![]() |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Deci. Scriu pe un topic imi sunt sterse posturile.
Sunt obligat/fortat sa ma mut pe un alt topic unde abia postez si primesc amenintari si mai aveti tupeul sa vorbiti de maturitate. Sunt uimit pe zi ce trece. Macar de ati avea o acoperire cat de mica. Din toate persoanele cu care am vobit din partea Project 402 trebuie sa zic ca Lucian a fost singurul care are idee de ce se intampla.... In rest o ceata care urmareste orbeste profetul prin desert. Sa nu ramaneti cumva uimiti cand o sa vedeti ca nu iese apa din piatra si ca atunci cand o sa ajungeti la mare si va trebui sa traversati in loc sa despice apele sa treceti toti... o sa se urce in barca cu cativa si o sa va lase cu ochii in cel mai dulce soare. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Acelasi lucru se intampla si mie si userului meu.
Ma bucur ca sunt multi din NSL care ne sprijina initiativa. BBM - ule eu te cunosc si-ti stiu perversitatea, mai mult stiu de ce susti SA.Cunosc si apartenenta la la grup. BBM-ule nu incerca sa duci lumea de nas, intri aici cu AndreiTentean sa faceti un joc urat. Lumea trebuie sa stie ca nu poate fi pacalita asa de usor, cel putin eu cunosc modul de operere. E simplu sa pui mana pe un proiect cu jumatate din bani. Am sa explic pentru cine nu a inteles. AndreiTentean vrea sa puna mana pe administrarea pistei cu doar 50% din suma. A spus ca skn va dubla suma din cont cand se va strange ceva. Frumos la prima vedere dar BBM spune si sustine SA adica societate pe actiuni. Aici fiecare care intra in functie de cota de capital adusa, de aportul adus, primeste echivalentul in procente deci oricum ai fi daca dubleaza suma e vorba de 50%. Daca mai ai inca pe cineva din cei care au depus langa tine ai deja administrarea. Urmeaza cireasa depe tort o marire de capital pe care multi nu o pot sustine sau unii nu afla si uite um a pus mana pe tresferturi din pista. Imi permit sa spun si sa gandesc asta pentru ca le cunosc caracterul ii stiu cum fac manevre pe la spate chiar eu am fost victima unei astfel de masinatiuni fiind vorba de afacerea SKN.mi se cereau bani sa intru in afacere fara un studiu fara nimic, mai mult cand se cereau 30000euro societatea deja era pe Tentean Andrei si Gavrilut Alexandru. Dupa ce m-au inlaturat cei drept datorita nehotarari mele vroiau sa puna mana si pe niste bani astia sunt unii de pe la noi. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Andrei nu a conditionat suma respectiva de infiintarea unei S.A. .Decizia de infiintare s.a. - non profit nu-i apartine lui BBM. El doar si-a exprimat optiunea (scopul poll-ului). Daca vrei ca unii sa nu mai fie inversunati ... da un exemplu. Cu astefel de posturi fortezi reactii. Ele pot fi pro sau contra la ce spui tu .
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
daca eu am fost paranoic si am gresit imi cer scuze dar ii cunosc le cunosc modul de operare si stiu despre ei mult mai multe decat sti tu, iar de spus nu le spun pt ca nu as fi credibil
oricum nu am dat cu parul am atras atentia catre ceva ce riscam intr-o oarecare masura sa se intample. Acum am o pozitie OK? Nu crezi totusi ca afirmatia facuta de Florica cu terenul de 4 ani e mai grava? Si acolo nu era nici o alta suspiciune? Poate ca o sa fie nevoit sa-si ceara scuze ca dezinformeaza lumea. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Lucian - iartama dar poate obtii tu raspuns la niste intrebari....
De ce nu dubleaza skn suma in depusa saptamanal la sfarsitul aceleasi saptamani? De ce marti si luni nu a aparut soldul? Pentru altele trebuie vorbit... |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
bai MPA ce tot te bagi tu peste tot?? care e problema ta pana la urma??ti-a stricat cineva planurile de faci atata gura peste tot?
Vezi-ti de treaba ta si lasa.i pe cei "grei" in lumea curselor sa-si faca treaba... in lokul tau m-as duce sa depun niste bani in acel cont daca vrei sa FIE TREABA,dak NU stai cumintel in banca ta akolo si asteapta sa se faca PISTA!!! |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
-Problema lui MPA nu este numai aici.....pe wvforum este conscacrat in certuri si acolo a fost indepartat usor usor. Aici i s-a permis sa faca scandal si taraboi fara a primi vre un avertisment.
-A mai avut el o problema cu cati va baieti dintr un club....atunci am inteles ca se facuse mic mic.....si nu i se mai auzea gura....pacat in primele clipe cand am vorbit cu el parea Ok si se parea ca detine ceva in caputz si informatii utile........dar mi-a trecut repede. -Nu mi permit sa postez pm"urile primite la adresa lui pt ca .....sunt unul de pe starda si asa am preferat sa sterg posturile lui si ale mele . A si ar trebui sa mai stii ceva.....am trait pe strada mult timp.....acolo am invatat respectul fata de "dusman" nu este cazul mpa , dar ar mai trebui sa stii ca de la tati nu am primit un capat de ata....ce am , am muncit si mi am facut asa ca nvata prietene cuvantul respect ca nu stii cand ne vedem in viata asta .....si un spate intors nu va echivala cu 2363211877 injuraturi si vorbe grele pe care le adresezi aici. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Sper sa nu se supere MPA ca l-am comparat. Cum sa depui in cont personal ce companie poate justifica o depunere in cont personal? |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Adevarul e ca il stie toata lumea pe MPA, la cate curse a fost organizator sau coorganizator........ nici el nu le mai stie numarul :lol:
Sau te referi la greutate asa o fi asta nu am de unde sa stiu.... Din cate vad si-a cam luat avocat MPA PS: Nu am precizat cand sa se duca sa depuna... si app. Contul acela este provizoriu O seara buna!!! |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Am sa te rog daca ai ceva constructiv de spus altfel nu are sens.
Omul a facut chestii destul de avansate legae de proiect. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Am spus ceva chiar foarte constructiv: sa stea in banca lui...
O seara buna!!! |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Tocmai ca are un rol crucial in acest proiect, nu are cum sa stea linistit, dar nu stiu ce rol ai tu sau esti unul din lingaii lui Florica?
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Eu spun asa. Corect ar fi sa faca toata lumea ceva palpabil , concret , probabil ( ce se poate dovedi ) pt a face o pista . Apoi putem avea comentarii . Pana atunci ... Sebastian ... vreau sa-mi raspunzi sincer si direct la o intrebare ... ai fi dispus sa donezi acel teren unei asociatii non-profit din care sa faci si tu parte si al carei scop sa fie strict construirea unei piste de drag ? Daca nu vrei sa te asociezi cu Florica de ce mai pierzi timpul pe forum la topicul asta in loc sa iti canalizezi atentia la strangerea fondurilor pt ridicarea constructiei ? Daca scopurile tale sunt nobile ... iti voi acorda acelasi sprijin neconditionat de care l-am asigurat si pe Florica. Eu as vrea sa existe o pista. Cine o face e un detaliu irelevant pt mine.
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Eu imi vad de treaba, voi de cearta. Numai bine tuturor. |
| All times are GMT +2. The time now is 19:52. |
- Copyright 2026 4Tuning