Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   vw POLO BA-03-LGY (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/4357-vw-polo-03-lgy.html)

ZanDer 29-03-05 15:08

tuning japonez pe o masina europeana ... si asta'i rezultatul ... interiorul mi se pare putin cam exagerat, exterioru ii ok poate vopseaua ii un pic deranjanta la ochi si cam atat ... in rest sa zicem ca e ok
Dupa cum a zis si Hondarul nu cred ca incintele au fost calculate pt wooferele alea apei de sunat or suna ele da noh ...

DVDValy 29-03-05 19:04

frumos frumos e chiar mortal

RoSonic 29-03-05 19:51

Interiorul masinii este ceva in genul \"theme car\"-urilor... si este chiar reusit... de unii putand fi criticata doar prin faptul ca nu le place tema alesa (chestiune de gusturi), insa ca mod de realizare, completa, a temei nu i se poate reprosa nimic!!

La exterior: vopselele sunt frumos alese.....
Spoilerele vin bine.... doar la portabagaj as avea obiectii asupra acelei portiuni dintre stopuri... care pare cam \"goala\" :D

adaugand si portbagajul cu \"bunatati\" i-as acorda o nota mare.. deci s-ar potrivi calificativul \"e frumoasa intr-adevar\"

needBrain 29-03-05 21:15

super marpha

4wheels 29-03-05 23:07

... nu se duce cu ea si la concursuri de paint caruri din afara ... ar castiga probabil ceva.... extraordinar

daflyer_oradea 30-03-05 02:22

INtr-adevar pot sa va confirm ca bassi din portbagaj nu functioneaza la puterea lor totala de 1,4 kw...ca e cutia prea mica, dar pana pe la 1,2 kw merg chiar bine...eu zic ca el va castiga concursul de sunet...nu stiu daca ati stat vreunul in masina dar eu am venit cu el de la lukoil-ul de la intrarea de la prisma pana la prisma 2 si am fugit efectiv din masina...si mie imi place muzica data exagerat de tare :)) nu am mai incercat o asemenea senzatie niciodata si nu am auzit o masina in care sa se auda mai clar si mai tare toate frecventele care le aude urechea umana.Pe bune...data viitoare rugati-l sa va faca o proba.Si GAJ-u e pe aproape la sunet, dar nu a apucat sa regleze toate...cutia la GtI-urile alea e cam mica pentru 1,6 kw. :))

Hondarul 30-03-05 10:00

Zi-ne si noua de unde scoate 1.6 Kw in masina aia.

daflyer_oradea 30-03-05 12:27

Pai calculeaza si tu:
2 bassi 2x500 RMS-aia din spate
2 bassi 2X200 RMS-aia din lateral - sunt mai mici fiindca nu a avut loc pentru cutii, de aceea e diferenta asta majora
apoi 10 X 100w RMs - mediile alea DLS-varful de gama de la dls din iarna asta - cu tot cu crossovere si 8 tweetere, cred, alea n le-am mai numarat
aaa...si partea de amplificare - 2 pioneer de 600 de w , 2 pioneer de 500w si 2 condenstaori din care se vedea numai unul, repartitoare de curent si,bneinteles , scula de semnal, pioneer cd-player, mp3 player, dvd player cu touch screen, si care mai era si conectat la camea de luat vederi din spate.
Daca nu am fost destul de clar iti dau nr proprietarului sa il suni sa te lamuresti.
Si inca ceva-la el se auzea cel mai bibne, numanu prea ne-au lasat sa dam drumu la muzica, fiindca nu se aude \"cica\" muzica de la boxele profmului.Si daca era muzica pornita, trebia sa fie si motorul pornit, si aia iar nu era voie...

daflyer_oradea 30-03-05 12:30

AAA...si GAJ-ul are doua GTi-uri de 800 w rms fiecare, ca de fapt cred ca de el era vorba...nu scoate 1,6 kw ci nuami 1,2 cred...nu a avut amlificator sa le dea in gura...avea un amplif pe 1 ohm stabil de 1200w...numai daca dadea chair tare ii sarea luneta de la loc si lui...mediile hertz se auzeau si ele bine de tot...dar nu erau asa multe ca si la LGY...oricum, una peste alta, ei doi si LEU au avut cea mai tare si mai calitativa muzica dintre toate.

Hondarul 30-03-05 14:20

Nu m-ai inteles... Bateria masinii are numai 55 de amperi parca... Ai habar cate baterii trebuie sa ajungi la 1.6 Kw ??? Sau tu confunzi watii cu amperajul, sau cum, ca nu inteleg sincer... Mai bine pune-l pe proprietar sa ne zica mai multe. Tu esti purtatorul e cuvant ??

Bogdan_16v 30-03-05 14:30

Excelent, cu exceptia gandacilor si a lanturilor.

NSL_Cosmin 30-03-05 14:37

ca mod de realizare e super si cred ca premiul(daca a castigat ceva )ar trebui sa-l imparta cu cel care a realizat acest paint.
Treaba cu gusturile nu se comenteaza asa ca daca lui i-a placut tema aleasa .............
Spatele parca e totusi cam grosolan si plin .
In rest toate bune si frumoase.
Succes in continuare

DonHacker 30-03-05 16:28

my vote..ardelean..mai ales oradean :lol: :wink: !! singurul minus dupa parerea mea este portbagajul,unde e prea 'gol' :wink:

tng 30-03-05 21:06

sonorizare+
body kit +
interior+
culoare imi place si interior si exterior dar parca pre` domina (ma dor ochii :shock: :) )
Frumoasa.

alex_102 31-03-05 08:18

am observat si eu halul in care erau prinse fetele de usi... suruburile alea... bleak... in restu supermasina! si superideea cu negru mat... in locul lui as face ceva sa integrez negrul ala mat... as schimba masina nu capota, pt ca ideea este super si nu am mai vazut nimic la o masina vopsit negru mat in romania decand mi-am vopsit eu jantele la dacie acum vreo 2 ani... dar nu a iesit bine... hotrods'urile sunt vopsite total negru mat... adica unele... si efectul e BOMBA! :D :D


All times are GMT +2. The time now is 17:32.

- Copyright 2026 4Tuning