Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Noua Lancia Delta (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/65889-lancia-delta.html)

Rookie 06-02-08 15:06

Re: Noua Lancia Delta
 
Cine a zis ca seamana cu Seat Altea, a zis bine ... mie, unu', nu-mi place ... Lancia Delta Integrale,cea batrana, aia impune respect ...

golidix 06-02-08 17:11

Re: Noua Lancia Delta
 
arata bine masina. acum depinde ce are si sub capota :D

LoganFan 06-02-08 19:11

Re: Noua Lancia Delta
 
parerea mea e ca nu prea isi merita numele "Delta",pentru ca vechea Lancia Delta era o masina sport,in versiunea de top avea si motor turbo,exteriorul ei inpira sportivitate si agresivitate,iar noua Delta,imi inspira rasete,k se vrea atatea lucruri de la ea,cu acest design mai mult copiat de la Ypsilon,sau cum se numea e,nu cred k va avea acelasi succes k vechiul Delta,dar asta e parerea mea

mph/km/h 06-02-08 19:36

Re: Noua Lancia Delta
 
este mult mai urata decat vechea delta si nu cred ca o va egala, poate doar la jumatate..

cred ca lancea delta integrale cea veche, va ramane ca mai reusita masina facuta ever!

Vely 06-02-08 23:18

Re: Noua Lancia Delta
 
Desi e mai patratoasa, Delta originala e cea mai tare, si are un look sportiv simplu nu un mare artificiu de design!

dan_stage28 07-02-08 00:57

Re: Noua Lancia Delta
 
:Dclar masina asta e o posibila continuare a vechii si inca actuale legende Delta veche generatie cu un design care mie mie imi spune ca designerii astia au fost la vreun party si a doua zi cand so proiecteze toti se gandeau la propria prietena si ca sa se impace sau inspirat de la fiecare domnisoara si cam asta a iesit struto-camila care mie imi place astept integrale cu minim 290 cai sa bata Focus ST:lol:

NUT_28 07-02-08 15:56

Re: Noua Lancia Delta
 
marca Lancia are istorie dar modelul asta nu mi-se pare cn stie ce... parerea mea

mihai clio willy 07-02-08 17:20

Re: Noua Lancia Delta
 
am auzit ca alfa romeo(impreuna cu fiat) au pregatit un motor de 2.0 jtd dar bi-turbo ce dezvolta 200cp.si o sa-l puna prima data pe acest model de delta.in rest frumoasa si atentie maxima la detalii dar o prefer pe cea veche (integrale)

jacksoon 07-02-08 20:58

Re: Noua Lancia Delta
 
e frumoasa dar artrbuischimbata grila de la radiator....ceva mai lat.....strica toata masina

Ed_Crane_1983 17-02-08 22:28

Re: Noua Lancia Delta
 
3 Attachment(s)
Inca 3 fotografii cu Delta

cheet 17-02-08 23:57

Re: Noua Lancia Delta
 
sper ca in 3 usi va arata mai bine, asta o da deja in seat leon => impresie de monovolum

ionut_cluj 18-02-08 00:42

Re: Noua Lancia Delta
 
e doar un concept, nimic oficial inca. evident, va fi putin schimbata, dar Lancia este marca premium al grupului Fiat. Probabil va aparea si-o versiune sport, pentru a continua legenda Integrale. Oricum, si asa este superba.

Bogdan_ozzy 18-02-08 13:09

Re: Noua Lancia Delta
 
Mie totusi imi place cum arata .. nu e chiar stralucita.. ,dar totusi arata bine

Ed_Crane_1983 05-03-08 10:57

Re: Noua Lancia Delta
 
18 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...e6e069fed3.jpg
Lancia Delta: Lansare cu cantec

Noua Lancia Delta a fost lansata in cadrul Salonului de la Geneva '08 cu mare tam-tam. Masina a fost dezvelita in acorduri muzicale.

gunball 05-03-08 11:28

Re: Noua Lancia Delta
 
pare foarte mare si solida, cred ca vor avea succes cu ea.


All times are GMT +2. The time now is 09:24.

- Copyright 2026 4Tuning