![]() |
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
3 Attachment(s)
@george am mai gasit ceva... un gadget bun:D FM TRANSMITTER... extras din reclama:D : Acum poti folosi un iPod , PDA , MP3 , CD portabil , walkman , PC sau un laptop pt a asculta melodiile preferate prin intermediul receptorului stereo FM. FM II Digital Radio Transmiter wireless conecteaza orice dispozitiv de muzica portabil la masina ta sau acasa prin intermediul undelor radio rapid si usor.
E de ajuns sa conectezi FM transmiterul la mufa de casti a dispozitivului tau portabil , dupa care iti setezi casu de masina pe orice frecventa FM si poti asculta linistit melodiile preferate fara a folosi fire sau alte accesorii inutile. |
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
E una din cele mai mari porcarii pe care se pot da banii. Pe linga slaba calitate a sunetului, interferentele for fi "cosmarul" ascultatorului.
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
daca setezi o banda anume unde nu e nici un post radio si ai antena buna la masina nu ar trebui sa ai probleme
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
N-are legatura cu antena si nici cu ce frecventa alegi. Problema apare de la inerferentele introduse de celelalte emitatoare.
Daca folosesti sistemul in Sahara, s-ar putea sa fie OK.... La calitatea emisiei oricum n-ai ce-i face si e vai mama ei ! |
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
aceste gadget-uri se folosesc si in industria filajelor... deci cred ca sunt destul de fiabile si ok la semnal ;)
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
Una e ce crezi si alta e sa stii cum merg. Nu le mai recomanda ca te injura lumea.
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
Quote:
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
Asa o sa si fac o sami iau caseta cu fir ;) si il conectez la un cd-player Sony destul de bun sa vad cum se aude si va zic dupaia:rolleyes2 Maskatu'le ce nu rasp mah pe mes :shakefist te bag in seama si u nimik:lalala:
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
sunt pe mes... dami add maskatu_dias
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
Quote:
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
la mine in rahova e 10-15 lei ... probabil aia din tulcea le cumpara din buc... cine stie... cauta la dastea specializate ... magazine cu cabluri de calculator, difuzoare, sisteme audio.... vezi tu :) oricum e cea mai ieftina solutie... ca ai gasit tu cu 30 e altceva.. dar eu am dat 10 :P
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
Cred ca am eu una noua p-acasa de la un CD-player portabil JVC a lui fiica-mea.
Daca-l gasesc, ti-l fac cadou, dar platesti tu transportul. |
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
e ieftin cu posta la colet... la 100-200 de grame e 4-5 lei
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
Deci am cautat la un magazin special pt muzica adik difuzoare,cabluri,statii...numa dinastea dar eu stiu asa e la noi la tulcea :lol: si iam explicat lu aia si cred k vb despre acelasi lucru aia mia zis k se numeste "caseta adaptor" acuma eu stiu... poate iau de la voi 10 lei caseta + 10 trasportu si e 20 nu 30 :D
|
Re: Cum montez un I-pod sau un cd-player pe un radiocasetofon?
O stii p-aia cu posmagii ??
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:39. |
- Copyright 2026 4Tuning