Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Saptamanale (https://forum.4tuning.ro/704-saptamanale.html)
-   -   BMW M5 E60 Touring (https://forum.4tuning.ro/704-saptamanale/405397-bmw-m5-e60-touring.html)

Skelter 10-04-14 11:17

Re: BMW M5 E60 Touring
 
Quote:

Originally Posted by cipskate69 (Post 5691721)
cred ca ne-am mai intalnit acum ceva ani pe alt forum si aveai numele shadow (parca ),ciprian,nu ? deci nu esti incepator. doar ziceam ca ai putea sa faci din imaginea asta ceva ,facand-o mare,luand liniile masinii si rebrush/brushuita iese ceva ;)

Nope. Nu ma cheama Ciprian. Nu am mai fost pe alte forumuri de tuning. Doar autemo, de anul trecut.
Eu tin foarte mult la realism si inca nu stiu sa fac brush la faruri de exemplu, ca sa arate real.
Ceea ce ai facut tu nu e prea real dar macar ai facut.
Problema mea e ca nu imi mai place sa lucrez pe imagini mici.

cipskate69 10-04-14 11:20

Re: BMW M5 E60 Touring
 
Quote:

Originally Posted by Skelter (Post 5691779)
Nope. Nu ma cheama Ciprian. Nu am mai fost pe alte forumuri de tuning. Doar autemo, de anul trecut.
Eu tin foarte mult la realism si inca nu stiu sa fac brush la faruri de exemplu, ca sa arate real.
Ceea ce ai facut tu nu e prea real dar macar ai facut.
Problema mea e ca nu imi mai place sa lucrez pe imagini mici.

la faruri nu ar fi mare lucru. eu nu am facut imaginea mai mare,am lucrat-o cum e. daca era sa o fac,dadeam c/p la faruri,le dadeam blur-smart blur (pe la 10 amandoua setarile ) si faceam putin rebrush si ieseau . poti incerca ;) Ps: scuze de incurcatura cu numele

Reme 11-04-14 19:27

Re: BMW M5 E60 Touring
 
1 Attachment(s)
nu e cea mai frumaosa dar poate intra in concurs...

Maris 13-04-14 02:44

Re: BMW M5 E60 Touring
 
@Reme: Sa inteleg ca ai vrut sa faci reflexii de cer pe laterale si ai uitat layeru cu cerul pe "normal" in loc sa il dai pe "overlay" sau ceva?

Reme 14-04-14 22:52

Re: BMW M5 E60 Touring
 
Quote:

Originally Posted by Maris (Post 5693184)
@Reme: Sa inteleg ca ai vrut sa faci reflexii de cer pe laterale si ai uitat layeru cu cerul pe "normal" in loc sa il dai pe "overlay" sau ceva?

e pe lighten colours dar la mine pe calc se vedea mai ok, paca video e de vina...mai trebuia sa scad opacitatea...


All times are GMT +2. The time now is 03:11.

- Copyright 2026 4Tuning