![]() |
Re: Noua Lancia Delta
Cine a zis ca seamana cu Seat Altea, a zis bine ... mie, unu', nu-mi place ... Lancia Delta Integrale,cea batrana, aia impune respect ...
|
Re: Noua Lancia Delta
arata bine masina. acum depinde ce are si sub capota :D
|
Re: Noua Lancia Delta
parerea mea e ca nu prea isi merita numele "Delta",pentru ca vechea Lancia Delta era o masina sport,in versiunea de top avea si motor turbo,exteriorul ei inpira sportivitate si agresivitate,iar noua Delta,imi inspira rasete,k se vrea atatea lucruri de la ea,cu acest design mai mult copiat de la Ypsilon,sau cum se numea e,nu cred k va avea acelasi succes k vechiul Delta,dar asta e parerea mea
|
Re: Noua Lancia Delta
este mult mai urata decat vechea delta si nu cred ca o va egala, poate doar la jumatate..
cred ca lancea delta integrale cea veche, va ramane ca mai reusita masina facuta ever! |
Re: Noua Lancia Delta
Desi e mai patratoasa, Delta originala e cea mai tare, si are un look sportiv simplu nu un mare artificiu de design!
|
Re: Noua Lancia Delta
:Dclar masina asta e o posibila continuare a vechii si inca actuale legende Delta veche generatie cu un design care mie mie imi spune ca designerii astia au fost la vreun party si a doua zi cand so proiecteze toti se gandeau la propria prietena si ca sa se impace sau inspirat de la fiecare domnisoara si cam asta a iesit struto-camila care mie imi place astept integrale cu minim 290 cai sa bata Focus ST:lol:
|
Re: Noua Lancia Delta
marca Lancia are istorie dar modelul asta nu mi-se pare cn stie ce... parerea mea
|
Re: Noua Lancia Delta
am auzit ca alfa romeo(impreuna cu fiat) au pregatit un motor de 2.0 jtd dar bi-turbo ce dezvolta 200cp.si o sa-l puna prima data pe acest model de delta.in rest frumoasa si atentie maxima la detalii dar o prefer pe cea veche (integrale)
|
Re: Noua Lancia Delta
e frumoasa dar artrbuischimbata grila de la radiator....ceva mai lat.....strica toata masina
|
Re: Noua Lancia Delta
3 Attachment(s)
Inca 3 fotografii cu Delta
|
Re: Noua Lancia Delta
sper ca in 3 usi va arata mai bine, asta o da deja in seat leon => impresie de monovolum
|
Re: Noua Lancia Delta
e doar un concept, nimic oficial inca. evident, va fi putin schimbata, dar Lancia este marca premium al grupului Fiat. Probabil va aparea si-o versiune sport, pentru a continua legenda Integrale. Oricum, si asa este superba.
|
Re: Noua Lancia Delta
Mie totusi imi place cum arata .. nu e chiar stralucita.. ,dar totusi arata bine
|
Re: Noua Lancia Delta
18 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...e6e069fed3.jpg
Lancia Delta: Lansare cu cantec Noua Lancia Delta a fost lansata in cadrul Salonului de la Geneva '08 cu mare tam-tam. Masina a fost dezvelita in acorduri muzicale. |
Re: Noua Lancia Delta
pare foarte mare si solida, cred ca vor avea succes cu ea.
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:24. |
- Copyright 2026 4Tuning