![]() |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
Quote:
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
si infinity am auzit ca is bune insa is ceva mai scumpe...cred ca o sa imi iau hifonics pan la urma...nu is foarte scumpe...au si destui wati...acum sper sa se si auda calumea...sa nu fie doar forta bruta :mrgreen:
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
am scos-o din faptul ca am probat sony pe masina si se auzeau cu mult mai prost decat difuzoarele originale din fabrica. si aveau pretentii de multi wati... erau noi, luate din magazin. nu am scos-o eu din auzite, am scos-o din ascultate
noi vorbim aici de produse ieftine, din clasa de jos a fiecarui producator... nu zic ca Sony sau Infinity nu au produse excelente, dar la c ene intereseaza pe noi sunt slabe... nu te mai lua dupa ce scrie pe ele... |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
mai baieti...pt fata...alea din bord ,nu recomandati nimic ?????????
eu unu, nu am gasit mai nimic sa se nimereasca inafara de chinezarii.... ceva sugestii si ceva poze...:help: |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
Quote:
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
cum a zis si bogy, orice dif de 10cm... rupi 2 urechi in diagonala, ca sa intre in locasul lor din bord.
dar nu se vor auzi niciodata prea bine astea de 10cm... solutia e sa pui difuzoare mai mari(13 sau chiar 16,5) in usile fata. decupat, pus inel distantier si finisat ca sa arate bine :) |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
Eu pe fata am Pioneer de 10 cm si sunt foarte multumit de ele, eu unu aveam nevoie de voce pe fata ca lipsea, iar pe spate avand la mom ala panasonic16,5 pe o singura cale (bass) nu aveam pic de medii si inalte. Acum depinde ce astepti de la cele de pe fata, daca vrei doar voce, sa se auda ceva si din fata, exclus bass-ul, poti sa-ti iei unele de 10 si sa le pui in bord, daca vrei mai mult de atat faci cum a zis Geo.
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
4 Attachment(s)
eu am unele Boschmann cum zis geo si sun tare multumit de ele si am dat 90 ron pe ele si eu zic ca se aud bine de ce zic asta pt ca sunt bagate exact in fosta cutie a difuzoareleor originale si sunt bine izolate deci nu trece aer pe langa ca sa bazaie sau mai sh eu ce
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
Pe mine Boschmann-urile m-au tinut 5 ani, folosite mai tot timpul la putere maxima, ce zic, inca ma mai tin.
|
eu am CD-Player JVC 4x45w sh. stock-urile pe fata. 2 Domotoec ovale pe spate si se aude de zici k nu e adevarat, mai ales cu loud mode din Player. am sa fac poze sa vedeti cum stau Domotecurile pe spate [sunt prinse cu cu suruburi in tabla masinii]
aaa si am uitat sa mentionez. CD-Player-ul JVC a costat 200 ron. iar Domotecurile 85 Ron. sunt de 2 ani pe masina si inafara de praf pe ele nu au nimic. cu toate k au stat "blana" aproape tot timpul. |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
eu am mtx si in bord si in spate si sunt foarte multumit de ele
dar totusi as vrea sa pun ovale cam asa arata ce am p spate , si se potrivesc p gaurile masinii si am lasat si capacele de daewoo http://www.carsystems.ro/details.php...3&prod_id=1027 |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
http://www.carsystems.ro/details.php?prod_id=1031
asa arata alea din bord si acum vreau : http://www.carsystems.ro/details.php...3&prod_id=1232 sau http://www.carsystems.ro/details.php...3&prod_id=1023 voi ce ziceti??? |
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
2 Attachment(s)
eu am boxe sony pe spate de 17" si sunt super multumit de ele, am basi inalte medii tot ce vrei si nu au costat de cat 100 ron, pe fata am ceva de 10" nu se aud prea bine, nu mai stiu ce firma, niste ieftinaturi...
acum mai depinde si ce cas ai pe masina...eu am asa ceva: |
Quote:
Quote:
|
Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?
nu vreau sa contrazic pe nimeni dar boxele sony pe care le-am postat mai sus sunt chinezarii...spre surprinderea mea se aud foarte bine...daca deschid portbagajul dau cu usurinta discoteca...deci parerile sunt impartite...:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:16. |
- Copyright 2026 4Tuning