![]() |
Re: Al meu Cielo
era mama la volan.
eu deobicei o parchez cu frana de mana :P |
Re: Al meu Cielo
Ia să incerci când vrei să bagi in marşarier să opreşti masina total pe loc şi să laşi turometrul să revină la relanti, apoi după 4-5 secunde de relanti si cu ambreiajul călcat să bagi in marşarier.
Revin-o cu păreri. ;) |
Re: Al meu Cielo
dar ce are daca ii tragi a II-a la 80??
nu are nimic iti zic eu.doar ca la viteza aia urca foarte repede si tre sa schimbi la cateva secunde iar :) |
Re: Al meu Cielo
Pai da mai Lao, dar nu e normal sa faca asa....ceva tot are, acum depinde ce.
|
Re: Al meu Cielo
trebuie sa astepti sa se sincronizeze rotile zimtate din cutia de viteze....parerea mea, daca nu am zis bine corectati-ma :lol:
|
Re: Al meu Cielo
Nu ştiu care e explicaţia ştiinţifică, dar cred că 99% din Cielo-uri fac la fel, aşa că nu ai de ce să-ţi faci griji.
|
Re: Al meu Cielo
Super site-ul tau Lao shi am gasit shi cateva piese care m-ar interesa!
Apropo de parbriz am scris shi pe site cat ajunge cheder-ul shi substantza de lipit pe langa pretzul parbrizului? Ashtept un raspuns Multumesc! |
Re: Al meu Cielo
Chederul e chiar indicat sa-l iei nou, iar substanta o au sigur cei la care o sa-l montezi. Ca presupun ca nu te apuci singur sa-l montezi. Nu stiu sa-ti dau un pret, dar o solutie buna cred ca pe la 40-50 ron.
|
Re: Al meu Cielo
Sal'
Multzumesc de pont! :) Shi zici ca substantza de lipit e pe la 80-100 ron? Cam mult privind faptul ca pe geam dau 120!!! Chedeerul shtiu ca e pe la 20 ron shi am un tip p-aproape care a mai montat la cielo! Asha ca s-ar putea sa ajunga mai ieftin Dar iti multumesc pentru sfat! Bafta multa!:) |
Re: Al meu Cielo
80-100 ron? eu am scris 40-50 ron şi aşa poate e cam mult, nu mai ştiu.
|
Re: Al meu Cielo
Quote:
|
Re: Al meu Cielo
chiar bine ca mi`am adus aminte, in cat e`o dus ambjea, placa, rulment si manopera.
zi`mi un aproximativ |
Re: Al meu Cielo
M-am mai linistit un pic, oricum. Am verificat ambreiajul si pare sa functioneze OK. Oricum nu prea a mai facut in ultimu timp... Merci de sfaturi.
|
Re: Al meu Cielo
Sal'
Lao itzi multzumesc pentru sfaturi shi sa shtii ca o sa comand de la tine cateva chestii! Mai am insa cateva probleme cu mashinutza Una din ele ar fi cah la centura mea de sigurantza ar trebui sa se auda un bip cand o deconectez in timp ce mere motorul dar nu se aude de fiecare data! Tre sa spun ca se aude bip-ul de fiecare data cand pun contactul. Pun centura shi se opreshte bip-ul Scot centura shi nu face bip! Ce sa fac??? Bafta multa:):):) |
Re: Al meu Cielo
La mine nu face nici un bip....
Face bip doar cand las farurile pornite si scot cheia din contact sau las usa deschisa.... Daca si asta e o problema...atunci nush ce sa mai zic :) |
| All times are GMT +2. The time now is 14:19. |
- Copyright 2026 4Tuning