Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Muzica mai de calitate (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/48647-muzica-calitate.html)

Raz6633 15-08-07 11:59

Re: Muzica mai de calitate
 
Sa nu scrii cd-ul... ca data(cum faci cu mp3-ul) nu cred ca playeru din masina suporta flac.... ce poti face... e sa faci un CD Audio...din flacuri si apoi va fi ok ;)

Gabriel_xenon 15-08-07 14:34

Re: Muzica mai de calitate
 
eu am cd-player
am scris mai sus cdx-m800

Raz6633 15-08-07 14:38

Re: Muzica mai de calitate
 
scuze n-am observat.... si am incercat sa te previn.. pt ca am mai vazut oameni care au facut cd cu flac-uri ca DATA... si ciuciu(inclusiv eu :oops: )

sharkky 18-08-07 16:21

Re: Muzica mai de calitate
 
Diferenta se vede, mai ales daca ai un player bunicel ...
Eu am facut un CD Audio cu flac-uri si se aude super bine fata de un mp3 facut audio ...
Ramane sa mai incerc formatul ape sa vad ce e de capul lui, si sa fac o comparatie intre cele 2 formaturi, sa vad la care din ele raman.

florentin84 27-09-07 15:36

Re: Muzica mai de calitate
 
interesant. cand o sa ajung acasa o sa iau si eu formatul asta sa vad diferentele. aaa si cautati pe torenti ca se gasesc melodii in acest format.

sharkky 27-09-07 18:23

Re: Muzica mai de calitate
 
Flac este un tip de fisier cum e si mp3-ul.
Daca vrei sa cante in Winamp iti va trebui un codec iar pentru scrierea acestuia pe un CD Audio, de asemenea, iti va trebui codec pentru Nero.

florentin84 27-09-07 20:23

Re: Muzica mai de calitate
 
Quote:

Originally Posted by sharkky (Post 1121832)
Flac este un tip de fisier cum e si mp3-ul.
Daca vrei sa cante in Winamp iti va trebui un codec iar pentru scrierea acestuia pe un CD Audio, de asemenea, iti va trebui codec pentru Nero.

aha... si ce codec imi trebuie (specifica numele) sa iau si eu. acum imi iau cateva melodii sa vad diferenta.

bezz 29-09-07 21:32

Re: Muzica mai de calitate
 
nu cred ca e un codec stand-alone, mai degraba un dll care va trebui copiat intr-un subdirector anume la Nero; {data viitoare} da-i un search pe google de genul "flac plugin for nero":
http://www.bitburners.com/Software/D...Audio_Plugins/
sper sa-ti functioneze

SpeeDBreaker 07-10-07 19:01

Re: Muzica mai de calitate
 
Pt. nero 7 plugin`ul se numeste nxMyFLA si intradevar este un fisier .dll, la mine a mers, daca nu`l gasesti da un pm.Bafta!

sorigen 05-01-08 03:08

Re: Muzica mai de calitate
 
Sign-up liber pe www.hd-bits.ro


All times are GMT +2. The time now is 23:14.

- Copyright 2026 4Tuning