Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   Nu exista minuni! (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/7953-exista-minuni.html)

XtenSion 20-02-06 21:51

Deci , practic, viteza de accel. scade pentru ca , cuplul este constant, iar forta de frecare creste cu viteza, nu ?

Cuplul este deci , tampit spus, forta exploziei care roteste arborele pe perioada ei (lasam la o parte bratul care iar e constant)?

einstein1984 21-02-06 08:22

Topicul asta merita sa fie sticky.
Despre cuplu vs putere va lamuresc eu daca deschide cineva un topic pe tema respectiva.


All times are GMT +2. The time now is 02:10.

- Copyright 2026 4Tuning