Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - proaspat modificat! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/52935-e36-proaspat-modificat.html)

NoAngels 29-09-07 10:58

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Daca tie iti place e ok

sputnik 29-09-07 13:09

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
pune pozele cu ea spalata ca astia nu o ajuta deloc

DyZ 29-09-07 18:26

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
masina e destul de reusita ... dar o toba DTM style ar merge mult mai bine ( parerea mea ) . Sa ai grija de ea si sa nu ai parte de incidente ! mult succes

gelu_r 29-09-07 18:41

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
fatza e chiar dragutza..aripile sunt cam ciudate dar se continuie bine cu pragurile..daca tot ai facuto putin mai lata punei niste distantiere la rotile spate..si eu zic ca mergea o alta bara pe spatte mai ales ca masina e in 4 usi..si are stopurile mai inguste...bara asta joasa face masina cand o vezi din spate sa fie ingusta si inalta..dupa gustul meu mergea o bara originala M pe spate..dar se vedea bine din spate cu rotile putin mai iesite..oricum masina e dragutza..
Si incearca sai pui un numar mic pe fatza..ori pe mijloc in locu lui normal ori dedesupt pe grila aia.

Vallah 29-09-07 18:43

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
ma bucur ca citesc si opinii pro. Flansele sunt pregatite si bara spate urmeaza sa fie schimbata cu cea din kit-ul din care face parte si bara fata. Multumesc si pentru putinele incurajari... Sincer eram cam daramat...Am muncit enorm, foarte mult... :)

gelu_r 29-09-07 18:46

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
ar fi perfecta cu o alta bara pe spate si cu flanse..
felicitari pentru munca si bani investiti.

Vallah 30-09-07 09:03

Re: Al meu e36 praspat modificat!
 
Quote:

Originally Posted by Walderrama (Post 1123812)
dar daca i-ai retusa cateva detalii ar arata ok .


vor fi multe retusuri. Desi masina abia acum a iesit pe strada dupa 6 luni de munca, in care am vrut intradevar sa iasa ceva excentric, abia acum incepe lucrul dracului cu ea. As fi interesat de un schimb de jante cu cineva care le vrea pe acestea m3 replica si are ceva jante pe 9j spate si 8j fata. Trebuie imperativ sa ii dau un polish serios, trebuie sa schimb bara spate. Urmeaza interiorul, pe care intentionez sa il fac din piele cream. Muzica este deja sus, acum voi cauta un blocant, si motivul pentru care am postat aici nu este de a fi ridicat in slavi sau certat ci exact pentru a primi sfaturi. Mentionez ca imi place tuningul dus la extrem dar in orice proiect in faza bruta ca al meu intervin sfaturile care dau forma finala. Va multumesc atat pentru incurajari cat si pentru critici. :ihearu: I am all ears!!!!

mihai88 30-09-07 12:59

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
are un viitor promitator...
la folie te-ai gandit?!

felicitari pentru aparitia la TV si daca tie iti place e bine

P.S:sa rezolvat la partea din fata unde se imbina bara cu aripa?!ca a zis ca e o mica diferenta care o sa dispara!

Vallah 30-09-07 13:13

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Quote:

Originally Posted by mihai88 (Post 1125916)
are un viitor promitator...
la folie te-ai gandit?!

felicitari pentru aparitia la TV si daca tie iti place e bine

P.S:sa rezolvat la partea din fata unde se imbina bara cu aripa?!ca a zis ca e o mica diferenta care o sa dispara!

Multumesc pentru felicitari, s-a rezolvat problema la bara fata, s-au rezolvat mai multe, dar multe se vor rezolva dupa cum am postat anterior. Ii multumesc din suflet lui Florica, prietenului si mentorului meu in materie de auto pentru prezentarea facuta si de asemenea tuturor membrilor No Speed Limit pentru ca m-au acceptat in "trupa"!


DEDIC MASINA SI TOT CE REPREZINTA EA PENTRU MINE, CAT SI VIITORUL ACESTEI MASINI MICUTZULUI !

Desi nu l-am cunoscut, din cate am vazut si am auzit ii doresc drum drept si sigur spre eternitate, cu promisiunea noastra ca va fi mereu printre noi! Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

kezz 30-09-07 22:45

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
fiecare dupa gusturile sale..e usor sa spui cuiva domne nu`mi place,dar sa stii cat a tras omu` ala pentru masina aia,ca sa nu mai spun de bani sau timp..!ai grija de ea si multa bafta!

quze 30-09-07 23:32

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Pe spate dupa cum reiese din poza cred ca iti trebuie minim un 10j + flanse

mihaitzaa 01-10-07 01:32

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
10j plus flanse de cel putin 2,5cm

Vallah 01-10-07 01:35

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Nu! Am masurat cu jante de 9j este perfect!

Gabi_323i 01-10-07 10:05

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
banuiesc ca stii ca janta mai are si ET, nu?

X-Ray-Eyes 01-10-07 16:53

Re: Al meu e36 proaspat modificat!
 
Quote:

Originally Posted by Gabi_323i (Post 1127215)
banuiesc ca stii ca janta mai are si ET, nu?

9,5 J pe spate cu ET 15 ar veni perfect ptr aripile alea umflate ...
La un E36 normal ( neevazate aripile ) ies cu 2,5 Cm in afara caroseriei cu cauciucuri de 225/40 ZR18.
SI nu iti mai trebuiesc nici flanshe ... Garantat pe ce vrei !


All times are GMT +2. The time now is 11:26.

- Copyright 2024 4Tuning