Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Instalari diverse (https://forum.4tuning.ro/546-instalari-diverse.html)
-   -   Lucrarile mele (https://forum.4tuning.ro/546-instalari-diverse/71754-lucrarile-mele.html)

V.Roberto 25-03-08 12:56

Re: Lucrarile mele
 
9 Attachment(s)
mersi ,in legatura cu porturi daca ai auzit vreodata o asemenea incinta tre sa stii care este diferenta nu numai de desing si nici nu amplifica cu nimic puterea difului ,are un singur efect :rotunjind toate iesirile aerului din incinta face sa nu mai auzi cum iese aerul acel pfff pfff care la un difuzor care are cursa membranei 4-5 cm se aude foarte urat ,adaug sursa de inspiratie ,si o alta lucrare ....enjoi

Bogdan YBR 25-03-08 23:43

Re: Lucrarile mele
 
frumos lucrat dar am si yo o intrebare,
urmaresti doar esteticul sau si specificatiile difuzoarelor ?

V.Roberto 26-03-08 21:11

Re: Lucrarile mele
 
10 Attachment(s)
salut bineinteles trebuie sa respect litrajul minim altfe suna ca p...,de obice intrun portbagaj atat de mic fac cutie sealed care poate fi cu litraj mic,iar designul este de obicei lasat pe imaginatia mea,cateva poze la gramada ....

Ingerasul99 27-03-08 18:36

Re: Lucrarile mele
 
tubul hexagonal , face senzatii.

TheEnZo 27-03-08 21:08

Re: Lucrarile mele
 
e o poza cu 2 boxe cu difurile albastre de la kon audio daca nu ma insel ... cam cum se aud difuzoarele alea si ce putere suporta?

V.Roberto 28-03-08 21:18

Re: Lucrarile mele
 
10 Attachment(s)
Salut tubul hexa suna bine diful era cam slab,iar difurile albastre sunt MNC gama CD cone de 10" cica 250Wrms (au cam 80Wrms)mid bass suna destul de bine la banii aia,inca cateva poze...,12 incinte pt o pensiune,si o cutiuta pt doi basi si un amplif

Rafaila 29-03-08 15:16

Re: Lucrarile mele
 
Mai omu......dar tu numai cu asta te ocupi,ca vad ca esti la productia de serie....:?::?::?:

xxdadixx 30-03-08 11:05

Re: Lucrarile mele
 
Cu MDF nu lucrezi?

V.Roberto 30-03-08 16:45

Re: Lucrarile mele
 
20 Attachment(s)
:DDa de unu singur fac cat face o linie intreaga:D,lucrez si cu mdf pun cateva poze de la o lucrare destul de complexa care a durat cam doua saptamani pt un night club....

WOLFI3 30-03-08 19:22

Re: Lucrarile mele
 
Lucrezi extra ordonar de fruos.....nu pot zice altceva..ai mana de tamplar!!! Super frumoase!!! Poate ar trebui sami faci si mie ceva asemanator la buburuza;)

V.Roberto 30-03-08 20:24

Re: Lucrarile mele
 
2 Attachment(s)
mersi mult uita cam asa ceva iti recomand ....

DjMogLy 01-04-08 15:14

Re: Lucrarile mele
 
Salut. Spune-mi te rog ce-mi recomanzi pentru Tico ( Stiu ca si tu ai, dar eu vreau doar cu un singur difuzor ), un sistem in portbagaj... Am un Difuzor de 12, si 2 coaxiale. Daca ai putea sa-mi spui cum as putea sa le fac toate 3 la un loc sa arate si bine si sa auda la fel de bine :) Sau daca poti tu sa-mi faci, sa-mi spui te rog pretul final, materiale (fara difuzoare) si mochetat. Multumesc anticipat

V.Roberto 01-04-08 21:37

Re: Lucrarile mele
 
6 Attachment(s)
Salut ,am mai facut asa ceva pt un prieten ,am cateva poze nu foarte clare dar se vad formele cred ca la asa ceva te ai gandit ,cutia cred ca sta undeva intr un garaj ca sa vandut tico pt care a fost facuta,este tapitat cu negru daca te intereseaza dau un telefon sa aflu daca mai exista cutia

DjMogLy 01-04-08 22:08

Re: Lucrarile mele
 
Te rog intereseaza-te si spune-mi daca mai este si eventual vorbim dupaceea. Multumesc

Lil' D 01-04-08 22:44

Re: Lucrarile mele
 
Difuzorul oval din partea dreapta lucreaza in aceeasi incinta ca si subwooferul ?


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2024 4Tuning