Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Skoda (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda.html)
-   -   Superbul (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/59480-superbul.html)

naka66vio 11-12-07 21:02

Re: Superbul
 
ce impresii ai depre masina?ma refer la rs?

RS WYS 13-12-07 10:52

Re: Superbul
 
6 Attachment(s)
ultimele modificari la rs

RS WYS 13-12-07 11:00

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by naka66vio (Post 1242125)
ce impresii ai depre masina?ma refer la rs?

Impresii pozitive - motor destul de performant cu un cuplu bun ptr un benzinar,aspect exterior ok,sound bun ,farurile cu xenon care merita toti banii si cam atat ptr k masina este noua si nu am prea putut sa o testez la capacitate maxima
Impresii negative- foarte inalta ptr o masina care se vrea sportiva (de asta i-am si comandat un kit de suspensie Eibach)si de aici si o stabilitate mai slabutza,nu prea are sunet sportiv chiar daca Skoda asa afirma,lipsa comenzilor pe volan care nu exista ca si optiune pe rs,
Cam atat deocamdata in rest ce sa zic sper ca am facut o alegere buna ptr k initial am vrut sa iau diesel dar am inteles ca are o gramada de probleme din cauza filtrului de particule si am renuntat.Per total masina este ok si nu cred ca de banii astia puteam sa imi iau o alta masina NOUA cu atatea pe ea

naka66vio 13-12-07 15:09

Re: Superbul
 
cat teau ajuns arcurile eibach si de unde leai comandat si in cat timp vin.pls.multumesc

RS WYS 13-12-07 15:37

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by naka66vio (Post 1244650)
cat teau ajuns arcurile eibach si de unde leai comandat si in cat timp vin.pls.multumesc

kit arcuri +telescoape reglabile = 1450 Euro si le-am comandat in Italia .Termen de livrare -jumatatea lui Ianuarie.Doar arcurile am inteles ca costa cca 500Euro

keeeee 13-12-07 20:33

Re: Superbul
 
.................tare......................

keeeee 14-12-07 11:40

Re: Superbul
 
de curiozitate,kit aidat pe grile,asta de la skodatuning are niste scoruri de te doare kapu.

GABBY_ 14-12-07 11:43

Re: Superbul
 
superb-ul trebuie coborat macar un pic,arata urat de tot buza aia din bot asa de distantata de asfalt

Aaronnel^ 14-12-07 15:05

Re: Superbul
 
Nu cumva e RS-ul prezentat saptamana trecuta la Tuning Show in sectiunea Workshop?

Spyddy 14-12-07 15:26

Re: Superbul
 
aia de la Tuningshow nu este Rs.

gj02uas 14-12-07 16:16

Re: Superbul
 
Spune-mi si mie te rog cum a fost prinsa pe fata emblema de rs pe grila originala? A fost lipita sau prinsa cu altceva?

RS WYS 14-12-07 23:02

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by GABBY_ (Post 1245983)
superb-ul trebuie coborat macar un pic,arata urat de tot buza aia din bot asa de distantata de asfalt

Daca te uiti un pic dupa ce am postat pozele am facut si o descriere a ceea ce am pus pe masina,printre altele era si kit suspensie EIBACH care are - 30 mm din garda la sol a masinii.Te rog sa ma crezi ca mai jos decat era devenea impracticabila ptr drumurile noastre.Si asa ma injurau toti ptr ca unde erau drumuri mai cu gropi abia ma taram.Deci masina este deja mai joasa decat era cand am cumparat-o.O singura chestie -tot ceea ce este facut ptr Romania este mai inalt.

RS WYS 14-12-07 23:19

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by gj02uas (Post 1246326)
Spune-mi si mie te rog cum a fost prinsa pe fata emblema de rs pe grila originala? A fost lipita sau prinsa cu altceva?

Initial am crezut ca este sudata dar cand am demontat-o era de fapt lipita

RS WYS 14-12-07 23:20

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by keeeee (Post 1245977)
de curiozitate,kit aidat pe grile,asta de la skodatuning are niste scoruri de te doare kapu.

Pe care ? La superb sau la RS?

gj02uas 15-12-07 13:01

Re: Superbul
 
Merci frumos. Inseamna ca poxipol-ul e solutia


All times are GMT +2. The time now is 23:14.

- Copyright 2026 4Tuning