Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sondaje Auto (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto.html)
-   -   Ce fel de becuri folosesti? (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto/43824-becuri-folosesti.html)

iulian2476 06-10-08 00:38

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
Am optat pentru Osram H3 cool blue pentru proiectoarele originale pe care le-am montat in far. Sunt bune la prima perceptie si nu sunt chiar asa de scumpe ca Philips. Am dat pe ele 11 Ron la Cora. Am schimbat o singura data bec H7 si l-am cumparat atunci fara sa stiu ca exista asa mari diferente de calitate intre ele, cat si nuante de culoare. Nu am experienta prin urmare cu mai multe seturi, dar consider ca astea pe care le-am cumparat sunt destul de bune, fiind Osram (firma a lui Siemens). Am sa vad cu timpul si cat tin si cum se comporta.

crs_TDI 14-10-08 23:03

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
Bi-Xenon din fabrica. Sunt ok.

PUIU 82 07-12-08 18:13

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
Philips x-treme power,pt cazanul meu si sunt multumit.

VaLeX 17-12-08 00:23

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
Philips White Vision , am scapat de galbuiul stresant de la becurile stock , dar mai am de scapat si de la proiectoare , tot ceva white :)

KillerINC 17-12-08 06:55

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 1925605)
Philips White Vision , am scapat de galbuiul stresant de la becurile stock , dar mai am de scapat si de la proiectoare , tot ceva white :)


nu ti-as recomanda . la proiectoare cu cat e mai galbena lumina , cu atat sunt mai eficiente . de aceea nici mercedes , nici bmw , nici audi , nu pun xenon in proiectoare , desi masina este "full option" cum se spune , si are xenon pe faruri . mai ales in perioada asta eu zic sa tii becurile gablene , iar vara , daca vrei , poti sa iti pui albe , asa cum am facut si eu

sandrin 01-01-09 05:25

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
Philips Blue Vision si sper in viitorul apropiat o pereche de xenoane :D

Dr3adLorD 10-01-09 01:28

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
phillips blue vision si in curand bi-xenon

semjke 13-01-09 18:01

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
Philips Halogen H4.

22VIN 21-01-09 22:23

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
actualizez: Philips Blue Vision. gata cu galbuiul stresant

morpheusmaster 22-01-09 01:29

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
biXenon 6000k H4 :D

KTA87 22-01-09 07:20

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
Philips BlueVision pe H7

semjke 01-02-09 20:01

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
Stie cineva daca aceste BlueVision sunt omologate la noi ? E voie cu asa ceva, fara sa fie vreo problema ? Multumesc anticipat. :D

22VIN 01-02-09 21:22

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
pai normal ca e voie. adica diferenta intre bluevision si farul clasic nue mare, doar ca bluevision nu mai da lumina aia galbuie enervanta, da o lumina alba si mai rece, nicidecum albastra dupa cum zice numele. in plus, lumineaza mai bine.

semjke 02-02-09 09:36

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
Multumesc pentru raspuns amphetamine auzisem zvonuri cum ca nu ar fi omologate si le-am dat jos, acum se pare ca le voi pune inapoi. :D

cristy_dacia 01-12-09 19:32

Re: Ce fel de becuri folosesti?
 
halogene H4 cu tenda de albastru


All times are GMT +2. The time now is 16:24.

- Copyright 2026 4Tuning