![]() |
Re: Cielo TL 33 CTL
Quote:
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Postez de pe userul unui prieten!Liniile de la bari sunt deja in culoarea barilor iar acele linii de pe usi le voi face tot in culoarea masinii,deocamdata pana vopsesc masina cu totul!
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Te referi cumva la ornamentele de pe usi si aripi fata + spoilere? Alea cromate? :lol: Nu sunt prinse cu cleme, sunt pur si simplu cu adeziv, au o banda adeziva care se lipeste... Desfaci un capat, tragi cu putere si incredere de el si ai ramas cu ornamentul in mana :) Dupa aia vine munca... raman urme de adeziv care se sterg cu o carpa imbibata bine in benzina. Dai bine bine cu carpa si dupa aia tragi de adezivul ala usor cu unghia, dar cu grija sa nu zgarii vopseaua.
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Te completez putin, Geo: adezivul ala, inclusiv urmele lasate de el se pot indeparta foarte bine si cu solutie de curatat geamuri, din aceea cu "pistol".
Este la fel de eficace si atunci cand se indeparteaza folia de pe geamuri, dar negreala ramane....testat de mine :!: |
Re: Cielo TL 33 CTL
:lol: pe asta nu o mai stiam, cu solutia de curatat geamuri
:) E buna ideea si e mai simplu decat cu benzina. |
Re: Cielo TL 33 CTL
Bandourile de pe usi o sa ramana si le voi vopsi culoarea masinii!Cele de pe bari sunt deja in culoarea masinii!M-am hotarat ca v-ul de pe capota sa il fac tot gri dar o nuanta inchisa.Intre timp am vopsit plasa de la grila neagra!
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Iar m-am razgandit....! :) Offf...Capota o fac culoarea masinii,daca tot m-am apucat,plasa de la grila am facut-o deja negru mat,iar dungile de pe lateral tot in culoarea masinii!!!
|
Re: Cielo TL 33 CTL
scz ca intreb dar ce ai de facut la capota? prezinta rugina buleli ? ca daca da...mai bine o prelungesti putin peste faruri si ar da super... si nici de pleoape nu mia ai nevoie ! daca o faci toata pai toata sa fie :)
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Da aveam biste puncte de la loviturile pietrelor,plus vre-o 3-4 infundaturi..am facut-o deja si urmeaza sa ii fac o prelungire peste faruri....
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Intre timpo a aparuty si o mica problema...need help!
Am un clampanit la roata din fata dreapta..numai la gropi si la piatra cubica.Am fost la mecanic si mi-a zis ca bucsile,pivotii,capetele de bara sunt bune si nu au joc!Nu ne-am dat seama nici unul de la ce poate veni.Amortizoarele sun noi,palierii tot noi!Imi puteti da un sfat la ce sa ma uit? |
Re: Cielo TL 33 CTL
Da, posibil sa fie ca la mine... balamaua de la capota. E posibil sa nu stea fixa capota si sa bata la gropi.
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Aaa, am uitat sa-ti zic, legat de scrisul de pe portbagaj... am vazut acum vreo 2 zile un Cielo cu el lipsa...nu avea gauri, se vedea inca urma de adeziv. Deci la unele e lipit si altele prins in nit.
|
Re: Cielo TL 33 CTL
pai si la mine era lipit!au disparut deja...
|
Re: Cielo TL 33 CTL
5 Attachment(s)
Am facut modificari la bara spate iar masina a primit si o finala borla...Okazie cu care am facut si 2-3 poze!Era cam murdara,dar afara ploua de 2 zile si nu avea rost sa o spal ca se facea la loc in 5 mibn.Am muncit la bara spate cam 4 zile...si tot nu a iesit exact ce vream dar eu zic ca e mai bine ca inainte!!!!De asemenea sunetul scos de toba e frumos tare... :)
Scuze pentru claritate dar sunt facute cu tel! |
Re: Cielo TL 33 CTL
https://img231.imageshack.us/img231/8...1738oe6.th.jpg
sal! in legatura cu elementele cromate de pe masina spuneai ca le vopsesti negre si te-ai razgandit iti arat o poza sa vezi cum vin,mai am si altele daca te intereseaza si iti plac! imi place cum ai facut-o spor la teraba! |
| All times are GMT +2. The time now is 14:34. |
- Copyright 2026 4Tuning