Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   BMW E30 327i (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/68767-bmw-e30-327i.html)

calingruia2001 27-02-08 17:29

Re: BMW E30 327i
 
Quote:

Originally Posted by runceanumircea (Post 1386318)
si eu ma gandeam sa nu se rupa paletii aia.. cand mergi cu ea..
daca ramai cu carcasa de filtru originala.. si o pui dupa filtru.. cred ca e o solutie mai buna...
si inca ceva.. trebuie sa ii faci un tub special care sa traga aier doar de afara.. pt ca dai debitmrtru peste cap.. (pt ca iti trage aier cald de la motor).
in orice caz... cat ai dat pe ea??

da mersi asa m am gandi si eu dar nu are loc cred ca e mai bine asa oricum e protectia aia de la elice de plastic nu cred ca ajunge e legata bine eu am fortato cu mana si mai are ceva pana da in elice oricum e bine asa mersi pt sfaturi

calingruia2001 27-02-08 17:33

Re: BMW E30 327i
 
Quote:

Originally Posted by X-Ray-Eyes (Post 1385918)
Nu e "curcan" dar a avut un prieten apropiat care a vandut acum 2 ani un URS cu motor de 2.7 , chiulasa de 2.5 si tragea de ziceai ca merge cu tramvaiul in marshalier ... si s-a pus apoi turbo pe el ... si 300 de cai avea doar in vise .

P.S.: Arata f bine ursul tau ... spor la vanzare.
P.S.2 : Sa ai mare grija cu "turbosuflanta aia din plastic" sa nu se sparga paletii sa ii traga in admisie prin Debitmetru .

da asa e cu (oamenii) astia care nici nu cumpara dar zic si ei ceva ca sa se bage si ei in seama pacat ca nu au avut si ei ursi s au doar au vazut sa stie ce inseamna mersi mult pt incurajare

si in legatura cu turbosuflanta daca se sparge asta e m am gandit sa i pun un fel de plasa inainte de intrarea ei in debimetru oricum mersi pt info si atentionare...

calingruia2001 01-03-08 01:00

Re: BMW E30 327i
 
1 Attachment(s)
:D astia care dau tel si vb dar nu au leu mai bine sa se duca la sapat de gradini s au prin paduri poate gasesc niste ursi prinsi in ceva si il impaneaza ca e vreo 2 milioane mai baieti nu mai consumati minutele pe vb si va raciti gura degeaba ca nu are rost pe bune.....

calingruia2001 04-03-08 16:00

Re: BMW E30 327i
 
rog un moderator sa inchida anuntul masina s a vandut...................:D


All times are GMT +2. The time now is 23:30.

- Copyright 2026 4Tuning