Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

bzsa 28-06-07 18:22

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 971111)
bzsa
eu nu am din fabrica halogenele dar daca cumpar si yo de la fk cum pot monta??sau de ce am nevoie ca sa functioneze???

eu mi-am mai montat halogene nu la masina asta dar faz ar fi cam astfel nu iti trebuie decat firele trase pana in bord sau unde ai intrerupator si un releu
cam de asta ar fi nevoie
eu am unul acasa complet cu fire intrerupator releu asa am cumparat-o de nou scrie ca e pt opel dar o sa revin cu poze sa ca sa te lamuresc

paul_ral 28-06-07 23:34

Re: Proprietari de vw vento
 
4 Attachment(s)
Vento 1,8i GL geamuri, faruri, proiectoare ceata inclusiv lampa spate, oglinzi electrice incalzite, volan reglabil scaune reglabile 2 directii cu suport lombar, parasolare iluminate si ultima achizitie din SUA suport pahare in consola centrala. Proiecte: instalare MAF si climatronic

don_vento 29-06-07 02:30

Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 971111)
bzsa
eu nu am din fabrica halogenele dar daca cumpar si yo de la fk cum pot monta??sau de ce am nevoie ca sa functioneze???

mergi la un electrician siti pune langa dezaburire un intrerupator care il leaga la halogene. la fel vreau sa fac si eu.
alta solutie ar fi sa-ti schimbi intrerupatorul cu care aprinzi farurile, dar e mult mai costisitoare si nu cred ca merita.
un electrician bunisor ar trebui sa-ti rezolve problema.
si.......... scuze daca m-am bagat in discutia voastra.;)

Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 972252)
Vento 1,8i GL geamuri, faruri, proiectoare ceata inclusiv lampa spate, oglinzi electrice incalzite, volan reglabil scaune reglabile 2 directii cu suport lombar, parasolare iluminate si ultima achizitie din SUA suport pahare in consola centrala. Proiecte: instalare MAF si climatronic

este motorul de 1,8 benzina de vreo 90 cai? daca da, spune-mi te rog de unde iti iei Clima, cat costa si cum ti-o montezi?

aaaaa
si inca ceva.....
cum pot si eu sa fac rost de un suport de pahare?

ErdVento 29-06-07 09:35

Re: Proprietari de vw vento
 
Si yo vreau suport pahar.....................!!!!!stiam ca la modelele din sua e din fabrica dar noi cum putea face rost de ea??

ErdVento 29-06-07 13:32

Re: Proprietari de vw vento
 
4 Attachment(s)
Poze.....
VW Vento CLX 1.8 75CP
airbag,trapa,faruri elect.,inch. centr.,alarma,geamuri spate fumurii -->fabrica!
+ Sony MP3
Inca nimik tuning dar sunt planuri...jante(vara asta),ceasuri plasma si becurile de la bord schimbate pe rosu dupa astea mai vedem cum stam cu banii!!!
Putin murdar masinuta dar e programata deja la spalatorie....:D :D :D

paul_ral 29-06-07 14:39

Re: Proprietari de vw vento
 
@don_vento Am motorul de 90 cai, tip ABS. Partea de climatronic am gasit-o, mai am partea legata de compresor si conducte. Vreau sa iau una neinmatriculata cu aer pt transplant

@ErdVento cu tot cu shipping si comision expediere bani a fost 80 ron. E cam multisor dar a fost deajuns sa vars odata cafeaua si am zis ca merita banii. Am mai luat stopuri spate(4 buc) total 20$ la care mai adaug transportul +taxe. Am in plan si altele, am gasit cu 100$ cruise controlul, dar lipseste pedala de acceleratie pe care a pus-o la un proiect de-al lui

ErdVento 29-06-07 16:39

Re: Proprietari de vw vento
 
paul ral
Deci ai cumparat de la o persoana anume sau de la o firma sau ......nu-nteleg!?Eu cum pot face rost de ea........imi poti tu comanda eventual??

paul_ral 30-06-07 02:23

Re: Proprietari de vw vento
 
Intri pe www.vwvortex.com, te inregistrezi, din frontpage accesezi forumul şi apoi intri pe volkswagen classifieds, de aici in sectiunea Golf III/JettaIII si apoi in rubrica de vânzări/cumpărări piese. 99% din anunturi sunt ale persoanelor fizice. Urmaresti in special anunturile cu foto sau dai search pe cupholder.După ce ai gasit piesa iei legatura cu vanzatorul pe topicul acestuia.Merge si pe privat dar este posibil sa nu poti lua imediat legatura, banuiesc ca este o conditie de timp sau de numar de posturi pt. a putea discuta pe privat. La mine privatul s-a activat de la vreo 5 zile de la inregistrare. Dupa stabilirea legaturii verifici bonitatea vanzătorului pe topicul
vwvortexUnOfficial Buyer / Seller Feedback Thread. Este posibil ca nu toti sa fie trecuti acolo, desi sunt persoane serioase. Personal, i-am spus ce ma intereseaza, ca sunt din Ro si nu am paypal, dar ca îi pot trimite banii prin Western Union, in avans. Întreaba-l cat este shippingul pana in Ro, prin serviciile postale obisnuite. Sunt si alte servicii de expeditie dar sunt foarte scumpe.A acceptat, am facut schimb de adrese, am expediat banii (vezi ca se percepe comision) comunicandu-i tracking number-ul pentru a verifica daca banii au fost virati. A confirmat primirea si mi-a trimis coletul in aceeasi zi . Dupa 3 saptamâni l-am primit . Pentru a instala suportul trebuie decupat puţin din consola centrala.Pot spune ca sunt in marea majoritate corecti, un feedback negativ îi face practic sa nu mai poată vinde nimic pe forum.Pretul se poate negocia putin, depinde acum si de pretul cerut.In general lucrurile pe care la dezmembrari la noi le iei pe sume modice la ei sunt foarte scumpe şi invers. Ex. un compresor clima cu alternator si suport aferent l-am găsit cu 100$ cu shipping pt SUA, in timp ce la noi numai comprsorul este 200euro.

ErdVento 30-06-07 15:22

Re: Proprietari de vw vento
 
Mersi de raspuns......
Am gasit si yo pe un forum din ungaria.........sper sa pot lua legatura cu omu!

FANEX 01-07-07 13:26

Re: Proprietari de vw vento
 
Salut Am Achizitionat De Curind Un Vw Vento 1,8 Benzina 1994

FANEX 01-07-07 13:50

Re: Proprietari de vw vento
 
Salut. Ma ajuta cineva cu o problema ?
Nu stiu cit ulei sa bag in cutie si ce tip ? VW VENTO 1.8 CL 1994 model motor ABS.

paul_ral 01-07-07 14:13

Re: Proprietari de vw vento
 
La cutiile manuale, de regula, uleiul nu se schimbă, se completează daca se pierde. Este bun orice ulei de transmisie. Cantitatea de ulei pentru cutia ta cod 020 este de 1,9 litri. Verifici cantitatea de ulei demontând surubul de umplere dinspre partea stângă(vizibil din dreptul roţii). Dacă la demontare curge ulei inseamna ca nivelul este bun.

FANEX 01-07-07 14:20

Re: Proprietari de vw vento
 
Multumesc! Am sa verific cantitatea de ulei din cutie.

bzsa 01-07-07 15:33

Re: Proprietari de vw vento
 
3 Attachment(s)
o prelungir la bara din fata :D

FANEX 01-07-07 16:06

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa ! mai ai sticla de la stopurile spate ? ca mie imi trebuie dreapta dar daca le ai le iau pe amandoua ..........


All times are GMT +2. The time now is 23:26.

- Copyright 2026 4Tuning