Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: OPEL TIGRA (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/83060-masina-mea-opel-tigra.html)

cosmin_cosmin_1 20-08-08 19:30

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Daca te iei dupa consum, poti spune ca e masina sport :) 12 in oras.....

Dracushor 20-08-08 21:40

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
mie maxim 7 imi mananca in oras si vreo 5 afara

Ciuby 20-08-08 23:29

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
nu vreau sa fiu Toma Necredinciosu', dar imi e foarte greu sa cred ca iti ia 7 in oras

eu ii fac plinul zilele astea si va spun ce medie am scos pe ~500km (estimez in jur de 8% cu doua treimi din distanta facuta in oras)

PS: tot e in stare perfecta de functionare, de la bujii+fise la filtre, mai putin filtrul de benzina. O sa-l schimb si p-ala, cu toate ca daca mi-ar lua un 8% combinat n-am ce sa-i reprosez, sunt multumit

Black Pearl 21-08-08 20:55

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Quote:

Originally Posted by cosmin_cosmin_1 (Post 1706420)
Daca te iei dupa consum, poti spune ca e masina sport :) 12 in oras.....

Subscriu: 11-12% oras, 6% afara.
@Ciuby fa-ti si tu o thread, si prezinta-ti masina, pune cateva poze sa o vedem si noi.

Ciuby 22-08-08 00:23

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
consum mediu mix (din 430km cam 150 i-am facut in afara) 9%

Lili (am retinut bine, nu?), stii masina pe de forumul marcii :) am acelasi username si acolo

Black Pearl 22-08-08 00:47

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Da, ai retinut bine. :)
Acum mi-am adus aminte... Portocala mecanica :D... frumoasa rau!
Eu raman totusi la parerea mea: pune niste poze si pe 4tuning, pentru ca nu multi intra si pe celalalt forum si crede-ma: ai ce arata!

Ciuby 23-08-08 11:41

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Quote:

Originally Posted by Dracushor (Post 1706636)
mie maxim 7 imi mananca in oras si vreo 5 afara

intrebare: la ce turatie schimbi vitezele? pe mine ma cam bate un gand ca merg subturat (schimb pe la 2500 de obicei)

Dracushor 23-08-08 15:48

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
pai depinde cand cum.... este cand vreau sa trag de el atunci cand aud motorul ca cere sa schimb viteza :P nu stiu daca intelegi :P dar de obicei bag in a 3-a dupa 30km/h in a 4-a dupa 50 km/h si in a 5-a peste 100

Ciuby 23-08-08 16:11

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
exact asa schimb si eu :)

la 2500 ture intr-a 3-a am aproape 60 la ora

magnifiqo 26-08-08 15:24

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Sa o stapanesti sanatos Dracushor si se vede ca este ingrijita ..Se pare ca a mea si a ta sunt gemene.Si a mea aceeasi culoare are,una mai deosebita.

Dracushor 27-08-08 01:11

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
mersi mult...
am mai facut unele schimbari la el ce nu se vad in poze ca le-am facut pe urma... dar tot promit ca fac niste poze numai ca nu ajung.
Cand vreau sa fac poze imi incurca ceva planurile. :P
Sa il stapanesti sanatos si tu pe al tau si daca vrei deschide un thread sa il vedem si noi si daca vrei mai intra si in tigra club

magnifiqo 27-08-08 01:21

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
O sa deschid in curand un thread cu poze insa deocamdata am telefonul stricat si pe ala ma bazam ca face poze misto,nici nu am camera digitala insa azi trebuie sa imi vina alte nr provizorii si o sa umblu eu prin oras sa gasesc o camera sa fac niste poze. Am intrat si in club Tigra si app daca vrei sa mai vb pe mess da-mi un pm cu id tau. seara buna

Dracushor 29-08-08 23:00

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Acuma vreau sa va cer parerea...
Vreau sa vopsesc cam asa cum e in imagine???
Si acuma va cer parerea ca arata bine sau e skich?https://i86.photobucket.com/albums/k8...tigrablack.jpg

VaLeX 29-08-08 23:12

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
daca`i faci si cupola si pe spate ...eu spun ca arata bine :)

Ciuby 29-08-08 23:59

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
eu cred ca ar da mai bine toata partea "superioara" a masinii (inclusiv usile, plafon, tot ce e de la dunga in sus)


All times are GMT +2. The time now is 10:55.

- Copyright 2026 4Tuning