Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   civic vs 206rc (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/4321-civic-vs-206rc.html)

akimoto 08-05-05 18:37

da' ce i-ai pus prezoane mai usoare si la pejo sau ? :suspiciou

cioli17 08-05-05 22:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
gata , n-ati fost destul de rapizi ... masina s-a vandut ..
poate vine din nou .. de la timisoara ... sa .. se joace cu rc`ul


Cred ca Rc-ul se joaca cu Honda.

nu vii la cursele de la arad ? :)
spune-mi te rog frumos si mie , ce modificari are pejou' in mom. de fata

SEBASTIAN 08-05-05 23:25

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"akimoto\"
da' ce i-ai pus prezoane mai usoare si la pejo sau ? :suspiciou


am pus cam tot ce se poate pune.
set motor de 2,2l, axe cu came mai impinse, chiulasa cu supape modificare si trasee largite+lustruite, traseu evacuare supersport, injectoare mai mari , pompa de benzina, galerie admisie, clapeta de acceleratie, filtru admisie-directa, kompressor-volumetric, intercooler,cutia a re un diferential activ cu alta demultiplicare, 6trepte, frane tarox, capota de aluminiu brate usurate, suspensie mai rigida.
Nos entercooler, nos admisie umed, electronica si cu comanda la nos cu injectoare aditionale.
Cam atat are in momentul de fata.
Vrei si o fisa tehnica sumara?
0...100km/h in 5,1 secunde, are peste 300cp, viteza finala 275km/h, franare 100km/h pana la 0 in 36,7m.
Gestiune electronica de tractiune.

Cred ca nu puneti botul la gluma asta!
Asa arata un raspuns la misto care inchide gura la lume pe net!

Doc 08-05-05 23:29

********** :wink:
Este super masinutza si la o asa provocare ar trebui sa vedem un filmuletz ceva, cand are loc cursa.

akimoto 09-05-05 10:26

sebi, baga niste poze daca-i asa belea masina...sa ne clatim si noi okii :shock:

SEBASTIAN 10-05-05 06:07

Nu se vede mare lucru pentru ca totul e pus profi si doar filtrul se vede sub capota, restul sunt pe sub si e cam inghesuiala si multe capace peste.

akimoto 10-05-05 11:37

traseu evacuare supersport - se vede
galerie admisie - se vede
filtru admisie-directa -se vede
intercooler - se vede
frane tarox - se vad
suspensie mai rigida - se vede
Nos entercooler - asta n-am idee ce-i
nos admisie umed - se vede

io chiar is ahtiat dupa poze cu turbaciuni, da' nah..daca nu vrei sa pui...

cioli17 10-05-05 17:18

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:

Originally Posted by \"akimoto\"
da' ce i-ai pus prezoane mai usoare si la pejo sau ? :suspiciou


am pus cam tot ce se poate pune.
set motor de 2,2l, axe cu came mai impinse, chiulasa cu supape modificare si trasee largite+lustruite, traseu evacuare supersport, injectoare mai mari , pompa de benzina, galerie admisie, clapeta de acceleratie, filtru admisie-directa, kompressor-volumetric, intercooler,cutia a re un diferential activ cu alta demultiplicare, 6trepte, frane tarox, capota de aluminiu brate usurate, suspensie mai rigida.
Nos entercooler, nos admisie umed, electronica si cu comanda la nos cu injectoare aditionale.
Cam atat are in momentul de fata.
Vrei si o fisa tehnica sumara?
0...100km/h in 5,1 secunde, are peste 300cp, viteza finala 275km/h, franare 100km/h pana la 0 in 36,7m.
Gestiune electronica de tractiune.

cu tot respectul : termina cu prostiile ca deja incepe lumea sa isi bata joc de tine si de miile alea de cai ale tale :hahano:

ffocus 10-05-05 17:40

hai ma ce dreaq...omu rade de voi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sau nu?... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SEBASTIAN 11-05-05 06:29

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"akimoto\"
traseu evacuare supersport - se vede
galerie admisie - se vede
filtru admisie-directa -se vede
intercooler - se vede
frane tarox - se vad
suspensie mai rigida - se vede
Nos entercooler - asta n-am idee ce-i
nos admisie umed - se vede

io chiar is ahtiat dupa poze cu turbaciuni, da' nah..daca nu vrei sa pui...

[b]
Se vad mai multe de sub masina daca dai scutul jos.Scutul care nu-l are.
E de serie total!

akimoto 11-05-05 11:54

ahaa :paper:

SEBASTIAN 13-05-05 07:44

Civicul Tipe-R e mai rapid in varianta de serie amandoua decat RC-ul.
Fiecare are avantaje si dezavantaje.

dj05dpx 13-05-05 19:57

Re:
 
Quote:

Te dai cu seby si o sa iti fie un tren marfar intre tine si el hai sa fim seriosi totusi
civicul si-a schimbat proprietarul...sunteti siguri ca noul proprietar accepta cursa cu 206-ele?inchideti topicul daca nu...nu mai are rost

Sc0OTeR 13-05-05 23:21

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
0...100km/h face in 6,5s real acum am roti de iarna dar nu pierde suficient de mult.[/b]

Pai cum e stimabile pana la urma, 0-100 in 5,1 sau 6,5 :?: Sau intr-o luna jumate ai pus pe ea toate piesele pomenite in lista de mai sus :?: :shock: Cand mai povestesti de modificari imaginare macar spune acelasi lucru, nu da date diferite ca bate la ochi :wink:

dj05dpx, te asigur eu ca daca Sebi vine cu 206 asta fantastic (a.k.a. Matiz EVO 1) la Timisoara, Ova, care are acuma VTI-ul se da cu el fara indoiala si emotie :wink:

SEBASTIAN 17-06-05 08:15

L E G A L R A C I N G
 

asta e un topic unde se vorbeste mult la misto, sa vedem care-s fraieri ce pun botul.


All times are GMT +2. The time now is 09:41.

- Copyright 2026 4Tuning