Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Mercedes tuning (https://forum.4tuning.ro/153-mercedes-tuning.html)
-   -   Viteza Maxima Mercedes Benz (https://forum.4tuning.ro/153-mercedes-tuning/67527-viteza-maxima-mercedes-benz.html)

diavolo4u 15-05-08 02:28

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
daca crezi bine,daca nu mi-e egal ....si daca esti asa zis samsar de masini ,bravo tie:))!!!si apropo,la ce masini ai scris ca ai ,mai bine ai tace despre viteze si despre samsari cu Germania si vorbe de sus cu bre'....si am incheiat,daca vrei sa vorbesti poti vorbi singur

ESPinoza 15-05-08 03:28

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by diavolo4u (Post 1533315)
Nu inteleg ce ti se pare tie asa de aiurea ca a ajuns un CLK230 kompressor avantgarde la 260km/h ?din cate masini am avut pana acum eu le-am ajuns pe toate la maxim :D ,problema este ca tu n-ai incercat si nici n-ai avut unde sa le incerci ....eu le-am incercat pe autobanda din Ungaria;) si apropo de viteza la celelalte masini pe care le-am avut : Un Seat Toledo SPORT2000 din ' 96 am ajuns cu el la 220Km/h ,ca atat avea maxim,Chrysler Stratus LE 2000 U.S.A. din '98 am ajuns cu el la maxim ce avea 220km/h :D si la un Nissan NX100 din '92 cu motor micut:D am ajuns cu ea la 160 si s-a spart motorul si cutia de viteze :D (masina avea 480.000Km:D) si c-am atat despre viteze deocamdata...
Si deci sa mai zic odata pentru cei care o cred : Clk230 kompressor avantgarde ajunge la 260Km/h ;)

eu nu stiu de ce tot o scotzi pe asta cu anvagarde. nu are nici o legatura. eu am un clk 270cdi si mai mult de 237-240 pe vitezometru nu vroia. am mers cu clk 230 si la fel. daca tu zici ca a ta duce la 260 poate nu e stock si nu stii tu:)

sa pun si o poza

amg_0001 21-05-08 23:21

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by diavolo4u (Post 1534850)
daca crezi bine,daca nu mi-e egal ....si daca esti asa zis samsar de masini ,bravo tie:))!!!si apropo,la ce masini ai scris ca ai ,mai bine ai tace despre viteze si despre samsari cu Germania si vorbe de sus cu bre'....si am incheiat,daca vrei sa vorbesti poti vorbi singur

Fratilor ati inceput sa va comportati ca niste copii . Ce conteaza viteza .ca deobicei in rominia viteza este un subiect al stirilor protv .Degeaba aveti masini daca nu aveti sosele. Degeaba va laudati ca ati prins viteze mari si va contraziceti cu tot felul de argumente banale .Parerea mea este ca fiecare poate sa tina un volan in mina dar sint persoane care sint pericol pe soselele rominesti . EUva urez citi mai multi km pina la adinci batrineti fara reparatii capitale .

Bogdan_mb 01-06-08 18:26

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by diavolo4u (Post 1533315)
Nu inteleg ce ti se pare tie asa de aiurea ca a ajuns un CLK230 kompressor avantgarde la 260km/h ?din cate masini am avut pana acum eu le-am ajuns pe toate la maxim :D ,problema este ca tu n-ai incercat si nici n-ai avut unde sa le incerci ....eu le-am incercat pe autobanda din Ungaria;) si apropo de viteza la celelalte masini pe care le-am avut : Un Seat Toledo SPORT2000 din ' 96 am ajuns cu el la 220Km/h ,ca atat avea maxim,Chrysler Stratus LE 2000 U.S.A. din '98 am ajuns cu el la maxim ce avea 220km/h :D si la un Nissan NX100 din '92 cu motor micut:D am ajuns cu ea la 160 si s-a spart motorul si cutia de viteze :D (masina avea 480.000Km:D) si c-am atat despre viteze deocamdata...
Si deci sa mai zic odata pentru cei care o cred : Clk230 kompressor avantgarde ajunge la 260Km/h ;)


Zici ca tu esti autorul de povesti vantoresti :-) :-). Oameni buni , lasati-l in pace, s-a urcat si el in MB si gata ia dat vitezometrul peste cap. :-)

Ce ma distreaza ca specifici de fiecare data ca e avantgarde :) hai ca m-ai facut curios ce iti ofera pachetul asta ?

dolb 01-06-08 19:08

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
:lol: daca e avantgarde e mai tare :lol: prinde viteza mai mare :lol: DIN CONTRA CA AVANTGARDE E OPTIUNEA DE TOP, ADICA MASINA E FULL .. DE OBIECTE INSEMNIFICANTE! GREUTATEA MAI GREA, VITEZA MAI MICA ! :D sau are suspensii sport si d'aia prinde 299.10 km/h?

mercedes benz w123 05-10-08 20:05

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Am mers cu tata cu o cobra 300E acum no mai are a vanduto a mers cu 200km/h cu ea ,cu un 126 560sel 200km/h si se mai ducea naspa ca are cutie hidramata .

shaid-kid 05-10-08 20:08

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
w211 facelift 170cai 220cdi mai mult de 225 nu a vrut (mentionez batea vantu tare din dreapta...) :D

dolb 05-10-08 22:02

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1532072)
c220, 2005, 150 cp - maxim 200 ( atat am avut drum ) cred ca mai mergea pana la 210 - 220

revin cu vmax la al meu c220 cdi, am prins pe autostrada pitesti 245 km/h ( nu pe ac ) ci pe displayul de la comp de bord :) viteza fiind aproape confirmata si de gps ( care arata un 243 km/h )

Sindrom 05-10-08 22:07

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
dolb fugi la protv sa te bage la recorduri:))))) ca auzi ultimul de de 185

dolb 06-10-08 01:02

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
sindrom.. . . cu ocazia viitoare pozez/filmez ;)

ESPinoza 06-10-08 01:30

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1794229)
revin cu vmax la al meu c220 cdi, am prins pe autostrada pitesti 245 km/h ( nu pe ac ) ci pe displayul de la comp de bord :) viteza fiind aproape confirmata si de gps ( care arata un 243 km/h )

pe displayul de la comp de bort nu iti arata aceeasi viteza ca pe ac? la mine sunt identice

dolb 06-10-08 10:24

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
ba da sunt identice! dar ce vreau sa zic este ca.. pe ac te mai poti insela! nu stii cu exactitate..insa pe display nah...iti arata exact :)

mercedes benz w123 06-10-08 10:28

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Are dreptate DOLB nu scrie adevarat in carte viteza maxima am vazut pe forum multi ziceau ca au depasit viteza care scria in carte.

Bogdan_mb 10-10-08 11:38

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
dolb, si eu am am ajuns la 237 pe bord/ac la c220 cdi dar cu siguranta in realiate avea mai putin , ceva 220...

update , s320 cdi - 251, slk 350 - 260

dolb 10-10-08 11:40

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_mb (Post 1802030)
dolb, si eu am am ajuns la 237 pe bord/ac la c220 cdi dar cu siguranta in realiate avea mai putin , ceva 220...

update , s320 cdi - 251, slk 350 - 260

viteza fiind aproape confirmata si de gps ( care arata un 243 km/h )


All times are GMT +2. The time now is 08:42.

- Copyright 2026 4Tuning