Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Fantoma... (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/41493-fantoma.html)

BGD_NNE 23-05-07 22:33

Re: Fantoma...
 
Dacia knd a zis ca vrea si pe fatza si pe spate la folie nu la jenti , fii mai atent :P

DACIA-Wrc 23-05-07 22:59

Re: Fantoma...
 
mdea, la cluj ploua vijelie mare, mai ca ador aci la calculator.
poi daca vrea folie si pe fata sa mearga la firma autorizata.
www.folie.ro daca vrei ceva omologat si calumea

PH-04-WPD 24-05-07 01:22

Re: Fantoma...
 
Nu prea imi place culoarea alb mie dacia :( si negru mi-ar placea ca ar parea masina misterioasa... :) jenti negre, masina "neagra" , geamuri negre.... mai mi-ar trebuii un girofar dala albastru si as fi regele soselelor :))

DACIA-Wrc 24-05-07 08:29

Re: Fantoma...
 
ok iti place negrul dar sper ca stii ca umpic de contract sau niste croame ar da bine pe masina :P
si atuncea chiar ca`ti poti pune girofar si stroboscoape :P

PH-04-WPD 24-05-07 10:48

Re: Fantoma...
 
Dacia merci pt. site-ul oferit, dar totusi pana la cluj pt. niste folii pe geamuri? :) cred ca gasesc si in bucuresti, sau daca ma chinui putin si in ploiesti. Pai niste croame? da mi-as pune jenti cromate dar crom care bate spre negru. e un x5 prin ploiesti cu astfel de jenti si arata bestial.

DACIA-Wrc 24-05-07 13:40

Re: Fantoma...
 
eu ti`am dat un site...suna in cluj si intreaba`i daca nu au si de udne esti tu
eu stiam de ei ca sunt acreditati rar.
multe masini de politie au folie pusa de ei

PH-04-WPD 25-05-07 00:19

Re: Fantoma...
 
aham... ok am sa sun si am sa postez si aici ce mi-au raspuns.

PH-04-WPD 25-05-07 23:38

Re: Fantoma...
 
lao... "whuuuu" acela nu e nici de la cauciucuri ca ar fi trebuit sa se auda constant ... si astazi cand am fost la bucuresti se auzea intrerupt zgomotul acela. tind sa cred ca este de la tambur care mi-a spus mie mecanicul la care ma duceam inainte ca este ovalizat. concluzia ca este ovalizat s-a tras ca atunci cand ploua era multa apa batea cand puneam frana. ma duc maine la mecanic sa vad ce zice...

Lao 25-05-07 23:55

Re: Fantoma...
 
Tambur ovalizat???? Nici in cele mai rele coşmaruri.

Ori anvelopele, ori unul din rulmenţi.

ai incercat alte anvelope?! cât mai noi.

DACIA-Wrc 26-05-07 01:03

Re: Fantoma...
 
pune`le pe alea din fata in spate si vezi daca face la fel
eu n`am auzit sa se ovalizeze tamburu
acolo ii ceva otel...asa vreo 5 mm cel putin

PH-04-WPD 26-05-07 14:50

Re: Fantoma...
 
gata... am rezolvat. erau rulmentii de pe dreapta spate :)
astazi i-am schimbat. acum nu mai face. firma FAG sau ceva de genul e buna de ceva? ca firma asta sunt rulmentii si sunt curios cat de buni sunt.

Lao 26-05-07 17:58

Re: Fantoma...
 
EU n-am auzit de ea. Bine că ai rezolvat-o. Deşi nu sunt genul care zice "ţi-am spus eu", dar tocmai acum 2 mesaje ţi-am spus, ori cauciucurile, ori rulmenţii. :D

PH-04-WPD 26-05-07 22:54

Re: Fantoma...
 
Da :D... mi-ai spus tu....si acum intrebare .. care am pus-o si mai sus... dar nu mi s-a raspuns: cand pornesc aerul conditionat trebuie sa porneasca si ventilatorul care este pus pe radiatorul de aer conditionat?! ca mie imi pleaca acel ventilator cand apas butonul acela de langa cel de aer conditionat... cel de reciclare a aerului sau ce-o face acel buton. astept si eu un raspuns la aceasta intrebare pls

BGD_NNE 27-05-07 00:46

Re: Fantoma...
 
Poi din ce stiu eu ala e ventilatorul pt recirculare ...poae ma insel

Lao 27-05-07 09:18

Re: Fantoma...
 
Nu are cum să pornească ventilatorul de pe radiatorul AC când apeşi butonul de recirculare. Cel puţin eu aşa ştiu, că nu au legătură, sunt 99,9% sigur că aşa e. Când porneşti AC, porneşte ventilatorul de pe radiatorul de AC şi se aude un ţăcănit din zona siguranţelor. Acţioonează şi un releu. ;)


All times are GMT +2. The time now is 13:19.

- Copyright 2026 4Tuning