Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Porsche aurit (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/69085-porsche-aurit.html)

Sasha 28-02-08 10:01

Re: Porsche aurit
 
911 e ceva mai dragutel...parerea mea:oops:

no limits design 28-02-08 10:18

Re: Porsche aurit
 
bad ideea.......

ZAUBER 28-02-08 10:28

Re: Porsche aurit
 
Quote:

Originally Posted by cRbL (Post 1388454)
hai cu maneaua ... ta na na naaa
sigur nemtii astia nu au neamuri in ferentari ?

:)) bn spus.

on topic, cum speli o asa masina sa nu se exfolieze?

DaNy>DmN 28-02-08 11:27

Re: Porsche aurit
 
NU va ganditi neaparat ca la un kitschi ....
Masina a fost facuta doar pentru reclama si probabil nu va iesi nici o data pe strazi ... bineinteles daca nu o va cupara vre-un bulibasha :))

foss 28-02-08 11:50

Re: Porsche aurit
 
Salutare...
Oricum Porsche este o masina de agatat si intors capete...pt ce so mai "imbraci" in aur cu ce folos oricum nu ai avea mare avantaj din aurul pus pe ea mai bine ai face bijuterii si leai darui la pasaricile care le agati ca daca aurul e pe masina pe ele nu le incanta cu nimic.....
Si daca e cazul sa fie masinutza in romania nu ai scoateo din garaj ca ai gasio fara aur daca ai lasao intr-o parcare publica ca asa ii romanul daca ai ceva trebuie sa o imparti cu toata lumea fiecare ar trage cu cheiai sa scoata ceva de pe ea ca sa duca si el acasa......sau mai grav vine unu mai smecher si o ia cu totul cica ise cuvine si nu ai ce face ca e in mana cu autoritatiile.....;):)):))Asa ca un Porsche banal in rom e mai smecher decat orice altceva sau unu poleit cu aur!!
Asta e doar masina de show sau pt colectionari inrest nu vad scopul dc ar cheltui cinava atatia bani.....
Oricum re pt cei care au muncit la ea se vede munca si devotamentul!!

Vely 28-02-08 12:21

Re: Porsche aurit
 
Din cate stiu eu aia de la McLaren au folosit pe F1 foita de aur din considerente tehnice: sa separe compartimentul motor de habitaclu, dar astia fac exces, or fi ei bijutieri si isi fac reclama, nu zic, dar problema e ca ochiu vede, inima cere, mai ales cand buzunaru iti permite!
Asa ca s-o gasi un nebun sa-si "aureze" Porsche-ul!

boy_wonder 28-02-08 12:30

Re: Porsche aurit
 
oare pana cand o sa mai continue tiganismul asta cu aur pe masini??? :rolleyes2
macar sa puna si ei aur alb sau platina :lol:

tm_kata 28-02-08 14:08

Re: Porsche aurit
 
asta da bling bling :) da nu imi place

Sasha 28-02-08 14:45

Re: Porsche aurit
 
Quote:

Originally Posted by tm_kata (Post 1389200)
asta da bling bling :) da nu imi place

asta chiar nu e bling bling...orice ar fi numai bling nu`i :|

Marius_mym89 28-02-08 15:00

Re: Porsche aurit
 
Quote:

Originally Posted by GIGI-BEKALI (Post 1388761)
:)) bn spus.

on topic, cum speli o asa masina sa nu se exfolieze?

:lol::lol::lol:...pai cred ca o sa iasa cineva cu ea din showroom??...NICIODATA...

catalin4u24 28-02-08 15:03

Re: Porsche aurit
 
Cand banii nu sunt o problema si vrei sa demonstrezi ca poti sa faci ceva ce n-a facut nimeni, ar trebui sa-ti pui intrebarea de ce nu a facut nimeni ? Poate pentru ca este urat...
Munca si bani in zadar. O tiganie ... mi-e si sila sa ma uit la boxteru ala

maryo86 28-02-08 15:12

Re: Porsche aurit
 
Quote:

Originally Posted by Ed_Crane_1983 (Post 1388302)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...5f16f2b0ca.jpg
Porsche aurit

Compania de ceasuri, bijuterii si decoratiuni interioare Schmuckwelten, din Pforzheim, Germania, a poleit doua Porsche-uri. 911 a scapat ceva mai usor, in timp ce Boxsterul "a patit-o", nu gluma.


Nu e o fita.De la compania asta se impopotoneaza foarte multa lume "buna" din germania si nu numai.Au facut asta pt bogatani,nu pentru a fii condusa ci pentru a atrage fitosii sa cumpere dee la ei.:shock:

DaLaS 28-02-08 15:59

Re: Porsche aurit
 
masina pt seici arabi, cum este si audi A8 din argint. de prost gust pt fitosii, nu le este de ajuns ca este porsche.

jacksoon 28-02-08 17:16

Re: Porsche aurit
 
basini in cap

acs13 28-02-08 17:51

Re: Porsche aurit
 
vaaaaii..:lol::lol::lol::lol: mai lipsea semnul de la nike si spoilere "GTI" puse cu autofiletante si era complet:P < joke . acum na ptr reclama e buna...da' un marrree c*c*


All times are GMT +2. The time now is 03:53.

- Copyright 2026 4Tuning