![]() |
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
Si daca o cumperi ce faci cu ea??Sa o tii numai in garaj?...mai bn cumperi un mclaren slr si mergi cu el pe drumurile publice....cei drept la mclaren pretu e cam piperat...dar merita:D8)8)
|
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
Quote:
|
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
Quote:
|
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
sa fim seriosi costurile ptr dezvoltarea ei cred ca depasesc cu mult suma de la care se porneste licitatia nu numai pisele care compun masina asta si orele de munk sunt multi factori care dau dreptate sumei de la care pleaca licitatia si cum au zis mai multi faci doua lucruri bune daca ai in cont milioane de euro si plus de asta hai sa o mai spunem si paia publicitatea ................
|
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
Este o masina pentru colectionari...Cine isi ia o astfel de masina nu se gandeste ca nu poate mearga cu ea pe strada.Ideea in sine ca detine o masina de concurs ii ajunge.Si DA!Pentru unii e o satisfactie sa o conduca pe circuite.Si as fi curios unde poti tu sa vezi adevaratele performate ale acelui SLR,fie el si 722, pe strada?(fara a fi ilegal sau implicat in vr-un accident rutier)Tot pe circuit poti sa zici ca ai "pilotat-o" cu adevarat!
Eu cred ca merita mult mai mult si sper sa sara pretzu' de 1 mil de euro. + ca mai are si acele semnaturi...asa cum se platesc mii sau zeci de mii de euro pt tricouri cu fotbalisti de valoare,cu semnaturile lor, doar ca sa le tina in vitrina asa se poate plati o suma foarte mare pentru aceasta capodopera a tehnologiei si nu numai! ;) |
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
Quote:
|
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
nu e vorba k esti prost dak o cumperi...o asemenea mashinuta sio cumpara un pasionat sau un colectionar...care nu sta el sa calculeze dak valoarea pieselor depaseste suma platita pe masina:D
|
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
masina ii tare pretul nui mult pt cine are bani iar bogatasi sunt f multi chiar zilele trecute am vazut la tv la o licitatie in dubai pt un nr de inmatriculare cu nr 1 unul a platit suma de 14mil de dolari iar nr a ajuns pe un pagani zonda
|
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
Quote:
si sa fim seriosi...sunt o gramada de persoane pt care ~500k euro sunt un nimic,si ai ocazia sa ai o masina unica si in acelasi timp f performanta pentru circuit+o fapta caritabila!afirmatiile gen e mult ca si asa nu poti merge pe strada/mai bine iti iei SLR...ma fac doar sa zambesc,mai bine abtineti`va de la astfel de comentarii!cine ia o asemenea masina mai are 2 ferrari-uri,3 lambo,2 merc si 1 audi prin garaj asa ca nu ii duceti voi grija cu ce sa mearga el pe strada...asta sa fie problema :lol: |
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
crek cel care a zis ca nu ar da nimeni 500 000 euro pe masina aia ... nu are televizor acasa sincer ....
poate ca tu nu ai vazut ca in dubai un numar de masina se cumpara cu 15-20 milioane euro .... dar de nu toti inteleg situatia |
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
Hai sa fim seriosi un roman nu cred ca o cumpara.....nici gigi si nici tiriac....fiindca e inutila si + de asta chiar daca era legala ( sa zicem ) nu prea poti umbla cu ea prin romania ca o strici la drumurile noastre ;)
|
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
masina asta nu se cumpara pentru uz zilnic, nu se cumpara pentru fite, se cumpara de un pasionat, de un impatimit al sporturilor cu motor care vrea sa aiba in garajul lui propriu o bucata din istoria acestor sporturi. Niciun BMW, Mercedes sau Subaru NOU nu reprezinta NIMIC in istoria sporturilor auto, de-aia masina e scumpa, si de-aia isi va gasi un proprietar fara nici o problema.
Eu as cumpara o Lancia Delta Integrale din 84 la 15.000 de euro, cu toate ca de banii aia imi iau Megane mai dotat. Trebuie sa iubesti masinile, nu ce fac masinile din tine, ca sa intelegi chestiile astea. |
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
super... cumperi istorie
|
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
frumos exemplar. sunt curios ce o sa faca noul proprietar cu el???
|
Re: C-Class DTM, scos la licitatie
ca nu prea cred ca are pe unde sa mearga cu el.......:)) cred ca isi ia si o pista :P
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:56. |
- Copyright 2026 4Tuning