Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Alpine White - M Project (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/408276-e46-alpine-white-project.html)

Kidō Skillz 15-07-14 01:41

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
5 Attachment(s)
Si cateva poze de la intalnire "StanceDaily" 8)

Attachment 3008000
Attachment 3008001
Attachment 3008002
Attachment 3008003
Attachment 3008004

Kidō Skillz 30-07-14 18:32

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
2 Attachment(s)
Pe asa vreme... merg niste poze 8)

Attachment 3013602Attachment 3013603

Kidō Skillz 13-08-14 16:36

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
2 Attachment(s)
:lol: cata aglomeratie pe aici, ia sa mai pun si eu 2 poze dupa vacanta...

Kidō Skillz 03-09-14 13:48

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
9 Attachment(s)
Și ne-am īntors la viața de noapte, cāteva poze de la īntālnire plus un video de plictiseală ;)

https://www.youtube.com/watch?v=3ve6UpUvpJ8

Noroc24 04-09-14 10:51

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
foarte frumoasa...de apreciat...insa prea mult negru pentru gusturile mele.

Kidō Skillz 04-09-14 11:54

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
Quote:

Originally Posted by exploitu (Post 5739870)
Arata ok masina, dar nu prea e "clean" cu 825 de stickere pe ea...

Cele 825 stickere reprezintă cluburile īn care sunt membru, o mașină nu o cataloghezi "clean" după numărul stickerelor ci prin faptul ca are un bodykit decent și nu unul de NFS cu plasa de gard, că farurile nu sunt din bazar cromate la 10 Ron și lista continuă.

Cāt despre prea mult negru, nu e mult deloc.

Sa aibă grilele cromate și splitterele albe īn culoarea mașinii iese o țigăneala din aia cum numai īn unele sate mai vezi :).

Merci totuși pentru părerea ca arata ok 😂

Kidō Skillz 04-09-14 20:40

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
Quote:

Originally Posted by exploitu (Post 5740004)
Vorbesti de sate dar tu ai badge-uri de Motorsport pe 318 si stickere de Bolentin Vale 2001 cu actori de mana a 2-a si expresii mainstream (lipsteste SWAG apropo).
Clean ala de care vorbesti se refera la simplitate nu la calitate. Stii ca englezii au o vorba "Less is more sometimes".
In afara de ce ai lipit tu pe ea, masina e super, de la jante pana la narile facute cu water transfer. Crede-ma ca nu as comenta nimic de stickere daca erau ceva original. Daca scriai MUIE pe parbriz era ok, pt ca nu am mai vazut. Intre alea si un semn de nike pe luneta eu nu vad nicio diferenta.
Sau poate sunt eu hater si tre sa mai pui un sticker d-ala si pt mine, pe parbriz sa se vada si cat e decapotata :)

Splitterele sunt de CSL, CSL face parte din BMW Motorsport, care e problema acolo?
Restul siglelor cu M in masina, sunt piese originale de M3/MSport din fabrica, nu a pus nimeni un M in + fata de ce are original din fabrica.
Sticker-ul cu PaulWalker il mai au cateva sute de masini modificate (si vorbesc de Skyline-uri de £100.000) pentru ca a fost o "ceremonie/intalnire" in onoarea lui, pentru unii a fost doar un actor de mana a 2-a, insa uite-te si ce facea in viata reala :).
Sticker-ul cu E46zone imi reprezinta forumul pe care sunt activ si membru.
Stickerele cu StanceDaily reprezinta clubul in care sunt si particip regulat, sunt 2 stickere cum au toti, parbriz si geam spate, cel de pe portbagaj era cand aveam soft-top si nu se vedea cand era plafonul jos.
Cel cu haters sunt pentru aia care stiu numai sa comenteze si sa vada chestiile de nimic in loc sa aprecieze munca depusa in ceva, gen aia care se leaga de 1 sticker de £0.60 dar nu vad restul.
Si DOPE/WEED... e o poveste lunga care chiar nu trebuie sa explic la fiecare de ce e acolo, e cu un motiv si asta conteaza ;)
Si ca tot ziceai de Motosport pe 318, cat timp masina are BODYKIT de M3, piese de M3, nu cred ca ai vrea sa imi dau emblema M de pe volanul de M3 jos doar pentru ca nu este M3, mi se pare o prostie.
Cand o sa vezi emblema de M3 pe spate si eu am 2.0 sub capota, atunci e tiganeala, cat timp pun piese de M3/MSport pe ea, se numeste imbunatatire.
Stiu ca majoritatea dintre voi conduceti cel putin un V8, am observat ca mi s-a mai atras atentia (tot pe un grup romanesc de BMW'isti) treaba cu 318, insa ciudat ca fix de la aia care baga 2L de benzina...

Oricum merci de parere, fie ea buna/rea e bine primita. :-)

PS, un video de la tributul de vorbeam mai sus si sticker-ul meu cu PaulWalker, uite actorul ala de mana a 2-a ce fani are... niste nimicuri...

https://www.youtube.com/watch?v=HpEm-HjBW34

Jiboc XMX 04-09-14 21:22

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
Quote:

Originally Posted by Kidō Skillz (Post 5740015)
Splitterele sunt de CSL, CSL face parte din BMW Motorsport, care e problema acolo?
Restul siglelor cu M in masina, sunt piese originale de M3/MSport din fabrica, nu a pus nimeni un M in + fata de ce are original din fabrica.
Sticker-ul cu PaulWalker il mai au cateva sute de masini modificate (si vorbesc de Skyline-uri de £100.000) pentru ca a fost o "ceremonie/intalnire" in onoarea lui, pentru unii a fost doar un actor de mana a 2-a, insa uite-te si ce facea in viata reala :).
Sticker-ul cu E46zone imi reprezinta forumul pe care sunt activ si membru.
Stickerele cu StanceDaily reprezinta clubul in care sunt si particip regulat, sunt 2 stickere cum au toti, parbriz si geam spate, cel de pe portbagaj era cand aveam soft-top si nu se vedea cand era plafonul jos.
Cel cu haters sunt pentru aia care stiu numai sa comenteze si sa vada chestiile de nimic in loc sa aprecieze munca depusa in ceva, gen aia care se leaga de 1 sticker de £0.60 dar nu vad restul.
Si DOPE/WEED... e o poveste lunga care chiar nu trebuie sa explic la fiecare de ce e acolo, e cu un motiv si asta conteaza ;)
Si ca tot ziceai de Motosport pe 318, cat timp masina are BODYKIT de M3, piese de M3, nu cred ca ai vrea sa imi dau emblema M de pe volanul de M3 jos doar pentru ca nu este M3, mi se pare o prostie.
Cand o sa vezi emblema de M3 pe spate si eu am 2.0 sub capota, atunci e tiganeala, cat timp pun piese de M3/MSport pe ea, se numeste imbunatatire.
Stiu ca majoritatea dintre voi conduceti cel putin un V8, am observat ca mi s-a mai atras atentia (tot pe un grup romanesc de BMW'isti) treaba cu 318, insa ciudat ca fix de la aia care baga 2L de benzina...

Oricum merci de parere, fie ea buna/rea e bine primita. :-)

PS, un video de la tributul de vorbeam mai sus si sticker-ul meu cu PaulWalker, uite actorul ala de mana a 2-a ce fani are... niste nimicuri...

https://www.youtube.com/watch?v=HpEm-HjBW34

haters gonn' hate bro..

Kidō Skillz 04-09-14 21:50

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
1 Attachment(s)
Tu m-ai inteles gresit, nu zic la nimeni hateri doar ca nu lasa comentarii pozitive/pline de lauda, accept criticile cu mare placere atat timp cat sunt constructive, gen cel cu bara (revin mai jos la asta).

Inteleg ca stickerele nu sunt pe placul tuturor, si aici am avut comentarii pozitive cat si negative despre asta, e super ok sa nu ne placa la toti acelasi lucru ca dupa ar devenii plictisitor.
Motorsport pe splittere a fost pusa odata cu folierea lor in gri mat, deoarece toti le au negre/carbon, si cum ziceam mai sus uneori e bine sa fii mai diferit.
Bara fata, pe langa majoritatea care au cumparat replici din alea de plastic la 100 euro, e originala de M3, ceea ce a facut sa fie mai lata, cu toate ca a fost dusa la bodyshop sa o mai "scurteze" tot a ramas mai lunga cu 1/2cm, la fel ca pragurile originale de M3 care imi sunt mai lungi cu 1/2cm, insa poate cu putin noroc in viitor imi mai "umflu" putin aripile sau cumpar altele gata facute.
318 nu o sa ramana prea mult, cat timp am bagat o suma putin mai mare decat costul unui M3 in UK in masina sa arate asa, fii sigur ca nu o sa ii las doar un 2.0, momentan e problema de distanta/acte, ca altfel era de mult un minim 3.0 pe ea.
Cat despre DOPE... sa zicem ca ii place la masina sa fie HIGH uneori, de asta si are ochii rosii.

Numai bine :ciggy:

ICE_M 02-11-14 17:31

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
Foarte frumos 318'ele tau..felicitari!(la fel si s3'ul). Bafta in continuare cu proiectul.

ast3riCS 20-11-14 08:46

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
Mesajul e subtil, ca-ntre surdo-muti ;) Keep it like that :D
Nice car by the way ;)

andrey_21_flo 09-12-14 15:00

Re: E46 - Alpine White - M Project
 
Salut! Daca nu deranjez, vreau sa ma adresez pasionatilor cu urmatorul lucru - Machete de jante BBS RS.
Intra pe https://forum.4tuning.ro/508-vanzari-...te-bbs-rs.html sau www.facebook.com/ranwhest


All times are GMT +2. The time now is 21:54.

- Copyright 2026 4Tuning