Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

peter 20-08-07 13:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1055399)
Deocamdata am sa fac numai plasa de la grila neagra!Dungile de pe laterale nu le pot scoate pt. ca raman gaurele...am sa le vopsesc negre iar cand voi vopsi masina le voi scoate de tot!

daca raman gaurele ce ? alea se fac frumos..cu kit..si o sa dea un aspect super tare..de "clean look" si daca tot te-ai apuca de operatiunea asta as astupa si liniilea alea de la bari...

sorynel 20-08-07 14:20

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Postez de pe userul unui prieten!Liniile de la bari sunt deja in culoarea barilor iar acele linii de pe usi le voi face tot in culoarea masinii,deocamdata pana vopsesc masina cu totul!

Geo_ZGA 20-08-07 14:29

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Te referi cumva la ornamentele de pe usi si aripi fata + spoilere? Alea cromate? :lol: Nu sunt prinse cu cleme, sunt pur si simplu cu adeziv, au o banda adeziva care se lipeste... Desfaci un capat, tragi cu putere si incredere de el si ai ramas cu ornamentul in mana :) Dupa aia vine munca... raman urme de adeziv care se sterg cu o carpa imbibata bine in benzina. Dai bine bine cu carpa si dupa aia tragi de adezivul ala usor cu unghia, dar cu grija sa nu zgarii vopseaua.

quick_5hifter 21-08-07 00:00

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Te completez putin, Geo: adezivul ala, inclusiv urmele lasate de el se pot indeparta foarte bine si cu solutie de curatat geamuri, din aceea cu "pistol".
Este la fel de eficace si atunci cand se indeparteaza folia de pe geamuri, dar negreala ramane....testat de mine :!:

Geo_ZGA 21-08-07 07:56

Re: Cielo TL 33 CTL
 
:lol: pe asta nu o mai stiam, cu solutia de curatat geamuri
:) E buna ideea si e mai simplu decat cu benzina.

webcathos 21-08-07 09:09

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Bandourile de pe usi o sa ramana si le voi vopsi culoarea masinii!Cele de pe bari sunt deja in culoarea masinii!M-am hotarat ca v-ul de pe capota sa il fac tot gri dar o nuanta inchisa.Intre timp am vopsit plasa de la grila neagra!

webcathos 21-08-07 18:39

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Iar m-am razgandit....! :) Offf...Capota o fac culoarea masinii,daca tot m-am apucat,plasa de la grila am facut-o deja negru mat,iar dungile de pe lateral tot in culoarea masinii!!!

Eugen_TL 21-08-07 20:17

Re: Cielo TL 33 CTL
 
scz ca intreb dar ce ai de facut la capota? prezinta rugina buleli ? ca daca da...mai bine o prelungesti putin peste faruri si ar da super... si nici de pleoape nu mia ai nevoie ! daca o faci toata pai toata sa fie :)

webcathos 30-08-07 09:08

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Da aveam biste puncte de la loviturile pietrelor,plus vre-o 3-4 infundaturi..am facut-o deja si urmeaza sa ii fac o prelungire peste faruri....

webcathos 30-08-07 11:03

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Intre timpo a aparuty si o mica problema...need help!
Am un clampanit la roata din fata dreapta..numai la gropi si la piatra cubica.Am fost la mecanic si mi-a zis ca bucsile,pivotii,capetele de bara sunt bune si nu au joc!Nu ne-am dat seama nici unul de la ce poate veni.Amortizoarele sun noi,palierii tot noi!Imi puteti da un sfat la ce sa ma uit?

Geo_ZGA 30-08-07 11:27

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Da, posibil sa fie ca la mine... balamaua de la capota. E posibil sa nu stea fixa capota si sa bata la gropi.

Geo_ZGA 30-08-07 11:30

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Aaa, am uitat sa-ti zic, legat de scrisul de pe portbagaj... am vazut acum vreo 2 zile un Cielo cu el lipsa...nu avea gauri, se vedea inca urma de adeziv. Deci la unele e lipit si altele prins in nit.

webcathos 30-08-07 11:32

Re: Cielo TL 33 CTL
 
pai si la mine era lipit!au disparut deja...

webcathos 23-10-07 18:59

Re: Cielo TL 33 CTL
 
5 Attachment(s)
Am facut modificari la bara spate iar masina a primit si o finala borla...Okazie cu care am facut si 2-3 poze!Era cam murdara,dar afara ploua de 2 zile si nu avea rost sa o spal ca se facea la loc in 5 mibn.Am muncit la bara spate cam 4 zile...si tot nu a iesit exact ce vream dar eu zic ca e mai bine ca inainte!!!!De asemenea sunetul scos de toba e frumos tare... :)
Scuze pentru claritate dar sunt facute cu tel!

Doar_EU! 23-10-07 20:40

Re: Cielo TL 33 CTL
 
https://img231.imageshack.us/img231/8...1738oe6.th.jpg
sal! in legatura cu elementele cromate de pe masina spuneai ca le vopsesti negre si te-ai razgandit iti arat o poza sa vezi cum vin,mai am si altele daca te intereseaza si iti plac! imi place cum ai facut-o spor la teraba!


All times are GMT +2. The time now is 14:34.

- Copyright 2026 4Tuning