Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Subwoofere (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere.html)
-   -   Subwoofer pt 100$ (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere/5425-subwoofer-pt-100-a.html)

Heparu_Boy 18-05-05 22:08

hey am si eu o intrebare am o statie pioneer de 135 w si vreau un sub cam ce sub sa imi iau la statie mai am 2 iesiri libere ca ea are 4 iesiri . !! pe ea scrie 2-8 ohmi asta inseamna ca merge si de 8 ohmi ? pe ea ??

Heparu_Boy 18-05-05 22:09

statia are 4 iesiri a cate 135 w !!!!

blak 18-05-05 22:18

Normal ca merge si 8ohm... dar scade puterea ... cu 25%
Un amplificator se arde daca impedantza este mai mica decat o suporta.....daca este mai mare ..nu e nici o problema

Heparu_Boy 18-05-05 22:20

Dar ce boxe imi trebe sa imi uai un sub de 300 de watzi sau doua de 150 de watzi in cutii diferite ? sau in aceeashi cutie haide spuneti-mi

blak 18-05-05 22:22

P.S daca merge sa o pui in bridge poti sa iti iei un GT-4-12 JBL 250W RMS..... sau un infinity la 300W RMS....
Daca nu merge in bridge si are cat zici tu...merge un... JBL CS1200T de 125W RMS.Bafta

blak 18-05-05 22:24

Cum adik ce boxe?

steph 18-05-05 22:40

4 x 135 w rms ??? pe cati ohmi?

Iuiu 19-05-05 08:18

2 Attachment(s)
Uite cam cu 4 mil ce faci

Iuiu 19-05-05 08:21

Se aude bine de tot la banii astia, numai ca la mine e playerul de original de pe masina si nu e prea stralucit. Am avut astea puse pe un Matiz cu un DC VDO si i-ti rupea capu' de bas.

blak 19-05-05 09:06

Cu Domotec sa rupa ? .. Cu 2 difuzoare DOmotec?
De cati cm e diametrul unul....
Iar Domotecul nu mi se pare asa stralucit.....

blak 19-05-05 09:09

Eu daca ar fi sa fac cu 2 difuzoare as alege JBL CS1200 ca sunt superioare..iar unul este 2 milioane....

Iuiu 19-05-05 11:03

Sunt de 30cm fiecare, 4 ohmi, legate in serie.

Heparu_Boy 19-05-05 15:56

Care sa aleg dintre astea ???
http://www.**********/Produs.php?Sesi...ieIdLista=501&

http://www.**********/Produs.php?Sesi...ieIdLista=501&

http://www.**********/Produs.php?Sesi...ieIdLista=501&

http://www.aoy.ro/customer/product.p...fae0ec6c0c1745

http://www.aoy.ro/customer/product.p...fae0ec6c0c1745

http://www.magazinultau.ro/product_id/10157/category/Electronice/product/Boxe+auto+SubWoofer+PIONEER+TS-W305F+Magazinul+Tau+-+Gasesti+de+toate+dar+nu+orice/Boxe-auto-(-SubWoofer-)--PIONEER-TS-W305F.htm


Statie pioneer 4*135 watzi 2 chanale libere le folosesc pe un sub amandoua canale + de la un chanal si - de la altul asta ii bridge nu ?

Heparu_Boy 19-05-05 16:16

http://www.magazinultau.ro/product_id/10356/category/Electronice/product/Boxe+auto+Sub+Woofer+PIONEER+TS-W256C+Magazinul+Tau+-+Gasesti+de+toate+dar+nu+orice/Boxe-auto-(-Sub-Woofer-)-PIONEER-TS-W256C.htm
sau asta !!!!

Mersi mult celor care ma vor ajuta !!!

alexutzu 20-05-05 12:53

asta pare destul de interesant.... :roll:
http://www.magazinultau.ro/product_id/10356/category/Electronice/product/Boxe+auto+Sub+Woofer+PIONEER+TS-W256C+Magazinul+Tau+-+Gasesti+de+toate+dar+nu+orice/Boxe-auto-(-Sub-Woofer-)-PIONEER-TS-W256C.htm


All times are GMT +2. The time now is 15:23.

- Copyright 2026 4Tuning