![]() |
Scuzele de rigoare, nu este supraalimentat.
S-au vazut destule R34 sau NSX stock care, conduse de piloti experimentati, au scos timpi de 12,7-12,8 sec pe 1/4 de mila. |
frate, e smechar Skailainu ala frate, io zic ca am vazut in rapidu si furiosu cum baga ala de sparge,adica pui nosu pa el si se duce tata plsu ca ala avea si lumini d'alea albastre de numa aia rapizi si furiosi au, si mai baga vro 50 de cai si alea, ce mai e si cu gogosaru ala de corvet, aia stie sa faca masini sau?
Shogune - ai un talent la a face threaduri de versus, ceva de nu se poate :D |
mi se par foarte comparabile masinile avand in vedere ca si corvette-ul poate fi modificat... si daca te superi tare pe el trebuie sa-i pui in spate doua bare de vreo 4-5 metri si a 5-a roata ca sa nu faca vre-un flick flack.... skyline stock are sub 300 cai nu? z06 are 400... si costa jumate cat skyline... si doamne ce bine se aude motoru' ala de 6l
|
Desi admir motorul de top de pe skyline (de 2.6l - unul din cele mai fiabile si tunabile motoare), corvette-ul este totusi o masina v8 cu putere si cilindree semnificativ mai mare ceea ce se concretizeaza in performante dinamice superioare...oricum cred ca e cam inegala disputa din acest topic!
|
Corvette C5 Z06 are motor de 5,7 l.
Corvette C6 Z06 inca nu a aparut si va avea 7l/500 CP. |
Re:
Quote:
Concluzie: Corvetteu e solutia :wink: |
Skyline,ca daca bagi NOS ii faci pe toti la NFS U II.... :lol:
|
Re:
Quote:
http://www.speedoptions.com/articles/3662/ Peak HP: 1360 @ 9200 rpm Mai e un skyline de 1500 da' nu gasesc eu pagina....mai caut si dau link P.S. : Si de unde ne spui tu asa sigur? |
Re:
Quote:
|
io stiam ca dacia aia de 220 de cai mere 8755 :?
dute mah dacilea nu are kum practic sa fie asa tare un scailain din ala va zic io nu se poate dom'le , ce drec ... stiu ce vorbesc |
scooter uita'te la bec
Scooter zi ca ai fost baut si o sa te iertam pentru aberatiile ce le'ai spus.Numai Jun Skyline Gtr34 are 1350 de cai si 9500 rpm...iar linia rosie se opreste la 11000rpm.Inseamna ca Top Gear sunt tampiti si habar nu au cum sa testeze pe Dyno masina aia si tu esti buricul pamantului doar pentru ca ai vazt pe net o dacie ce are 220 de cai.Si mai ales Jeremy Clarkson care e unul dintre cei mai renumiti in domeniul auto la teste.....cred ca era FUMAT cand a condus masina aia si a scos 2.8 sec/100 km/h.Sau mai stii...erau manarite de romani aparatele....multe variante ca sa te scoatem din situatia jenanta...dar nici una plauzibila.Dar de Mazda Rx7 si 8 nu ai auzit? Ele ruleaza la top rpm 10.000.Pfuai doamne ce de aberatii....cred ca ma apuc de cautat carutze tunate...ca de masini din ce am vazut acum...ma las.
|
Eu zic sa-l impuste cineva pe Sc0OTeR...se chinuie rau saracu'...pacat ca e ilegala eutanasia...
|
Eu cred ca incerca doar sa ne testeze simtul umorului. Eu am fost receptiv si am ras.
|
poi se pare ca numai pe tine de duce capul atata cat sa iti dai seama ca noi facem misto ... pe ei mai putin :)
|
Re:
Quote:
Ma mir ca pe altii nu ii duce capul atat de departe incat sa isi dea seama de aberatile grosolane pe care le-am spus si le-au luat pe bune. Race si eEnzo0, doi cunoscatori renumiti in domeniul aista s-au cam facut de fecale crezand asa ceva :oops: , asa ca nu mai vorbi eEnzo0 de situatii jenante ca te cam aflii intr-una. Cred ca sunteti singurii oameni din lume care cred ca o Dacie ar merge 8973 de ture :? Probabil ca vorbeai serios de carute ca la masini lasi de dorit :wink: |
| All times are GMT +2. The time now is 21:36. |
- Copyright 2026 4Tuning