Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Garage diorama (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/420602-garage-diorama.html)

Reme 14-03-15 00:55

Re: Garage diorama
 
as putea spune ca e chiar real...

DoruD 15-03-15 09:36

Re: Garage diorama
 
2 Attachment(s)
Multumesc Reme,

La interior lucrurile stau destul de bine.
Peretii au primit zugraveala alba, braul are si el o culoare ce v-a fi schimbata deoarece mi se pare prea inchisa, urmeaza la rand stalpii ce imita zidaria de caramida

Reme 15-03-15 10:18

Re: Garage diorama
 
capata forma si ma bucura treaba asta...

DoruD 18-03-15 16:01

Re: Garage diorama
 
4 Attachment(s)
Si eu ma bucur ca lucrul avanseaza cum trebuie.
Au sosit ferestrele.
Sunt compuse din trei parti: doua tamplarii si geamul.
1.Componente
2.Ansamblu
3.Vedere din exterior - montaj la rece
4.Vedere din interior - montaj la rece

arctix 18-03-15 16:16

Re: Garage diorama
 
Laser frate! ca sa zic asa.

Bravo!

DoruD 18-03-15 19:48

Re: Garage diorama
 
Chiar la laser au fost facute. Era peste poate sa tai 20 de bucati.
Chiar daca am zis ca o sa fac investitii minime uite ca a trebui sa apelez la laser pentru ferestre.

Multumesc

arctix 18-03-15 20:58

Re: Garage diorama
 
Cat a costat lucrarea cu laser?

DoruD 18-03-15 21:08

Re: Garage diorama
 
Quote:

Originally Posted by arctix (Post 5787829)
Cat a costat lucrarea cu laser?

60 de lei in care intra materialele si taierea pieselor

Reme 18-03-15 23:36

Re: Garage diorama
 
arata senzatie...suuperb! keep it on..

DoruD 21-03-15 18:39

Re: Garage diorama
 
2 Attachment(s)
Multumesc,

Peretele frontal cu poarta de acces auto si frontonul secundar cu usa pietonala.
Am schimbat extrudatul si s-a dovedit ca am facut bine. Se lucreaza mult mai usor.

Spoor la colectionat si modificari!

DoruD 24-03-15 21:33

Re: Garage diorama
 
5 Attachment(s)
Un mic pas inainte ca daca s-au uscat vopselele putem face poze.
In ordine:

1.Fatada secundara - exterior - la care mai trebuie ceva vopsele, uzura, usa, ancadrament usa si un brau
2.Fatada secundara - interior
3.Fatada principala, recent renovata, ce asteapta un brau, ancadrament porti si portile de acces auto
4.Un colt de garaj din combinatia fatada principala cu laterala stanga
5.Al doilea colt de garaj din fatada secundara cu aceiasi laterala stnga

Pentru moment facem o scurta pauza cu lucrarile la "Garage" si "Jaguar C-Type".

Spoor!

Reme 25-03-15 20:54

Re: Garage diorama
 
ce bine arata...

DoruD 27-03-15 18:58

Re: Garage diorama
 
Multumesc

2010 27-03-15 19:10

Re: Garage diorama
 
Incepe sa prinda viata..
Ai sa amenajez si interiorul?

DoruD 27-03-15 22:24

Re: Garage diorama
 
Da si sper sa il "agrementez" cu tot felul de accesorii adica voi incerca sa-l fac cat mai real chiar daca este la scara.


All times are GMT +2. The time now is 18:44.

- Copyright 2026 4Tuning