Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Al meu Cielo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/42996-meu-cielo.html)

DACIA-Wrc 06-06-07 22:44

Re: Al meu Cielo
 
era mama la volan.
eu deobicei o parchez cu frana de mana :P

Lao 06-06-07 23:19

Re: Al meu Cielo
 
Ia să incerci când vrei să bagi in marşarier să opreşti masina total pe loc şi să laşi turometrul să revină la relanti, apoi după 4-5 secunde de relanti si cu ambreiajul călcat să bagi in marşarier.

Revin-o cu păreri. ;)

Bogdan YBR 06-06-07 23:25

Re: Al meu Cielo
 
dar ce are daca ii tragi a II-a la 80??
nu are nimic iti zic eu.doar ca la viteza aia urca foarte repede si tre sa schimbi la cateva secunde iar :)

Geo_ZGA 07-06-07 17:58

Re: Al meu Cielo
 
Pai da mai Lao, dar nu e normal sa faca asa....ceva tot are, acum depinde ce.

sKyNeT 07-06-07 18:08

Re: Al meu Cielo
 
trebuie sa astepti sa se sincronizeze rotile zimtate din cutia de viteze....parerea mea, daca nu am zis bine corectati-ma :lol:

Lao 07-06-07 22:31

Re: Al meu Cielo
 
Nu ştiu care e explicaţia ştiinţifică, dar cred că 99% din Cielo-uri fac la fel, aşa că nu ai de ce să-ţi faci griji.

d_axelll 08-06-07 15:12

Re: Al meu Cielo
 
Super site-ul tau Lao shi am gasit shi cateva piese care m-ar interesa!
Apropo de parbriz am scris shi pe site cat ajunge cheder-ul shi substantza de lipit pe langa pretzul parbrizului?
Ashtept un raspuns
Multumesc!

Lao 08-06-07 15:27

Re: Al meu Cielo
 
Chederul e chiar indicat sa-l iei nou, iar substanta o au sigur cei la care o sa-l montezi. Ca presupun ca nu te apuci singur sa-l montezi. Nu stiu sa-ti dau un pret, dar o solutie buna cred ca pe la 40-50 ron.

d_axelll 08-06-07 20:56

Re: Al meu Cielo
 
Sal'
Multzumesc de pont! :)
Shi zici ca substantza de lipit e pe la 80-100 ron?
Cam mult privind faptul ca pe geam dau 120!!!
Chedeerul shtiu ca e pe la 20 ron shi am un tip p-aproape care a mai montat la cielo!
Asha ca s-ar putea sa ajunga mai ieftin
Dar iti multumesc pentru sfat!
Bafta multa!:)

Lao 08-06-07 23:35

Re: Al meu Cielo
 
80-100 ron? eu am scris 40-50 ron şi aşa poate e cam mult, nu mai ştiu.

BGD_NNE 10-06-07 17:07

Re: Al meu Cielo
 
Quote:

Originally Posted by Lao (Post 938225)
Nu ştiu care e explicaţia ştiinţifică, dar cred că 99% din Cielo-uri fac la fel, aşa că nu ai de ce să-ţi faci griji.

Cam toate pe care le-am intalnit fac asa .Si a mea facea asa dar ce e curios ca aku de knd i-am schimbat ambreiaju nu mia face si chiar ma lasa sa ii dau a 1-a la 15 :twisted:

DACIA-Wrc 10-06-07 17:39

Re: Al meu Cielo
 
chiar bine ca mi`am adus aminte, in cat e`o dus ambjea, placa, rulment si manopera.
zi`mi un aproximativ

apaul 11-06-07 10:09

Re: Al meu Cielo
 
M-am mai linistit un pic, oricum. Am verificat ambreiajul si pare sa functioneze OK. Oricum nu prea a mai facut in ultimu timp... Merci de sfaturi.

d_axelll 11-06-07 22:28

Re: Al meu Cielo
 
Sal'
Lao itzi multzumesc pentru sfaturi shi sa shtii ca o sa comand de la tine cateva chestii!
Mai am insa cateva probleme cu mashinutza
Una din ele ar fi cah la centura mea de sigurantza ar trebui sa se auda un bip cand o deconectez in timp ce mere motorul dar nu se aude de fiecare data!
Tre sa spun ca se aude bip-ul de fiecare data cand pun contactul.
Pun centura shi se opreshte bip-ul
Scot centura shi nu face bip!
Ce sa fac???
Bafta multa:):):)

Geo_ZGA 12-06-07 01:09

Re: Al meu Cielo
 
La mine nu face nici un bip....
Face bip doar cand las farurile pornite si scot cheia din contact sau las usa deschisa....
Daca si asta e o problema...atunci nush ce sa mai zic :)


All times are GMT +2. The time now is 14:19.

- Copyright 2026 4Tuning