Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mitsubishi (https://forum.4tuning.ro/131-masina-mea-mitsubishi.html)
-   -   2006 Eclipse Gt Se (https://forum.4tuning.ro/131-masina-mea-mitsubishi/47706-2006-eclipse-gt.html)

CJ-01-WOB 28-07-08 22:08

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
arata intr-un mare fel. bravo!

aviator 29-07-08 09:20

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
Quote:

Originally Posted by zzero (Post 1578909)
Multumesc pentru aprecieri.Nu ma supar daca la unii dintre voi nu va place modelul asta.Mie mi-a placut foarte mult de cum l-am vazut.
Si intr-adevar puterea declarata este de 263CP. Pe forumurile dedicate Mitsubishi din SUA insa, baietii care le-au testat pe dyno spun ca au scos 236CP.
http://club4g.org/board/members-ride...month-now.html

Multe din modelele noi nu dezvolta pe standuri puterea declarata din cauza ca standurile nu pot simula atmosfera reala. Asta nu arata decat deficiente ale standului.

zzero 29-07-08 12:51

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
Pai deja i-am o intrebare lui Sebastian in legatura cu RacingCode. Deocamdata astept sa termin cu RAR si inmatriculare. Trebuie sa ii fac test dinamic de noxe si toate prostiile. Asa ca nu o sa ma bag la modificat decat dupa ce termin cu toate hartiile.
Oricum vreau sa stiu ce pot obtine si cu ce costuri, pentru a imi face un buget, in functie de prioritati.
Merci pentru sfaturi.

riv_gms 06-08-08 17:02

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
FELICITARI PT BIJUTERIE,AM AVUT OCAZIA SA O VAD IN TRECERE ,SUPER AM RAMAS MUT

zzero 09-08-08 10:14

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
Merci. Intr-adevar, e o aparitie spectaculoasa dupa parerea mea, diferita de ce vezi zilnic pe strazi.

sebilica455 13-04-09 16:55

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
faina masina

TFK 09-06-09 19:26

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
Mai e una în Constanţa Argintie :)!

zzero 12-06-09 15:48

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
Asa este. Mai este una insa este versiunea SPYDER, fara bodykit si cu motorizarea de 2.4L
Intr-un final am reusit sa o inmatriculez in Romania si am inceput sa bag bani in tuning.
Probabil intr-o luna jumate o sa imi soseasca toate piesele din SUA. :)

CJ-01-WOB 13-06-09 09:49

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
oh how i want one of those ...

cata x 20-09-09 12:07

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
felicitari :P chiar daca nu sunt un fan al acestei generatii pot sa zic ca si asa iti atrage atentie imediat... arata superb , am vazut un model exact ca al tau in satulin care stau harman langa brasov... si pot sa zic cai superba masina... :P
ceea cei ciudat ca la generatia asta foarte multi au culoarea la masina ca a ta :|

IonutzMFF 22-09-09 16:02

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
poze noi ceva?

zzero 23-09-09 16:38

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
7 Attachment(s)
Poze decat cu piesele care mi-au sosit saptamana trecuta.
Deocamdata nu e nimic instalat pe masina pt ca vreau sa ajung in Bucuresti sa o pun pe dyno sa vad cat scoate stock. Sunt curios sa vad ce plus vor aduce modificarile.
Toate modificarile trebuiesc puse in valoare de un ECU reflash sau un piggyback.
Daca tot ajung in Bucuresti vreau sa dau o tura la Mastertuner si la RacingCode sa vad care este cea mai buna solutie.

Razvan-CT 26-09-09 16:03

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
vezi ca cei de la racing code au scos propriul lor standalone.. si ar putea sa te ajute.. insa nici cei de la mt nu sunt de lepadat..

zzero 26-09-09 16:46

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
Stiu ca Racingcode au scos propriul standalone, dar teoretic pretul pt setat ar trebui sa fie mult, mult mai mare decat UNICHIP-ul. Voi vedea marti. Nu se justifica sa merg standalone doar pt bolt-ons.

Razvan-CT 26-09-09 17:05

Re: 2006 Eclipse Gt Se
 
Quote:

Originally Posted by zzero (Post 2670735)
Stiu ca Racingcode au scos propriul standalone, dar teoretic pretul pt setat ar trebui sa fie mult, mult mai mare decat UNICHIP-ul. Voi vedea marti. Nu se justifica sa merg standalone doar pt bolt-ons.

pai atunci ai putea sa mergi undeva sa-ti faca modificari in ecu-ul standard al masinii


All times are GMT +2. The time now is 23:32.

- Copyright 2026 4Tuning