Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/58163-tuning-machete.html)

wlady 25-11-07 18:58

Re: Tuning pe machete
 
5 Attachment(s)
Incep proiectul Lambo GTR .... sa vedem ce iese :

EaGle 25-11-07 19:14

Re: Tuning pe machete
 
Ce ai de gand sa faci ?:D

wlady 25-11-07 19:18

Re: Tuning pe machete
 
Negru mat ( piese ), un eleron ceva... jante poate...

Trickz 25-11-07 19:36

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1215383)
da.....da alta metoda(home made) nu este :D chiar nuj cum as putea :D

daca ai o instalatie de pom de craciun mai veche, scoate becurile din ea, conecteaza 2 in fata, 2 in spate si 3 pe fiecare lateral si pune niste baterii in portbagaj. s'ar puta sa fie nevoie sa faci niste gaurele cu un fier incins sau ceva.
inca o data, stie cineva de unde pot face rost de jante?;;)

boy_wonder 25-11-07 19:40

Re: Tuning pe machete
 
cei din Bucuresti sa incerce la magazinul cocor, la NICORO TRADING..

tzutzu.2009 25-11-07 19:42

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by Trickz (Post 1215645)
daca ai o instalatie de pom de craciun mai veche, scoate becurile din ea, conecteaza 2 in fata, 2 in spate si 3 pe fiecare lateral si pune niste baterii in portbagaj. s'ar puta sa fie nevoie sa faci niste gaurele cu un fier incins sau ceva.
inca o data, stie cineva de unde pot face rost de jante?;;)

Pt ce macheta ai nevoie de jante? Ce scara?

Trickz 25-11-07 20:53

Re: Tuning pe machete
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by tzutzu.2009 (Post 1215656)
Pt ce macheta ai nevoie de jante? Ce scara?

un mustang 1/24. imi trebuie ceva cat mai lat...sau mai american ca si stil. eu am unele de drift pe care le pot schimba....

Oxide 25-11-07 22:32

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1215362)
Am si io o intrebare :D cum pot sa fac "neoane" la machete?:D

incearca cu LED-urile de la brichete ;)
sunt unele care au in partea de jos un LED albastru care lumineaza destul de puternic pe timp de noapte :D
eu asa am facut cu un G5 si a iesit misto rau :P

2fast4u_DK 26-11-07 08:37

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by Oxide (Post 1215971)
incearca cu LED-urile de la brichete ;)
sunt unele care au in partea de jos un LED albastru care lumineaza destul de puternic pe timp de noapte :D
eu asa am facut cu un G5 si a iesit misto rau :P

Thanks ;) :D am sa incerc

Reme 26-11-07 14:48

Re: Tuning pe machete
 
10 Attachment(s)
as vrea sa va impartasesc proiectul meu cu un challenger din 2006...iata si cateva poze cu acesta...e marca Maisto, scara 1:24, cu radiocomanda.


Masina a venit cu jantele cromate.
Modifcari: am lasat-o mai pe burta,
neoane,
xenon in faruri.
Planuri de viitor: stoboscoape in proiectoare,
xenon faza lunga,
vopsea alb perla,
stegulet cu USA :D

EaGle 26-11-07 14:56

Re: Tuning pe machete
 
Frumoasa rau masina ta :D ..dar ce e cablul ala langa geam ? :|:)

expres 26-11-07 15:04

Re: Tuning pe machete
 
3 Attachment(s)
interioru , nu mai am poza q el stock ....

wlady 26-11-07 15:10

Re: Tuning pe machete
 
Cum ati coborat masina ? si as fi si eu interesat de jante 1:18 ... dar au prindere stil bburago nush daca merge ceva facut.

Reme 26-11-07 15:18

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1216834)
Frumoasa rau masina ta :D ..dar ce e cablul ala langa geam ? :|:)

dc vb cu mine aia e antena am scos-o pt ca i-am facut o moficare...mai demult i-am schimbat chipul...si asta de noua avea antena sub cariserie si acum i-am scos-o prin stalp pt o raza mai mare de actiune!!! ;)

Quote:

Originally Posted by wlady (Post 1216845)
Cum ati coborat masina ? si as fi si eu interesat de jante 1:18 ... dar au prindere stil bburago nush daca merge ceva facut.

la mine pur si simplu am taiat din locul unde insurubezi suruburile si am pus suruburi mai mici ;) caroseria e de plastic

expres 26-11-07 15:26

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by Reme (Post 1216866)
la mine pur si simplu am taiat din locul unde insurubezi suruburile si am pus suruburi mai mici ;) caroseria e de plastic

aha , deci asta e pt k sa o lasi mai jos , dap .. ia sa incerc .....face cineva schimb de jante de 1/24 ?:D:D dau de touareg ^^ q tot q incaltari :D


All times are GMT +2. The time now is 11:25.

- Copyright 2026 4Tuning