Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/75305-e46-m3-cabrio-20-maya-wheels.html)

GolfuletzS 20-04-08 22:12

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
hehe :D sti ca la aia ma refeream ... haidi cu Transportu :)))

gelu_r 21-04-08 00:04

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
mai ai un 350z albastru care te chinui sa l vinzi de 1 an?:D tare rau M3 sa l stapanesti sanatos..

ponny 21-04-08 00:44

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
nu ma chinui ... adevarul e ca il am de aproape 1 an dar toata iarna nu m-am fortat sa pun anunturi etc. O sa il dau pt ca o sa scada taxa din iulie de la 4600 la 2000 si ceva. si daca nu le vand le tin :D dar sa le vand degeaba sau la variante ... neah

si m3 asta il scot la vinzare cum ajunge :)

civic_ex 21-04-08 02:15

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
e frumoasa masina. am vazuto si eu de vanzare pe losangeles.craigslist.org

ponny 21-04-08 02:25

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
aia e , de ai vazut-o acolo :)

mmneg 21-04-08 11:29

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
motorul parca este de 333 de cai, chestie de publicitate in state. sa ne zici daca are al 6-lea program pe cutia smg

ponny 21-04-08 14:39

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
cand imi ajunge o sa postez aici si poze si specs

valerutzz 21-04-08 18:33

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by ponny (Post 1493801)
deci masina e M3 ...

2005 BMW M3
CONVERTIBLE
3.2L V6 FI DOHC 24V / REAR WHEEL DRIVE

O observatie doar, nu e V6, e 6 in linie :)
Foarte frumos exemplar !

ponny 21-04-08 18:48

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
asa il dau ei pe carfax ca-i v6 .... am postat aia pt ca a zis cineva ca nu are discuri perforate si ca daca e sigur m3 ceva de gen ... sunt ciudati rau americanii , nu am vazut pe nici un model discuri perforate... doar astea 2008

civic_ex 22-04-08 01:07

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Nu sant deloc expert in BMW-uri, dar as fi curios de un lucru. Cum e posibil sa nu aiba face-lift daca e din 2005? Nu ma refer la masina ta, ci la toate modelele de E46 M3, cel putin din America. E doar o chestie "europeana" cu face-lift? Te rog sa ma scuzi de off topic dar mi-ar place sa stiu exact care e faza.

neo2004 22-04-08 01:13

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
m3-ul a fost creat pe caroseria de baza a e46 coupe fara facelift si asa a ramas 4-5 ani de productie cat a avut , aceeasi soarta a avut-o si m3-ul e30

ponny 22-04-08 02:35

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
s-a schimbat din 2008 in rest e la fel ca seria 3 2000-2003 parca

steffan 22-04-08 19:54

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Superba masina, si asa e este 6 in linie faimonul motor bmw, nu exista un V6 la BMW ci doar V8, V10, V12 (motoru dupa McLaren) in rest ei pt 6 cilindrii au preferat in linie:D si cutie SMG park a avut M3CSL. SI cu ce pretz vrei sa o dai?? :>

Bmwaldo 22-04-08 22:32

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by steffan (Post 1497413)
Superba masina, si asa e este 6 in linie faimonul motor bmw, nu exista un V6 la BMW ci doar V8, V10, V12 (motoru dupa McLaren) in rest ei pt 6 cilindrii au preferat in linie:D si cutie SMG park a avut M3CSL. SI cu ce pretz vrei sa o dai?? :>

cutie SMG a fost pusa si pe m3 e46 normal .....


doar ca pe state .. gasesti foarte multe m3 e46 manuale ... fara SMG .. cel putin in europa sunt cam rare astea manuale fata de State unde am vazut foarte multe .

steffan 22-04-08 22:43

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Da... ai dreptate greseala mea:| am uitat k americanilor nu le plac cutiile manuale. Multumesc pt lamurire si ink o data scz de greseala


All times are GMT +2. The time now is 23:30.

- Copyright 2026 4Tuning