Re: honda civic coupe 93 1.6 16v 125 cp
Quote:
Originally Posted by serifu_gun
(Post 1474283)
1.6 16v 136cp ii un motor japonez mai ciudat
|
In titlul topicului spuneai ca are 125cp , probabil un d16z6...ce motor japonez ciudat ai tu de 136cp. In ceea ce priveste intrebarea ..ce-ti recomandam pentru a-ti prepara motorul la maxim ...raspunsul este: bani. Daca ai din astia suficient de multi poti merge pe nspee mii de variante , optiuni etc. Daca vrei sa scoti multi cai din d16'le asta probabil ca un turbo ar fi cea mai buna varianta. Daca vrei multi cai pe aceeasi caroserie fara sa conteze motorul , probabil un swap ar fi mai indicat.
|