Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Golf 4 "full" ? (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/51947-golf-4-full.html)

PIRATU BV 17-12-07 12:51

Re: Golf 4 "full" ?
 
ca la noi la nimeni.tocmai de asta am postat masina sa se vada cam cum tr sa arate un g 4 full.

bogmotorsport 19-12-07 08:07

e bestiala...cred ca oricare si-ar dorii una ca aia FULL.e o masina adevarata.cat despre ce spuneai ca in 2000 daca exista golf cu asemenea optiuni ei bine pot sa iti spun ca am mers eu cu una dar nu mai stiu sa iti enumar tot ce avea pe ea dar pot sa iti spun ca avea niste scaune sport recaro negre de plangeai,bineinteles incalzite,climatronic,tot asa trapa,xenon si multe altele dar sincer nu le mai enumar pt ca nu mi le mai aduc aminte si nu vreau sa vb prostii.printre ele stiu si ca avea un motor V5 150cp+cip si 6 viteze si parca era si 4 motion.masina era la tess acum multi ani avea o problema si m-am dat cu ea.nu puteai sa iesi din scaun pe cuvant cand schimbai vitezele.era foarte stabila si inca o chestie,dar era o problema la masina aia scotea foc pe toba cand o turai foarte tare si schimbai in multe ture,dadea rateu si scotea foc.ala care o avuse o cam obosise....deci masini exista si din anul ala cu toate optiunile care le-ai spus tu la golful ala full

Am uitat sa mentionez ca scaunele acelea recaro erau din piele!!

Uita-te si la niste poze... De exemplu, intra aici sa vezi masina din 1999: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=4
si nu ii mai asculta pe toti, ca stii cum e, fiecare e mandru de masina lui si incearca sa spuna ca a lui e nu stiu cum, dar majoritatea dupa ce nu le mai au spun bine ca am scapat de cotet. Rar auzi pe vreunul sa spuna mai ce rau imi pare dupa ea... Iar inca un exemplu: gandeste-te numai la o chestie... Pe Golf 3 a fost pus climatronic, de ce sa nu puna optional si pe golf 4m ca sa nu mai spun ca aveau si passaturile alea vechi din 90 si chiar si golfurile 2 (pt cine stie).

Si sa iti mai dau inca un exemplu ca sa ti se duca toate dubiile: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=1
ABS,geamuri electrice,ESP,scaune piele incalzite,xenon etc.
Deci sper ca te-am lamurit. Si spune-i te rog prietenului tau sa se documenteze inainte de a vb asemenea lucruri si de a se da mare ca are un amarat de golf,ca fara suparare e naspa cu draci. Un exemplu frumos si de clean tuning poti sa i-o dai pe a ta, ca sa nu mai vb de golful acela full. Toata stima P I R -atule si poate imi pui si mie o folie candva....

Si am uitat sa mentionez iar masina e din 1999. Deci spunei ca nu a aparut tehnologia aia cu ESP si toate celelalte sisteme odata cu Golful din 2000 si ceva. Erau si pe masini mai vechi anumite sisteme dupa cum am spus chiar si pe golf 3 si 2. Iar masina fara piele nu o poti numi full. Si pielea nu a aparut pe golf 4... Se practica de cand sunt masinile!!

bogmotorsport 19-12-07 12:21

Re: Golf 4 "full" ?
 
as mai vrea sa mai adaug inca un aspect daca imi dai voie sa ii lamurim pe...full option cred ca sunt extrem de putine masini deoarece nu cred ca este foarte multa lume care vrea ABSOLUT toate dotarile care le pune fabricantul pt acel model deoarece costa o avere.deci prin urmare o masina full dupa cum am spus inseamna o masina cu toate optiunile posibile pt acel model asa ca lasati-o balta cu full option fara piele ca defapt le mai lipsesc o groaza de optiuni!
ps:P I R-atule imi faci o oferta pt sarbatori:D la golful meu 3 fata+spate folie care nu e nici decum full option? :D ms

PIRATU BV 19-12-07 21:37

Re: Golf 4 "full" ?
 
nu stiu cate usi are.
daca e in 3 usi laterale spate+luneta 300 ron iar fata +100 ron.
daca e in 5 usi 450 ron toate geamurile si ai si un parasolar in pret.
oferta este pana la sfarsitul anului.
scuze de offtopic.

bogmotorsport 20-12-07 07:10

Re: Golf 4 "full" ?
 
salut e in 5 usi masina.deci 4,5mil fata,spate si luneta?daca e spune-mi te rog cand sa vin si unde ca am uitat unde ai sediul sau lasa-mi nr tau de tel.pot veni si azi....

PIRATU BV 20-12-07 11:34

Re: Golf 4 "full" ?
 
salut.0745 792 751.
str.titan nr.1
da-mi un tel si vb la tel.
scz de offtopic.


All times are GMT +2. The time now is 08:43.

- Copyright 2026 4Tuning