![]() |
hey am si eu o intrebare am o statie pioneer de 135 w si vreau un sub cam ce sub sa imi iau la statie mai am 2 iesiri libere ca ea are 4 iesiri . !! pe ea scrie 2-8 ohmi asta inseamna ca merge si de 8 ohmi ? pe ea ??
|
statia are 4 iesiri a cate 135 w !!!!
|
Normal ca merge si 8ohm... dar scade puterea ... cu 25%
Un amplificator se arde daca impedantza este mai mica decat o suporta.....daca este mai mare ..nu e nici o problema |
Dar ce boxe imi trebe sa imi uai un sub de 300 de watzi sau doua de 150 de watzi in cutii diferite ? sau in aceeashi cutie haide spuneti-mi
|
P.S daca merge sa o pui in bridge poti sa iti iei un GT-4-12 JBL 250W RMS..... sau un infinity la 300W RMS....
Daca nu merge in bridge si are cat zici tu...merge un... JBL CS1200T de 125W RMS.Bafta |
Cum adik ce boxe?
|
4 x 135 w rms ??? pe cati ohmi?
|
2 Attachment(s)
Uite cam cu 4 mil ce faci
|
Se aude bine de tot la banii astia, numai ca la mine e playerul de original de pe masina si nu e prea stralucit. Am avut astea puse pe un Matiz cu un DC VDO si i-ti rupea capu' de bas.
|
Cu Domotec sa rupa ? .. Cu 2 difuzoare DOmotec?
De cati cm e diametrul unul.... Iar Domotecul nu mi se pare asa stralucit..... |
Eu daca ar fi sa fac cu 2 difuzoare as alege JBL CS1200 ca sunt superioare..iar unul este 2 milioane....
|
Sunt de 30cm fiecare, 4 ohmi, legate in serie.
|
Care sa aleg dintre astea ???
http://www.**********/Produs.php?Sesi...ieIdLista=501& http://www.**********/Produs.php?Sesi...ieIdLista=501& http://www.**********/Produs.php?Sesi...ieIdLista=501& http://www.aoy.ro/customer/product.p...fae0ec6c0c1745 http://www.aoy.ro/customer/product.p...fae0ec6c0c1745 http://www.magazinultau.ro/product_id/10157/category/Electronice/product/Boxe+auto+SubWoofer+PIONEER+TS-W305F+Magazinul+Tau+-+Gasesti+de+toate+dar+nu+orice/Boxe-auto-(-SubWoofer-)--PIONEER-TS-W305F.htm Statie pioneer 4*135 watzi 2 chanale libere le folosesc pe un sub amandoua canale + de la un chanal si - de la altul asta ii bridge nu ? |
http://www.magazinultau.ro/product_id/10356/category/Electronice/product/Boxe+auto+Sub+Woofer+PIONEER+TS-W256C+Magazinul+Tau+-+Gasesti+de+toate+dar+nu+orice/Boxe-auto-(-Sub-Woofer-)-PIONEER-TS-W256C.htm
sau asta !!!! Mersi mult celor care ma vor ajuta !!! |
asta pare destul de interesant.... :roll:
http://www.magazinultau.ro/product_id/10356/category/Electronice/product/Boxe+auto+Sub+Woofer+PIONEER+TS-W256C+Magazinul+Tau+-+Gasesti+de+toate+dar+nu+orice/Boxe-auto-(-Sub-Woofer-)-PIONEER-TS-W256C.htm |
| All times are GMT +2. The time now is 15:23. |
- Copyright 2026 4Tuning