cu abtibilde ? ce e mult strica !
cat despre motor ...de ce nu puneti masina pe dyno ? sa vedem si noi daca e asa cum ati zis , sau poate va e frica ca nu va iesi asa cum v-ati asteptat ?

din ce cunosc...nu exista banc de dyno de 4x4 in romania...asa ca... :wink:

orlando 31-10-05 09:46

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"topser\"
domnu SEBASTIAN nu credeti ca ati cam impopotonat masina cu abtibilde ? ce e mult strica !
cat despre motor ...de ce nu puneti masina pe dyno ? sa vedem si noi daca e asa cum ati zis , sau poate va e frica ca nu va iesi asa cum v-ati asteptat ?

din ce cunosc...nu exista banc de dyno de 4x4 in romania...asa ca... :wink:

topser 31-10-05 09:52

da asa este ! greseala mea !
oricum respect ptr masina d-nului SEBASTIAN. (cu mici retusuri o sa iasa perfecta) :wink:


All times are GMT +2. The time now is 14:34.

- Copyright 2026 4Tuning