Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   EVO vs. STI (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/5030-evo-vs-sti.html)

blowwind 13-05-05 15:53

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"adi01\"
Frankenstein :lol: noul STi spatele arata ca la supra din departare din apropiere seamana cu seat toledo .. sau acura RSX ... botu .. ori SLR ori Alfa Romeo ... din departare... si vezi scris Subaru uhh... Mitsubishi Lancer EVO Rulez ! Subaru = Jucarie de plastic Kinder Bueno :wink: :lol:

ce spate de supra visezi tu ma ??? spatele seamana cu ala de pe seat (scapa modelul :) aoleu imi vine sa ma impusc...las ca stitzi voi la ce ma refer :) )

blowwind 13-05-05 15:54

cat despre bot...alea`s farurile de pe legacy ???

mike20 15-05-05 08:36

hmm...adevaru` e ca e cam uratzel STi asta nou... 8)

costa 18-05-05 00:04

Designerul sef de la subaru este Andreas Zapatinas, si inainte a fost la Alfa Romeo, de aici unele asemanari de linie.
Farurile nu sunt de Legacy, iar partea din fata are liniia inspirata de conceptul B11S coupe, ceea ce mi se pare normal, pentru ca asta e scopul conceptelor, nu sunt facute asa aiurea, prin ele se testeaza reactia publicului la anumite schimbari de design.
Oricum, pana se lanseaza mai pot aparea schimbari.
In ceea ce priveste motorizarea, se zvoneste ceva de 300kw.

AR120CP 18-05-05 19:03

Dintre cele 2 as alege Evo, pt simplu fapt ca arata mai bine ca Subaru si diferentele dintre performantele celor 2 masini sunt mici :wink:


All times are GMT +2. The time now is 04:50.

- Copyright 2026 4Tuning