![]() |
Re: Proprietari de GOLF 1 ...
pai motorul este de 1100ccm :( e mic rau ....vreau ceva mai puternic....
|
Re: Proprietari de GOLF 1 ...
in cazul asta iti vor trebui suportii de motor de 1,8.dupa ce pui suportii, plug and play.
vei avea nevoie si de alta cutie... |
Re: Proprietari de GOLF 1 ...
salut baietzi ma intereseaza urgent un motor de g1 disel 1.5 in stare buna de functionare ... sau chiuloasa astept oferte.... urgent
|
Re: Proprietari de GOLF 1 ...
imi spune si mie cineva cat ma costa 4 telescoape si 4 arcuri sport pentru un golf 1? daca vinde cineva cutie in 5 + motor 1,8 l, suportii si planetarele (in stare perfecta de functionare) va rog sa ma contactati pe id max_380
|
Re: Proprietari de GOLF 1 ...
Respect Feghea Pt Ce A Facut Din Masinutza Aia....nr1 Dupa Mine!
|
Re: Vw Golf 1 - Discutii, intrebari,sfaturi
salut fratilor :) care stie niste detalii tehnice ale golfului 1 cu motor de 1.4cc...cai putere, sunt fiabile?...d`astea...+ se mai gasesc piese bune la ele?... k la dacie, m`am lecuit :) cam dupa ce sa ma uit la unul condus de o femeie? dar in general? k ma gandesc serios sa`mi iau unul din `80 cu 5 usi si as vrea sa stiu in ce ma bag :) 10q
|
am o mare problema!ma puteti ajuta cu un manual de golf 1?
am dus masina intrun servis si miau dereglat carburator aprindere tot sau niste sfaturi nu mai mere innegreste bujiile porneste greu nu mai are putere etc :cry: are cineva un manual pt golf 1 apropo are motor de 1.6 benzina |
Re: Vw Golf 1 - Discutii, intrebari,sfaturi
Salut am si eu nevoie de o lamurire vreau sa pun la un golf 1 discuri pe spate si nu stiu ce cablu de frane de mana se potriveste sau sa se poate adapta.
Astept raspuns sau idei.Multumesc |
Re: Vw Golf 1 - Discutii, intrebari,sfaturi
Am rezolvat
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
un golf mk 1 bun de restaurat am eu motor 1,6 benzina 2+1 portiere masina e radiata e cu nr vechi mai multe relatii 0744144093 piatra neamt
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
de ceva vreme ma bate gandu sa imi iau un golfulet si nu stiu ce sa fac
am gasit unul care sta pe dreapta de vreo jumatate de an, arata cat de cat bine, are ceva probleme cu rugina, dar se rezolva, trebuie discuri pe fata ca am vazut ca sunt corodate dilema mea e urmatoarea...motorul e 1.5 diesel si nu stiu nimic despre motoarele astea proprietaru a zis ca nu stie daca mai porneste...ca i-ar trebui o baterie...la ce ar trebui sa ma uit? ca pret a zis ca vrea 20 mil...e mult e putin? ma bag sau nu ? chiar imi doresc un golf |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
am eu unul la 250 euro sau la schimb cu un set de jante + gume
id: tybystc |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
stiu masina ta..diferenta intre ce am gasit eu si ce ai tu e ca asta mai are itp, e cu numere noi..si nu sta de foarte multi ani pe dreapta...parca am vb pe pm la un moment dat
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
ok nu mai stiu exact scz de deranj
dar sunt presat sa eliberez terenul !!!!! |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
salut! motoarele diesel de 1.5 sunt cu probleme. am avut si eu unu mai demult. pornea greu la rece si nu mergea ca si unul de 1.6 din constructie alezajul e acelasi dar e mai mica cursa pistonului si nu are compresie asa buna! cam asta este problema cu ele. pana la urma i s-a schimbat motorul. am si alti prieteni care au avut probleme cu 1.5 d
mai bine cumpara unul pe benzina |
| All times are GMT +2. The time now is 10:57. |
- Copyright 2026 4Tuning