![]() |
Deci , practic, viteza de accel. scade pentru ca , cuplul este constant, iar forta de frecare creste cu viteza, nu ?
Cuplul este deci , tampit spus, forta exploziei care roteste arborele pe perioada ei (lasam la o parte bratul care iar e constant)? |
Topicul asta merita sa fie sticky.
Despre cuplu vs putere va lamuresc eu daca deschide cineva un topic pe tema respectiva. |
| All times are GMT +2. The time now is 02:10. |
- Copyright 2026 4Tuning