Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Manga (Pixel cars) (https://forum.4tuning.ro/541-manga-pixel-cars.html)
-   -   Tutoriale (manga) (https://forum.4tuning.ro/541-manga-pixel-cars/80064-tutoriale-manga.html)

mitza mtb 23-12-09 15:31

Re: Tutoriale (manga)
 
Nu .. sunt tabele cu jante .

TFK 23-12-09 15:36

Re: Tutoriale (manga)
 
Daca esti tuner PRO poti face si rotile tale !

anthraxx_94 23-12-09 21:41

Re: Tutoriale (manga)
 
se pot face manual, dar necesita mai multa munca; de obicei le vei gasi in tab-uri (un fel de scrapbook cu mai mutle jante)
uite cateva
https://img151.imageshack.us/img151/8...mrox1qqss1.png
https://i133.photobucket.com/albums/q...1_07_final.png
http://i13.tinypic.com/4ytqvs9.png
http://i28.tinypic.com/296p64j.png
https://i254.photobucket.com/albums/h...tabdone-23.png

nu uita sa precizezi numele autorului in cazul in care le folosesti

green_e30 26-12-09 08:07

Re: Tutoriale (manga)
 
Multumesc foarte mult radu !!!

JuST_GiuGiu 04-01-10 11:16

Re: Tutoriale (manga)
 
sunt bune pentru un incepator ca mine!

kagula_89 30-01-10 11:47

Re: Tutoriale (manga)
 
am o intrebare:
cum fac cularea alba?
ma poate ajuta cineva cu un shade?

autOcty 30-01-10 22:05

Re: Tutoriale (manga)
 
Quote:

Originally Posted by kagula_89 (Post 3030629)
am o intrebare:
cum fac cularea alba?
ma poate ajuta cineva cu un shade?

nu e ceva universal...(decat cu inlocuire si nici atunci nu tot timpu') in rest depinde de baza si cu ce prog lucrezi

andy design x 25-02-10 16:55

Re: Tutoriale (manga)
 
cum fac rugina pentru rat rod-uri?

anthraxx_94 25-02-10 18:47

Re: Tutoriale (manga)
 
cel mai bine e sa tragi cu ochiul la cum au facut altii daca asta e prima data cand faci asa ceva
uite aici ceva de referinta
te rog nu copia exact, ci anlaizeaza indeaproape cum a fost facut pe acceasta masina, in asa fel incat, pe viitor sa stii si tu sa faci ;)
https://i254.photobucket.com/albums/h...4/tazr1ep1.png

kagula_89 25-02-10 19:19

Re: Tutoriale (manga)
 
da.pai doar ca asta nu prea ne ajuta prea mult.de ce nu pui si tu un tutorial cum l-ai facut tu?

anthraxx_94 25-02-10 19:56

Re: Tutoriale (manga)
 
pai
practic m-am uitat indeaproape la cum e facut, am despartit intr-un shadechart "rugina" iar apoi am pus pixeli la locul lor (majoritatea la intamplate :D - numai ca eu am facut cu lemn, nu cu rugina :D
daca vrei da un pm cu masina ta si iti fac eu rugina :)

autOcty 25-02-10 20:19

Re: Tutoriale (manga)
 
Quote:

Originally Posted by anthraxx_94 (Post 3123298)
cel mai bine e sa tragi cu ochiul la cum au facut altii daca asta e prima data cand faci asa ceva
uite aici ceva de referinta
te rog nu copia exact, ci anlaizeaza indeaproape cum a fost facut pe acceasta masina, in asa fel incat, pe viitor sa stii si tu sa faci ;)
https://i254.photobucket.com/albums/h...4/tazr1ep1.png

1 la mana bine ai revenit ca de mult nu am mai dat de tine si nu ai mai postat etc...
2 la mana cand am vazut masina (nu am citit postu' tau si nici celelalt si nici imaginea nu era "la vedere" toata) am crezut ca te-ai dat pe scaled dar toate sperantele mele s-au spulberat dupa aia :D

anthraxx_94 25-02-10 20:21

Re: Tutoriale (manga)
 
hehe, daca intri pe mess iti arat 787b-u ;)
aproape l-am temrinat :D

andy design x 28-02-10 18:51

Re: Tutoriale (manga)
 
imi poate da cineva un tutorial pt rollbar?ca am incercat de mai multe ori si mio iesit ceva ce numa rollbar nu era

TFK 15-10-10 15:31

Re: Tutoriale (manga)
 
https://www.youtube.com/watch?v=RH1tSCWwFUs
o mica serie care am inceput'o :)


All times are GMT +2. The time now is 18:50.

- Copyright 2026 4Tuning