Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   prima seara de soferie ? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/78391-prima-seara-soferie.html)

Dominic 21-05-08 18:25

Re: prima seara de soferie ?
 
Prima seara am mers pana in Sinaia si prin Busteni era sa-l imping pe unul de la spate ca a franat brusc si eu bineinteleg cu dacia m-am dus furios spre el cu frana calcata....mi-a murit o singura data motorul....in rest a fost super...super bucuros cu muzica data incet...


Numai bine!

Sindrom 21-05-08 19:15

Re: prima seara de soferie ?
 
prima data...cu mama langa mine...io nici o problema ea stresata ca si acuma....tot zice ca conduc prea repede si ca ma bag inutil printre masini......urmatoarele seri ii luam cheile de la dacie si fugeam cu ea problema era ca numai gaseam loc de parcare si io lasam prin preajma...

phaeton 21-05-08 19:20

Re: prima seara de soferie ?
 
Quote:

Originally Posted by Sindrom (Post 1546229)
prima data...cu mama langa mine...io nici o problema ea stresata ca si acuma....tot zice ca conduc prea repede si ca ma bag inutil printre masini......urmatoarele seri ii luam cheile de la dacie si fugeam cu ea problema era ca numai gaseam loc de parcare si io lasam prin preajma...

iti dau un sfat :
cand iei masina din parcare fara sa stie parintii, cheama alt prieten sa si lase masina pe locul tau, ca sa nu se ocupe.
in felul asta dimineata nu o sa si dea seama parintii, ca masina s a deplasat din locul respectiv :D :D

Snoopy 21-05-08 19:44

Re: prima seara de soferie ?
 
Imediat se implineste un an de la aceea seara.Pur si simplu ma simteam alt om..de cand visasem sa conduc :).A fost o seara scurta dar intensa in care nu am facut multe prostii dar in care sa dus un sfert de rezervor :D

taazz 22-05-08 19:19

Re: prima seara de soferie ?
 
in prima seara m-a mancat sa ma iau cu un BMW 330xi io fiin cu un renault la 80 de cai diesel,si a 2-a zi am facut accident,a intrat una in mine :D

tintome 22-05-08 23:38

Re: prima seara de soferie ?
 
prima seara[dupa ce am dat proba la politie, nu dupa ce am ridicat carnetul] am tras o fuga pana la munte , conduceam deja de 3 luni , deci nu era o problema:P

Dominic 23-05-08 01:47

Re: prima seara de soferie ?
 
Quote:

Originally Posted by tintome (Post 1548942)
prima seara[dupa ce am dat proba la politie, nu dupa ce am ridicat carnetul] am tras o fuga pana la munte , conduceam deja de 3 luni , deci nu era o problema:P

Poate mai ajungi prin brasov sau azuga.....dai un semn...;)

22VIN 23-05-08 09:32

Re: prima seara de soferie ?
 
prima seara... era intuneric bine si ploaie torentiala:)) eram cu maicamea. nu mi-a murit deloc motorul (de fapt la astra nu mi-a murit decat o data motorul cand am uitat frana de mana), dar era sa-l "modelez" pe ala din fata. inainte sa-mi conduc prima oara astra fusesem cu un prieten cu o duba reno master si obisnuit cu frana aia si frana de pe logan care le pisti un pic si franeaza, incearca acelasi lucru si la mine... pe dracu am piscat io nimic:)) calc tare ma mira pedala tare si hop se pune masina in bot... de atunci am inceput sa iubesc frana asta:))

trafy-vr6 23-05-08 09:57

Re: prima seara de soferie ?
 
aceeasi frana la Astra am si eu :))) imi da senzatii cand conduc alta masina si ma urc in a mea:))

dolb 23-05-08 10:00

Re: prima seara de soferie ?
 
da, tare frana de la ASTRA G dar nu sunt de acord cu frana de mana care oricat de mult as ridica-o tot nu imi moare motorul si meerg si meerg :)

22VIN 23-05-08 10:28

Re: prima seara de soferie ?
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1549317)
da, tare frana de la ASTRA G dar nu sunt de acord cu frana de mana care oricat de mult as ridica-o tot nu imi moare motorul si meerg si meerg :)

am vrut sa dau in marche arrier si am ridicat repede ambreiajul. era si motorul destul de rece

CIPRIAN_17_CIP 23-05-08 10:59

Re: prima seara de soferie ?
 
In prima mea seara de condus, pot sa spun ca eram "cel mai tare sofer"(dupa parerea mea).Aveam o dacie din '92 si nu imi statea nici o masina in fata, ma dadeam la semafor si "faceam" tot ce prindeam:x5,seria 3,benz-uri......... TOT.oameni plecau normal iar "driver-ul" cu patinaj si motor turat la maxim,se uitau,radeau, ma injurau ....... important e ca io ma simteam bine. Si dupa ce am copt masina toata noaptea ma mancat sa o scartai pe o strada laturalnica.eram cu 2 tovarasi in masina si am zis sa le arat ce pot :D, dupa ce i-am dat cateva scarturi unul dintre ei a zis " Ti-a cazut toba", chiar asa era. Pierdusem finala,si stai la 4 dimineatza si bagate sub masina sa prinzi toba ca ma manca tata.
in fine toate au trecut si au ramas amintirile,atunci neplacute,acum placute si amuzante.

Claudia 23-05-08 20:14

Re: prima seara de soferie ?
 
Prima data cand m-am urcat in masina, ca sa ma invat cu ea... eram cu prietenul. Ne-am dus pe A2 si ne-am intors.... am facut vreo 60km in ziua aia cred...
N-am avut probleme de genul opritul motorului.... am avut probleme cu viteza cand m-am intors in oras.... parca eram setata pe viteza de autostrada :lol: si nu ma mai puteam controla.
Apoi am mers numai de una singura.... Tarziu am avut ocazia sa mai iau pe cate cineva.
Acum tata spune ca ma descurc mai bine decat el (are mai mult de 30 de ani de permis, dar nu mai are rabdare in oras)

NWZeu 23-05-08 20:36

Re: prima seara de soferie ?
 
Prima seara cand am condus singur ...... clasa a12a, 18 ani .... Mercedes 190D al familiei, nu am avut nici un fel de incident rutier, doar ca trebuia sa merg mai turat ca aveam filtrul de motorina infundat de la o motorina extraordinar de calitativa cu care alimentasem cateva zile in urma.

aXeL.ZeY 04-06-08 21:51

Re: prima seara de soferie ?
 
Heh ! Tare thread`ul ! In prima zi cand mi-am luat permisul, am luat 2 tovarasi (care aveau carnet) cu mine sa ne plimbam, si am fost la liceu la un altul, cand sa ma incadrez pe banda mi-a distras ceva atentia si m-am oprit am stat cateva secunde si dupa aia m-am bagat, numai ca nu m-am mai asigurat, si nu am vazut ...TROLEIBUZUL :)) am tras de volan invers am avut noroc ca nu m-am bagat tare ca praf ma facea. Bineinteles a oprit soferu ca m-a vazut ce-am facut, baietii cu care eram in masina tipau: da-i !!! ca asta vine la noi ! :)) Si cam asa, am tras o sperietura zdravana...dupa aia m-am plimbat prin tot orasu si era ora de varf, n-am avut nici o problema !


All times are GMT +2. The time now is 13:34.

- Copyright 2026 4Tuning