Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Europene vs nemtesti (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/39920-europene-vs-nemtesti.html)

boy_wonder 01-05-07 12:20

Re: Europene vs nemtesti
 
daca e vorba de masini "normale" as alege nemtesti.. audi, mercedes; daca este vorba de masini mai "exclusiviste" (sa zic asa) as alege englezesti: bentley si poate rolls
in momentu de fata m-as multumi si cu un 300C 3.0 CRD (americana :lol: )

Outrageous 01-05-07 12:23

Re: Europene vs nemtesti
 
Quote:

Originally Posted by boy_wonder (Post 879036)
daca e vorba de masini "normale" as alege nemtesti.. audi, mercedes; daca este vorba de masini mai "exclusiviste" (sa zic asa) as alege englezesti: bentley si poate rolls
in momentu de fata m-as multumi si cu un 300C 3.0 CRD (americana :lol: )

De acord cu tine.

THX-1 01-05-07 12:32

Re: Europene vs nemtesti
 
Mda,dar mai e o problema!..marcile englezesti enumerate de voi mai sus sunt mai mult nemtzesti decat englezesti.Ar trebui sa comparam masini 100% ca origine!....deja comparam nemtzesti vs. nemtzesti.......dc. ajungem la italieni,iar dam de nemtzi!:),deci e clar cam cine castiga....

Outrageous 01-05-07 12:37

Re: Europene vs nemtesti
 
Quote:

Originally Posted by THX-1 (Post 879061)
Mda,dar mai e o problema!..marcile englezesti enumerate de voi mai sus sunt mai mult nemtzesti decat englezesti.Ar trebui sa comparam masini 100% ca origine!....deja comparam nemtzesti vs. nemtzesti.......dc. ajungem la italieni,iar dam de nemtzi!:),deci e clar cam cine castiga....

Sunt facute in anglia deci sunt englezesti.Nu stam acum sa vedem care a cumparat pe care.Topicul e foarte clar.Asa cum dacia e facuta in romania si e masina romaneasca si nu frantuzeasca, asa e si cu marcile englezesti.Una 100% englezeasca ar fi Noble care arata chiar bine si banuiesc ca se conduce la fel de bine (ma refer la M15).

Outrageous 01-05-07 12:40

Re: Europene vs nemtesti
 
offtopic
Porsche vrea sa cumpere grupul Volkswagen:lol: ,VW care e destul de mare :lol:

THX-1 01-05-07 12:40

Re: Europene vs nemtesti
 
Quote:

Originally Posted by Outrageous (Post 879070)
Sunt facute in anglia deci sunt englezesti.Nu stam acum sa vedem care a cumparat pe care.Topicul e foarte clar.Asa cum dacia e facuta in romania si e masina romaneasca si nu frantuzeasca, asa e si cu marcile englezesti.Una 100% englezeasca ar fi Noble care arata chiar bine si banuiesc ca se conduce la fel de bine (ma refer la M15).

Am inteles!;)

boy_wonder 01-05-07 12:40

Re: Europene vs nemtesti
 
Quote:

Originally Posted by THX-1 (Post 879061)
Mda,dar mai e o problema!..marcile englezesti enumerate de voi mai sus sunt mai mult nemtzesti decat englezesti.Ar trebui sa comparam masini 100% ca origine!....deja comparam nemtzesti vs. nemtzesti.......dc. ajungem la italieni,iar dam de nemtzi!:),deci e clar cam cine castiga....

pai si atunci ce mai comparam? nu ne mai ramane decat peugeot, citroen, renault.. si poate inca cateva..
daca e sa o luam asa.. jaguar, volvo, land rover apartin FORD, bentley apartine VW, rolls royce apartine BMW .. si cred ca mai sunt.. aa si daca nu ma insel si OPEL (Vauxhall) apartine GM

Outrageous 01-05-07 12:49

Re: Europene vs nemtesti
 
Facem ceva de genul:

Maybach 62 vs Rolls Royce LWB
S class vs Jaguar XJ
.........
etc.
ziceti voi

Khalis 04-05-07 16:49

Re: Europene vs nemtesti
 
marci non-germane....
eu zic ca Renault sau Peugeot pot oricand sa se puna cu VW, Opel, Skoda... etc.... (dar nu cu BMW sau Mercedes)......(off topic:.... Megane Sport este o masina absolut super in opinia mea... si pe bani putini pe deasupra... )
o marca de care nimeni n-a zis nimika.... sau n-am observat eu... e SAAB..... sunt masini foarte bune, arata shi bine.... ;) (Saab AeroX - cel mai super concept din ultimii ani pentru mine)....

boy_wonder 04-05-07 16:55

Re: Europene vs nemtesti
 
Quote:

Originally Posted by Khalis (Post 884551)
o marca de care nimeni n-a zis nimika.... sau n-am observat eu... e SAAB..... sunt masini foarte bune, arata shi bine.... ;) (Saab AeroX - cel mai super concept din ultimii ani pentru mine)....

SAAB apartine GM.. ;)

THX-1 04-05-07 17:43

Re: Europene vs nemtesti
 
Quote:

Originally Posted by Khalis (Post 884551)
marci non-germane....
eu zic ca Renault sau Peugeot pot oricand sa se puna cu VW, Opel, Skoda... etc....


:lol: :lol: :lol: :lol: ..zici tu!

Khalis 04-05-07 17:52

Re: Europene vs nemtesti
 
Nu shtiam ca SAAB e a astora de la GM.... mea culpa.... :oops:
Pai zic.... de ce nu?..... uite.... eu cred ca Laguna2 e la fel de buna ca un Passat (evident motorizari asemanatoare).... shi e mai ieftina......
Evident..... eu o sa zic ca Renault sunt mai bune..... :D :D :D k doar am doua.... ;) ;)

Malos 04-05-07 19:08

Re: Europene vs nemtesti
 
yo zic ca Volvo se compara cu BMW, Audi si Mercedes, restul VW, Opel le las in seama la Saab, Renault, Peugeot...Volvo e masina premium la fel ca BMW, Audi si Mercedes...toate acestea dintre ele avand ceva special...si avand o categorie de cumparatori diferiti, unii vor siguranta, altii sportivitate, altii lux..altii cam de toate :))

THX-1 04-05-07 20:20

Re: Europene vs nemtesti
 
Quote:

Originally Posted by Malos (Post 884788)
yo zic ca Volvo se compara cu BMW, Audi si Mercedes, restul VW, Opel le las in seama la Saab, Renault, Peugeot...Volvo e masina premium la fel ca BMW, Audi si Mercedes...toate acestea dintre ele avand ceva special...si avand o categorie de cumparatori diferiti, unii vor siguranta, altii sportivitate, altii lux..altii cam de toate :))

Vremea lui Volvo s-a dus de mult,au ramas doar cu ideea de acum 20 de ani ca fac cele mai sigure masini insa nu poate tine pasul nici cu VW,daramite cu BMW,AUDI,Mercedes.Iar sa pui SAAB-ul la un loc cu Renault si Peugeot deja bati campii(cu toate ca Saab-ul bate pasul pe loc de cativa ani).

Khalis 04-05-07 20:27

Re: Europene vs nemtesti
 
THX..... tu ai o problema cu Renault-urile shi Peugeot-urile?.... :twisted: :twisted: :twisted:
Sa intzeleg k eshti mandrul proprietar al unei mashinutze nemtzeshti, nu?......


All times are GMT +2. The time now is 19:49.

- Copyright 2026 4Tuning