![]() |
da' ce i-ai pus prezoane mai usoare si la pejo sau ? :suspiciou
|
Re:
Quote:
spune-mi te rog frumos si mie , ce modificari are pejou' in mom. de fata |
Re:
Quote:
am pus cam tot ce se poate pune. set motor de 2,2l, axe cu came mai impinse, chiulasa cu supape modificare si trasee largite+lustruite, traseu evacuare supersport, injectoare mai mari , pompa de benzina, galerie admisie, clapeta de acceleratie, filtru admisie-directa, kompressor-volumetric, intercooler,cutia a re un diferential activ cu alta demultiplicare, 6trepte, frane tarox, capota de aluminiu brate usurate, suspensie mai rigida. Nos entercooler, nos admisie umed, electronica si cu comanda la nos cu injectoare aditionale. Cam atat are in momentul de fata. Vrei si o fisa tehnica sumara? 0...100km/h in 5,1 secunde, are peste 300cp, viteza finala 275km/h, franare 100km/h pana la 0 in 36,7m. Gestiune electronica de tractiune. Cred ca nu puneti botul la gluma asta! Asa arata un raspuns la misto care inchide gura la lume pe net! |
********** :wink:
Este super masinutza si la o asa provocare ar trebui sa vedem un filmuletz ceva, cand are loc cursa. |
sebi, baga niste poze daca-i asa belea masina...sa ne clatim si noi okii :shock:
|
Nu se vede mare lucru pentru ca totul e pus profi si doar filtrul se vede sub capota, restul sunt pe sub si e cam inghesuiala si multe capace peste.
|
traseu evacuare supersport - se vede
galerie admisie - se vede filtru admisie-directa -se vede intercooler - se vede frane tarox - se vad suspensie mai rigida - se vede Nos entercooler - asta n-am idee ce-i nos admisie umed - se vede io chiar is ahtiat dupa poze cu turbaciuni, da' nah..daca nu vrei sa pui... |
Re:
Quote:
|
hai ma ce dreaq...omu rade de voi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sau nu?... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: |
Re:
Quote:
Se vad mai multe de sub masina daca dai scutul jos.Scutul care nu-l are. E de serie total! |
ahaa :paper:
|
Civicul Tipe-R e mai rapid in varianta de serie amandoua decat RC-ul.
Fiecare are avantaje si dezavantaje. |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
dj05dpx, te asigur eu ca daca Sebi vine cu 206 asta fantastic (a.k.a. Matiz EVO 1) la Timisoara, Ova, care are acuma VTI-ul se da cu el fara indoiala si emotie :wink: |
L E G A L R A C I N G
asta e un topic unde se vorbeste mult la misto, sa vedem care-s fraieri ce pun botul. |
| All times are GMT +2. The time now is 09:41. |
- Copyright 2026 4Tuning