![]() |
Re: Bz-06-dhi
3 Attachment(s)
Attachment 588996 Attachment 588997
Attachment 588998 pozele cu leduri promise lui GEO_ZGA :D si inca ceva, care imi zice si mie cum dau volanul jos?? am dat jos calxonul, am desfacut piulita aia, am dat saiba jos, si nu iese. mai are vreo siguranta ??? ast raspuns urgent. ms mult |
Re: Bz-06-dhi
Nu mai are nici o siguranta... sta doar in dintii aia de pe butuc. Ai doua variante: ori il lovesti din spate cu pumnul sau cu un ciocan, ca sa iasa usor usor, ori iti faci un fel de presa, dar e mai complicat... eu zic sa il lovesti din spate, sa iasa usor usor.
Daca te rog frumos, imi poti trimite si mie cateva led-uri ca ala? Macar 2 rosii asi vrea, pt bricheta. Sa-mi spui daca poti si cat costa. |
Re: Bz-06-dhi
Poi in cazu asta facem o comanda mai mare :lol: As vrea si eu cateva :D
|
Re: Bz-06-dhi
salut baieti. sa ma duc la magazin sa vad dak mai au, k e un singur magazin in buzau unde am gasit, erau 5.50 lei si nu aveau decat albastre. acolo unde am rosu, nu e led, e bec de pozitie vopsit :D
|
Re: Bz-06-dhi
Am gasit eu led-uri rosii/verzi/abastre/albe cu soclu mic, pt scrumiera si bricheta. 8ron in targ la Vitan. O sa pun diseara la bricheta, sa vad cum lumineaza si daca se potrivesc bine.
Snappy, daca vrei si tu, imi spui pe mess si iti trimit. Scuze de offtopic. |
Re: Bz-06-dhi
salut baietzi, am si yo o intrebare, mai ... rusinoasa. la cati km se schimba uleiul, si ce ulei imi recomandati :D
|
Re: Bz-06-dhi
uleiul se schimba la fiecare 10.000 km facuti ..
personal recomand Mobil1 10w40 sau Castrol Magnatec... filtrul de ulei sa fie Mann sau GM. |
Re: Bz-06-dhi
Eu fac schimbul de ulei la fiecare 6 luni (bine, sunt obligat si de revizii)... un schimb primvara si unul toamna. Ideea e ca la fiecare schimbare anotimp vara-iarna, ar trebui facut schimbul de ulei, din cauza diferentelor mari de temperatura.
In principiu, la 8-10.000 km se schimba, cum a zis si Topser, Castrol Magnatec sau Motul, zic eu. Cati km are la bord masina ta? Poti pune sintetic 5w30 daca are putini km si nu e uzat motorul, sau 10w40 semisintetic daca e mai uzat. |
Re: Bz-06-dhi
pai masina mea are 94000 dar mai mult ca sigur nu sunt reali
|
Re: Bz-06-dhi
salut. a mea masinuta facea probleme la pornire. am pus-o pe tester, schimbat YAC. si trebe sa imi schimb fisele si bujiile. sunte vreunele mai d firma, mai bune ?? recomandari? am inteles ca alea bosh sunt cele mai bune dar nustiu sigur. astept raspuns. ms
|
Re: Bz-06-dhi
Sincer sa fiu nu-ti recomand bosch! de ce??
am auzit numai de rau despre ele... si asta din cauza ca la noi nu prea se gasesc piese originale bosch, sau daca se gasesc sunt extrem de scumpe... bujii recomand cu mare incredere NGK!!! (BPR 6EIX cost~140/set)(neaparat made in japan, evita made in france... ) Geo iti poate da mai multe detalii... fisele de bujii recomand magnecor... am avut pe masina si m-au tinut foarte mult, am fost multumit! |
Re: Bz-06-dhi
Fise Magnecor.... :lol::lol::lol: La ~400 ron/set, ar fi culmea sa nu fie bune... poti incerca fise Beru sau NGK. Eu am "de origine", am rupt 2 deja... si le-am carpit, vad ca merg :lol:
La bujii, eu am NGK bpr6eix, sunt cele Iridium, mai reci... trage mai bine in ture mari, dar merge o idee mai prost la ralanti. Poti sa pui NGK bpr6es, sunt bujii normale de la NGK, mai bune decat Bosch. Doar sa cauti "made in Japan". Sau, daca nu gasesti, pune Beru. |
Re: Bz-06-dhi - Cielo
7 Attachment(s)
new pictures :D :D
Attachment 624656 Attachment 624657 Attachment 624658 Attachment 624659 Attachment 624660 Attachment 624661 Attachment 624662 mai astept si yo o parere, 2, 3.... :D |
Re: Bz-06-dhi - Cielo
|
Re: Bz-06-dhi - Cielo
Recomand bord de kadet GSI ;)
Da mult mai bine.. |
| All times are GMT +2. The time now is 03:57. |
- Copyright 2026 4Tuning